Neposlušné deti a výchova

heli525
2. apr 2016

Ahojte 😉
Som tu novacik a mam dve deticky chlapci (
5,7,)..starsi sa dneska pobil,uplne ma ignoruje aj moje zakazy...ked bol mensi dostal na vareskou na rit a bolo,a dneska ked uz prekrocil vsetky medze a tak odpapuloval, ze to manzel vyskusal diskusiou a tak 😝 ale nic to si zacal dovolovat do ocka, tak bola vychovna a riadne po zadocku 😵 ono to zafungovalo sa aj ospravedlnil...jasne ze svoje deticky bit nikdy nebudeme ale tak toto ked sa uz neda a funguje to?..a ked kricime mladsi sa smeje maminka nenamahaj si hrdielko budes chorucka 😝

whitecat666
2. apr 2016

@heli525 a aka je vlastne otazka? Ci len chces utvrdit v tom, ze ste spravili dobre, ze ste ho zbili? Ty si s tym uzrozumena a zjavne ti to neprekaza, je to tvoje dieta tak rob ako ty myslis, ze je najlepsie.
Co sa tyka mojho nazoru. JA TUTO METODU NEUZNAVAM A NIKDY BY SOM SVOJMU DIETATU NEDALA PO ZADKU. 😖

moni244
2. apr 2016

@heli525 a pointa?

juhseverzapad
2. apr 2016

Ja mám 3 dievky a s pánom bohom!! Nič sa neboj, to prejde aj keď je to ťažké! Vydrž a občas capni po riti a ono to po čase prejde. 😀

sense
2. apr 2016

neviem preco ale vyraz dat vareskou na rit mi uz nepride ako dat jednu vychovnu po zadku...i ked neschvalujem ani jedno ani druhe...

ale pointu resp otazku nikde nevidim, zrejme nemaju deti ziaden respekt alebo sa krici casto ked uz aj krik je detom na smiech a to ma este len 5 rokov...

micpav
2. apr 2016

Deti musia mať k rodičom úctu a rešpekt. Keď sa dieťa vysmieva mame počas kriku alebo reaguje na krik spôsobom ,,nenamáhaj si hrdielko, lebo budeš choručká" tam sa stráca rešpekt. Tak trochu zlyháva výchova. V dávnych časoch boli rodičia vážený keď sa im vykalo. V tejto dobe morálne hodnoty dosť klesli. Avšak rešpekt musí byť voči rodičom. Nesmie si dovoliť voči rodičovskej autorite oponovať. Vlastný názor vyjadriť môže. Netvrdím, aby sa deti mlátili, ale ak urobí niečo zlé a reaguje na to výsmechom tak určite mu treba povedať s úsmevom poď si po facku. Nie je to žiadne šikanovanie ani násilie. Musia sa vymedziť hranice. Moja matka mi vždy pripomínala keď som prekračoval hranice ,,nezabúdaj s kým sa bavíš". S rodičmi mám veľmi dobré vzťahy.

misel0806
2. apr 2016

Jedna vychovna po zadku este nikoho nezabila. Respekt je to co dieta ma mat voci rodicovi. Vychova zavisi od vybudovani si autority😀

sardinka335
2. apr 2016

@whitecat666 no a mozno by si taku jednu vychovnu pouzit mala....rodič, ktorý uspava svoje dieťa večer čo večer v aute a povazuje to za super napad s ktorým uz dlho funguje....no holt asi sa večer nudíš. kazdopadne mne by sa nechcelo večer čo večer vyparkovavať auto, tahat donho dieťa v pyzame a potom spiace ho niest na rukách do postele....no a čo som ebnutá uz načisto??

