Nadpájanie vlasov pre 10 ročnú

uradnikova
2. feb 2021

Prosím o radu. Dcerka (10rokov) s kamarátkou vymýšľali a z krásnych dlhých vlasov sú zrazu krátke a nevieme sa s tým zmieriť, hlavne ona. Place, nechce nikam chodiť. Jedine, co ma napadá, je dat vlásky nadpojiť. Aspoň na pár mesiacov, kým trosku podrastu. Aku metódu by ste poradili? Ma jemne, nie veľmi husté vlasy. Tie kovové spoje sú vraj tazke, metóda tape zase citam, že nie je vhodná na jemné vlasy:(. Uz som zúfalá, co s nou. Poraďte prosím. Vaše skúsenosti. Cokolvek:(

deti95060810
2. feb 2021

nadpájať určite nie... však jej môžeš vlásky na hlave vytrhať ....
Ak sa dá sprav cop.... pozri nejaké účesy z kratších vlasov na nete...
Slečna bude mať ponaučenie, že hlúposti nemá robiť...😉

miulka78
2. feb 2021

Ja mám nadpojené vlasy, ale teda pre dieťa určite nie, to by som v žiadnom prípade neodporúčala

mcr
2. feb 2021

@uradnikova každý mal blbé nápady vlásky zachvíľku dorastu a bola by škoda keby sa zničili nejakými spojmi (konštatujem že to nie je úplne zdravé keďže sa to nadpája nejakým voskom alebo lepidlom vobec neviem nemám s tým skúsenosť) tiež som si ostrihala vlasy sama doma lebo korona samozrejme kaderníctva zavreté ale už som sa s tým nejak zmierila a keď si na to zvykne tak sa jej to začne páčiť. Treba si len zvyknúť nie je ľahké takto zmeniť výzor ale bude to dobre. Neviem ako moc krátke to má ale ak je to tak po bradu tak je veľa pekných účelov napr ak má rada nejaký alternatívny štýl tak tých emo, alt, goth účesov s krátkymi vlasmi sú milióny a ak chce niečo ležérne tak napr beach waves a mikádo vyzerá tiež dobre . Neboj sa určite to prežijete ☺️

uradnikova
autor
2. feb 2021

@mcr kiežby aspoň túto dlzku, ale bohuzial:(

mcr
2. feb 2021

@uradnikova cca 10cm?

uradnikova
autor
2. feb 2021

@mcr 15:(

mcr
2. feb 2021

@uradnikova tak možno side cut vobec neviem ako to na nej vyzerá ale hlavne je že je zdravá vlasy jej dorastú ja som tiež ešte pred pár rokmi take veci robila a aspoň mám pekne spomienky. Pokial nefetuje a neskúša takéto veci je to v poriadku vy alebo ty si odomna asi podstatne staršia keďže máš už 10 ročnú dcérku ale myslím že v týchto veciach sa ani za tie roky nič nezmenilo ja som si robila v jej veku tetovania a prepichovala uši špendlíkom a žijem treba skúsiť a učiť sa na vlastných chybách

uradnikova
autor
2. feb 2021

@mcr ved aj ja vravím, že budeme o pár rokov na to spomínať a smiať sa, len ked vidim, aká je nestastna z toho a muz nahnevaný, trhá mi srdce. Navyse je to moja vina, dovolila som jej kamarátke, ktorá sa bežne strihá sama a pekne, aby ju podstrihla. Hovorili sme o 2cm,nie o 30 ako odstrihla. Toto by ma ani vo sne nenapadlo, ako dnes dopadneme

mcr
2. feb 2021

@uradnikova nemáš náhodou fotku? určite by sa dalo niečo vymyslieť

uradnikova
autor
2. feb 2021

@mcr radsej som ju nefotila. Zajtra príde ku nám kaderníčka, snáď niečo vykuzli

mcr
2. feb 2021

@uradnikova ešte že si niekoho ochotného zohnala tak teda držím palce nech to vyjde