P.S. jedna vychovna nikoho nezabila, ale bitie ako ,,sposob,, vychovy nie je šťastný napad a neuznavam ho...keby si bola doslednejšia tak by si si možno to hrdielko tolko namahat nemusela...ale zase učime sa cely zivot.

mima4
2. apr 2016

@sardinka335 s prvym odsekom s tebou uplne suhlasim, s druhym nie... sice "nezabila", ale ani neprispela k niecomu dobremu a nesposobila v dietati zmenu uvazovaia, len skor strach a donutenie....

celasapremenim
2. apr 2016

@sense no bodaj by mali respekt pri takejto vychove, utecu uz hned po strednej a nechaju ich pochovat za obecne :D

jana_eyre
2. apr 2016

tiez hladam pointu tejto temy.. akurat sa tu budu zas zeny predbiehat, ktora vie deti lepsie zvladat..

micpav
2. apr 2016

@celasapremenim každá žena chce predsa samostatného muža nie? Ja žijem, pracujem mimo rodičovského domova 7 rokov. Budem mať ešte len 27.. Žiadny mamičkin servis (nemám ani partnerku). Nemyslím si, že som utiekol iba som vyletel z hniezda a pomerne dobre pripravený na život. Nebudem s rodičmi do 30-tich.

whitecat666
3. apr 2016

@sardinka335 dakujem za radu ale zbytocne plytvas casom, lebo ju urcite neaplikujem 🙂 . Vychovnu po zadku som nikdy nepouzila a ani sa na to nechystam. A dieta uz v aute neuspavam, pretoze uz dokaze zaspat sama. No ak by to nevedelo vozila by som ho kludne dalej, mala som deti pretoze sa o nich chcem starat, robi mi to radost, neobtazuju ma a cas s nimi si uzivam.

celasapremenim
3. apr 2016

@micpav je velmi dolezite, ake programy vychovy do deti vstepia rodicia, bit deti, ked sa im da dohovorit a vysvetlit im a vobec bit deti, vytvorit si s nimi zly vztah a aby preto odisli z domu, to nie je to, co spominas
neplet si situacie

neprestava ma prekvapovat, ako si kazdy vysvetli po svojom, co niekto napise, prekruti, znehodnoti...
pupky sveta s varechami :D najlepsie matky, najlepsi otcovia
poklepkajte sa po pleci a pomastite si brucha, ze ste zbili decko, ktore je na vas odkazane a nemoze sa branit, lebo by to bolo nerespektovanie autority
tupost sveta

katka1981
3. apr 2016

@heli525, vies co, vcera sme viezli jednych znamych, stara genreacia, velmi slusni manzelia. Manzel hovori, ze tak uctivych ludi je ozaj malo a tak som sa nad tym zamyslela a bola pri nas aj dcerka, bude mat 7 a uvedomila som si, ze kam to vsetko speje, ze aki su to zlati ludia a aka jegeneracia nielen mladych ale aj 40 rocnych a tak a vysvetlili sme aj dcere ako sa ludia kedysi k sebe chovali a ze mali by sme sa s tymito ludmi castejsie stretavat, ved nas aj volaju, lebo to potom clovek pochyti. Dcera konecne pochopila co sa jej snazime vstepovat, vcera to na nu zabralo, dnes bola zas ako vzdy, ale budeme jej to stale pripominat hlavne ked bude mat svetlu chvilku, lebo aj ona pochopila, ze ozaj spravat sa a spravat sa je rozdiel. Naozaj ludia boli kedysi uplne ini, a mne to vcera tak docvaklo ked som hentych videla... najlepsie bude asi decku dokola vstepovat hodnoty ked je normalne, lebo ked mu sibe a je drze uz to nema taky efekt a pochvalit ked bude slusne. Neboj, nasa je tiez jak opica drza.

micpav
4. apr 2016

Prečítaj si môj príspevok ešte raz prosím a takisto si prečítaj aký problém riešila pani. Jej dieťa ju ignoruje. Dokonca sa pobil.. Jasné známky agresivity, pasívne správanie voči vlastnej matke. Otec mu dohovoril a začal si dovoľovať do otca. Dohováranie ZLYHALO. Na rade je fyzický trest. Čo chceš aby z neho vyrástol? Ak sa mu nič nestane bude to tak robiť aj v živote. Začne robiť výtržnosti. Ubližovať druhým. Deti sa musia usmerňovať je ich toľko nezvládnutých.