dollyzv
2. feb 2021

A tá jej kamarátka to neurobila náročky? 🤔🤔🤔 A ja som mala vlasy napájané 5rokov(v určitej dĺžke sa mi zlomia a viac nenarastu) ale pre dieťa určite neodporúčam a na 15cm vlasy to sa ani nebude dať napojiť be toho aby bolo vidno spoje ešte k tomu keď ma jemné vlasy..a teda neviem ako ste na Tom finacne ale predlzovanie vlasov je veľmi drahy špás od 200-800€,záleží na aký salón(kaderníčku) natrafíte +vlasy sú z toho najdrahsie.ešte má napadlo afro copiky čo si dievčatá dávajú hlavne cez leto s kanekalonom

mcr
2. feb 2021

@dollyzv až na tú cenu a to že sa jej poškodia vlasy by to nemuselo vyzerať zle teda opäť hovorím neviem aký má štýl ale ak je to niečo ako goth, emo tak by to vyzeralo výborne bez ohľadu na to že by tam bolo vidieť tie spoje to je skôr dobre. Alebo to nosiť len take rozcuchane

uradnikova
autor
3. feb 2021

@mcr nie je ten typ. Slušne tiché dievča, zodpovedne. Muz tiež tvrdí, že srandu si spravila. Ale toho by schopná nebola. Plakala dokonca tiež. No "dieta".

dusankomoj
3. feb 2021

@uradnikova keď už je,ako je😥skúste vymislieť niečo originálne.Ja som dcére,napríklad dovolila dva červené pramienky a tiež mala vtedy asi 10r. A keď máš kaderníčku,tak určite niečo vykúzli. Nenadpájajte, bude viac škody,ako osohu.

dusankomoj
3. feb 2021

Slovo myslieť je vybrané!Pozerám,čo som napísala a hanbím sa😁

snazilka_bio_mamka
3. feb 2021

mala som nadpajane 8 rokov, mala som krasne dlhe vlasy, teraz mi ostali na hlave škuty vytrhané, uplne zničené, kvalita vlasu sa diametrálne zmenila, vznikli mi kožné problémy, lupiny, vysušené vlasy a pri tom som chodila do vychýrených kaderníctiev. Mala som všetko, tape in, nano ringy, micro ringy, keratin.. o to sa treba aj starať. Prepájat každé 2 mesiace, chodiť spať s dokoale rozčesanými vlasmi, najlepšie jemne zapletene v cope, špecialna kefa, šampon, olejčeky, veľa ucesov som si musela odoprieť, stale len v cope alebo rozpustene. Take dieťa sa aj hra, potiahne si to, vytrhne aj spoj so svojim vlasom. V škole by si to všimli, smiali by sa jej možno.. nie je to vhodné pre deti v žiadnom pripade. Ak si ostrihala vlasy, skuste skočiť ku kadernicke, nech z toho vyčaruje niečo co sa jej bude paciť. A nie v poslednom rade, ked spravila blbosť a teraz place, má uzasnu lekciu do budúcna a nabuduce sa bude vyvarovať takýmto rozhodnutiam.

konikkon
3. feb 2021

@uradnikova dať napojiť vlasy 10 ročnému dievčatku je bláznovstvo. Treba ju pekne ostrihať a vlasy dorastu. Zvykne si a aspoň si zapamätá, že už to nemá robiť. Nadpojenie nie je riešenie, nerob to preboha. Veď je to dieťa.

martul
3. feb 2021

@uradnikova dobre tomu chápem, že decku si dovolila ostrihať tvoje?!

luckalukas_1
3. feb 2021

ved jej kup pricesok a uz 🙂 je to dieta, pricesok jej staci

deti95060810
3. feb 2021

@luckalukas_1 v škole bude s príčeskom na posmech... deti sú kruté...

simca06022011
3. feb 2021

Urcite nie. Ako sa vravi, vlasy narastu, rozum nie.. bohuzial bude musiet vydrzat. Za par rokov sa bude na tom zabavat, ale aj dostane lekciu, ze taketo pokusy sa nevyplacaju, ked nevie zniest nasledky .. a ostrihat si vlasy na 15cm uz chce odvahu od dlhovlasej baby. Nadpajanie ja nerada vidim aj na dospelych zenach, vytrha jej to vlasy, je s tym neskutocne mnozstvo prace, starostlivost, potiahne si, vytrhne si to a naozaj som videla iba par takych ktore to mali pekne aj dajme tomu po mesiaci... je to este len dieta. Okrem toho vo veci je aj cena... Upravit strih ak sa da, ak nie nechat tak, kym to podrastie a potom... ako cisto teoreticky, aliexpress ma aj parochne :DD len je to o stasti aka sa podari kupit, plus vyber nie je najjednoduchsi. Tie aj dost dobre drzia.. ale urcite to nie je nic na celodenne nosenie pre dieta.