Prosím ťa ja som nič neznehodnotil, nezhodil som nikoho ani som nič neprekrútil. Ty si to nečítala poriadne zrejme.

celasapremenim
4. apr 2016

ked ti sem niekto napise, co sa deje, este neznamena, ze mas komplexnu informaciu
je to forma pasivnej agresie, ktora je vyvolana nevhodnym pristupom k dietatu, vacsinou taketo deti trpia prioritne na nedostatok sustredenej pozornosti od batolata a potom autoritativnou vychovou na slovo, tiez to moze byt velmi kludne zanedbana nejaka ina vec...ja neviem, primalo info...len povzdych nejakej zeny, s ktorou by som nikdy nebola kamaratka

na pochopenie tohoto nemusis mat ani priemerne iq ani styri vlastne deti

andreja13
4. apr 2016

detom treba rozpravat aj o veciach ako to bolo kedysi 🙂 kamoska dcerke casto hovorila o svojom detstve o tom, co robili ako sa hrali, ako pomahali doma a mala dokonca si z toho nieco vzala a tiez to robila 🙂

gaja78
4. apr 2016

@heli525 Nie nadarmo sa hovori "ohybaj ma mamko, pokial som ja Janko..... " 5 a 7 rocne deti by uz mali byt "ohnute", podla mna-o tom svedci aj ta hlaska s hrdielkom, vase deti uz pochytili urcitu volnost vo vychove a tazko sa to potom naprava. Niektore mamicky neuznavaju fyzicky trest, ale to je podla mna na uvazeni rodica, deti su rozne, niektore su od prirody kludne a nepotrebuju to, ale su deti, ktore to jednoducho potrebuju. Ziadny rodic nechce zmasakrovat svoje dieta, preto jedna po zadku neublizi a dieta z toho traumu urcite mat nebude. Ja som pri vychove skor za doslednost, to co rodic dietatu povie, to musi aj dodrzat. Cize ziadne vyhrazky, ale to co sa povie, to aj plati. Napr. dnes si neposluchal, nebude vecer rozpravka. A to treba aj dodrzat. A naopak, ked poslucha, treba pochvalit a vyzdvihnut dobro. Vychova deti je velmi tazka, vyzaduje si obidvoch rodicov, rovnake hodnoty a vela vela trpezlivosti.

lanugo
4. apr 2016

Kazdy tyzden 2x sa objavi tema, ako rodicia nezvladaju deti? Kde je chyba? Co robime zle? Ja teda so svojimi detmi - pocitam starsieho 6,5 roka problem ziadny nemam.Obcas skusi nieco nenapadne, ale tak rychlo je zabrzdeny az to zafici.A je to chalan, ziaden "lapac bubliniek" Jasne, vyvedie kopu chalanskych veci, ale ma uctu ku mne, muzovi, ucitelkam.Poslucha, ked ma nieco zakazane,.... Nebudem opisovat sposob svojej vychovy, lebo ma tu moderne maminky, zastavajuce nazor " NIKDY BY SOM SVOJMU DIETATU NEDALA PO ZADKU" uz neraz odsudili. Poznam deti, co veru nedostali nikdy ziadnu vychovnu. A aj to ta vyzera.A aby sa dieta vysmievalo matke, ked na neho krici?!? Cele zle, toto nemoze existovat!