Ja si pamtam ako moja sestra vymyslala a farbila vlasy hala bala, cierna, potom pokus blond, nedala si povedat... a vlasy doslova odpadli, odlomili sa.. prerevala par dni, potom bohuzial s tym musela fungovat, ver ze uz nikdy taku somarinu neurobila...

simca06022011
3. feb 2021

A teraz citam diskusiu dalej.. nechat 10 rocne deti nech sa strihaju... A potom riesit nadpajanie. Ostriham si ju sama, ked treba. Ved to je male decko este... isto sa kamoska "sama pekne striha", videla si to ako sa striha "pekne" sama? 🙂)) Primerane veku treba aktivity dovolit a hlavne ked ide o taktuto chulostivu vec ako vlasy.
Aj moja sa pekne ostirhala ako 5rocna, ako 7 rocna si odstrihla ofinu az pri kozi... a aj vlasy co odstavali na vrchu hlavy 🙂 uz je poucena :D cakali sme viac menej az do minuleho roka kym jej to vsetko dorastlo na rovnaku dlzku. No navymyslaju sa.. aj mi jej je luto...

mcr
3. feb 2021

@dusankomoj viem že je to teraz v "trende" sama som to chcela ale všetky dievčatá mladšie než 14 čo to majú sú niečo ako ponižované kvôli tomu že to robia len kvôli trendu a kvôli tomu že to majú ostatný. Keďže to má už skoro každý tak je to dosť oplácané čiže trend pomaly mizne a zachvíľku bude niečo iné v podstate je to niečo podobne ako s LGBT komunitou tiež sa idu baby pretvarovať že sú na dievčatá pritom sú hetero to iste tiež platí pri počúvaní lil peepa väčšina tých deti nerozumie textu a ani sa im jeho hudba nepáči ale je to "cool" teda teraz už je to skôr na výsmech ale chcú ísť podľa trendu čiže je im jedno že budú robiť niečo čo sa im vlastne nepáči len kvôli tomu že to robi druhý

mcr
3. feb 2021

@dusankomoj myslím že ju v škole majú len na posmech a považujú ju za "basic bitch" ktorá nemá vlastný štýl tak ide radšej s trendom ale samozrejme nepoznám ju no keď ma 10 ročná predné pramienky vlasov iné nerobí to dobrotu ani medzi deťmi

uradnikova
autor
3. feb 2021

@simca06022011 nemalo to byt ostrihanie. Boli sme dohodnuté na podstrihnuti max 2cm. Podstrihnuti dlhých vlasov. Tu dievčinu aj jej mamu dobre poznám a podstrihuje sa sama, vyzerá to vzdy dobre. Ona je umelkyňa, krásne kreslí, mozno aj preto sa vie ostrihať. Tak keď to dcera navrhla, ani ma nenapadlo, že to takto môže dopadnúť, obzvlášť, keď som ešte aj ja s tou dievčinou volala, ze chceme podstrihnut 1 až 2cm.viem,ze vyzerám ako nezodpovedna matka, aj sa tak cítim, hlúpa atď. Naozaj ma to v tej chvíli nenapadlo. Som si vravela, že aj keď to podstrihnutie nebude ok, opravíme. Predlžovanie sme už zavrhli. Musíme vydržať.

mcr
3. feb 2021

@uradnikova koľko má to dievča čo ju strihalo rokov?

uradnikova
autor
3. feb 2021

@mcr 12

mcr
3. feb 2021

@uradnikova si pamätám ako som si ostrihala ofinu približne v 12 vyzeralo to hrozne ale čo už (btw mám pocit že 12 ročne deti majú najhoršie nápady) inak ospravedlnila sa aspoň?

puertorico
3. feb 2021

skús tie clip in vlasy. napájajú sa formou "pukačiek"