renulka111
4. apr 2016

Jednoznacne musia mat deti voci rodicom respekt a uctu. Ak dieta nema hranice a nevie sa spravat k rodicom ba sa mu posmieva to chcete s nim viest diskusie??? Tam uz nastupuje bohuzial trest a aj ta facka ci narit. Vsimnite si kolko deti nezvladnutych a nezvladnutelnych v skole je. To je ta vychova vedena diskusiami le "deti sa bit nesmu namaju". Ked si rodic nevie poradit s malymi deckami co bude s pubertiakmi? Problem na problem. Jednoducho ked si dieta dovoluje do rodica treba mu dat na rit.

lanugo
4. apr 2016

@gaja78 100% suhlas.A to, ze ziadny rodic nechce svoje dieta zmasakrovat si napisala uplne trefne.Bohuzial, dnesna moderna vychovna metoda povazuje za razny zasah do nevhodneho spravania ako masaker.Bola sko aj ja ovplyvnena americkou popularnou literaturou- ako spravne vychovat deti, kde patrilo siahlodlhe presviedcanie, napominanie,.... Mamka mi tisickrat hovorila" Nepros sa mu, svacni mu po zadku.Bude to rychlejsie a efektivnejsie" Mala pravdu.Inak duhlas, niektore deti proste inklinuju k posluchaniu- tam staci zvysit hlas.Niekomu to jednoducho nestaci

abbey1
4. apr 2016

Väčšina tzv nezvládnuteľných detí v škole sú práve tie vychovávané tzv výchovnými. Väčšina mojich slušných žiakov a študentov neboli takto vychovávaní, naopak , rodičia sa im dostatočne venovali, išli im príkladom a ukázali im, že problémy sa riešia úplne inak. Rodič má jedinečnú šancu od narodenia svoje dieťa viesť a usmerňovať. Všimnite si, že najčastejšie tu o problémoch s deťmi píšu rodičia, ktorí občas dajú i tú výchovnú na zadok a zjavne to nefunguje podľa predstáv.
Autorita a rešpekt sa budujú inak.

horana
4. apr 2016

Ja len malu poznamku, to ze dieta nedostava fyzicky trest na zaklade ktoreho pochopi asi len jedno a sice ze a) vacsi a silnejsi urcuje co moze a co nie, "silnejsi pes jebe" sa potom aplikuje stale zial aj medzi dospelymi aj ked vzhadom na dobu uz nie ako na divokom zapade, ale casto rovnako zakerne....a za b) ze nemoze vyjadrovat svoje vnutorne stavy ak su podfarbene negativne, lebo je to nezelane, tak ich v sebe potlaci.
Ze toto rodic neaplikuje neznamena ze sa doprosuje alebo napomina donekonecna. Samozrejme oba z tychto extremov - volakedajsi, kedy predchadzajuce generacie posluchali na zaklade strachu, bezne boli bitky remenom, trstenicou, doma mali deti podradnejsie postavenie, nesedeli pri stole ale len na lavici okolo atd. kontra dnes kedy je rozmaznany fracek bez hranic co uz nevie co so sebou a urcuje pravdila rodiny, vsetko sa toci okolo neho...
V jednom aj druhom pripade sa zlaty stred kamsi stratil, uz nevieme co to je.
Tie moderne metody, ak su dobre su prave o nom, ze nan konecne zacinaju poukazovat, len je to dost tazke pochytit, nie je to rychly instantny navod pre zaneprezdneho rodica, co nema cas na nic okrem vychovnej. Chce to dlhsie budovat ten styl a vztah, pocita sa s chybami.. Spociva v tom ze deti vo veku ako je tu menovane, uz su partaci, ktorym sa da vselico vysvetlit, a akceptovat aj ich pocity a vnimanie, to neznamena ustopok automaticky, ide o to s dietatom komunikovat. Nepotlacit jeho bezmocnost, a nezrelost, ktoru upanlivo vyjadruje prave tym pre nas nezelanym chovanim, skor ho pochopit preco to robi. Nemusime mu nasledne dovolit to co ono chce, ale ono by malo si byt vedome ze chapeme jeho potreby a poziadavky. Potom aj to iste odmietnutie vyzera, aj ked sa to nezda, uplne inak. Potom sa ta autorita vytvara automaticky, netreba si ju vynucovat a ani sa jej netreba vzdavat. Mam dojem ze ti co odsudzuju tie moderne metody, ich v skutocnosti vobe cnepoznaju, len si urobili myslienkovu skratku - vidim na ulici nevychovaneho - to musi byt dosledok hentakej vychovy. Co teda aj hrubo autoritativna vychova prinesia vacsinu populacie uslapnutych povah, neschopnu vyjadrit co by chceli a presadit si to, a par silnych psov co tuto vacsinu oje****** . 😠

zuju2
4. apr 2016

Bitka veľmi nepomôže, niekedy možno na nejaký čas. Skúste to riešiť tak, aby si zapamätali, že urobili niečo zlé. Čiže siahnuť na to, čo má rád a tým bude mať trest zato, ako sa správal. Napr. rád pozerá rozprávky, tak nebude pozerať večerníček, alebo nedostane hračku alebo sladkosť. Je to ťažké. možno sa bude hádzať o zem, ale neustupujte, lebo to budú stále skúšať. Keď uvidia, že to na vás neplatí, tak prestanú. Deti stále skúšajú pokiaľ môžu a koľko sa im dovolí.

charlie1980
4. apr 2016

Pointa mi nejak usla, ale dobry namet, podnet na plodnu diskusiu
@heli525

kamajka
4. apr 2016

@horana velmi dobre napisane

sardinka335
4. apr 2016

@abbey1 no ja som si zase všimla ze su to rodičia, ktorým v prvom rade chyba doslednost..a kedze nemaju doslednost a ani tu autoritu tak potom skušaju čo dalej čo by mozno ešte zabralo.

arasidka11
4. apr 2016

@whitecat666 haha, a koľkože máš detí? 😉

abbey1
4. apr 2016

@sardinka335 Ale k tomu netreba výchovné. ja som stále presvedčená, že je to o vzore. A nejaké výchvné na tom nič nezmenia. Dieťa proste potrebuje neustály príklad čo sa má, môže a čo je neakceptovateľné. Sú i iné "tresty" ako fyzické. I keď samotné slovo trest nemám veľmi rada. Dieťa si musí byť vedomé dôsledkov viac ako strachu z trestu.

sardinka335
4. apr 2016

@abbey1 ako ja to tiež nenazyvam tresty...akcia - reakcia....proste dosledok.
Ja neviem ja keby so s mojimi deťmi o všetkom vyjednavala tak kam pridem...pekne poviem ze vieš čo všetci spolu tu byvame a potrebujem aj tvoju pomoc...keby som sa pytala mojich deti či sa im chce ošupat zemiaky, vylozit umyvačku alebo neviem nejaku drobnu pracu tak nechcu...vo väčšine pripadov. Vo väčšine pripadov na 99% sa vieme pekne dohodnut, povedat si čo a prečo a chapeme sa...a to že ja raz za uhorsky rok vyčepcujem dceru za cop nepovazujem za bitku, trest, tyranie...to uz musi byť aby som ju vyšticovala - a zvyčajne robi niečo zakerne a ešte sa tomu smeje - a to samozrejme jej je vysvetlovane ze to nesmie lebo tým ublizuje. To ja neznesiem... zakernost ani klamstvo. Takze nie je bitka ako bitka...a to opakujem to ja nepovazujem za bitku - kmasnutie za cop. U dcery to funguje ako reset. A syna bit ani netreba on je taka povaha ze s nim sa da, a ak nechape po dobrom a po vysvetleni tak ma zakaz, tablet, skejt..a to mi otvorene povedal ze radšej chce varechou po zadku ako zakaz skejtu... 😀 ze to vydrží radšej ten buchnát po zadku a je po treste ako tieto veci...tuším mi raz aj tu varechu doniesol ze on chce taky trest, ale tak to by bolo neučinne...