Na praxi som nešikovná

19. jan 2023

ja som proste na dne, som tretiacka na szš a chodime na prax a strašne som neschopná a nešikovna aj ked sa snazim. nedokazem to. ucitelky na mna potom kricia a ja uz nevladzem takto fungovat. proste snazim sa ale vzdy je to zle a maju pripomienky. bojim sa ci vobec zmaturujem. popritom to nie su tazke veci ale ja som totalne neschopna ich urobit, ja neviem ci mam stres alebo co ale je mi zo seba tak zle. ked to vsetci dokazu a ja nie. mala som tazke obdobie a mam diagnostikovanu aj depresiu, nemam motivaciu k nicomu ale snazim sa. nepamatam si veci a potom proste ako mam nieco urobit. a kazdy ma len uraza a nikdy som nepocula nejake slova chvaly aj ked som nieco niekedy urobila celkom dobre. ucitelky povedia, ze dobrym slovom sa to nenaucim, ze musia kričať ale mne ten krik urobi este horsie, znizi mi to sebavedomie a nedokazem samostatne urobit nic. nenavidim sa za to, ze nie som toho schopna. este nikdy som nedostala jednotku za nejaky vykon, citim sa tak menejcenne voci vsetkym spoluziakom...uz ma to takto nebavi, ja vobec neviem co s tym mam spraviť, ako sa zlepsit. neni to o tom, ze sa mi nechce, ja chcem byt dobra sestra ale asi mi to nie je sudene.

amelia1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
19. jan 2023

@amelia1234 v tretom rocniku to uz nie...

ckocka
19. jan 2023

Máš niekoho s kým to možeš naživo prebrať? Rodičia, výchovný poradca, nejaký pedagód s ktorým si rozumieš?
Možno to naozaj nie je pre teba, možno potrebuješ len trocha dopomocť a povzbudiť, možno potrebuješ lekára, to tu ťažko niekto rozhodne. Ale v žiadnom prípade by si na to nemala byť sama.

oli18
19. jan 2023

To je skoda, ze toto prezivas. Ak chces byt dobra sestricka, asi si na tu skolu sama ist chcela. To je dobre. A nebudu tie tvoje neuspechy a pocity pramenit z depresie? Povedz o tom svojim rodicom, mozno by si mala brat nejaku liecbu, aby si sa z toho dostala. Ved dusevna choroba je, ako kazda ina, treba ju liecit. Drzim ti palce.

zuzana76
19. jan 2023

@autor mozn mas dyspraxiu

zuzana76
19. jan 2023

@autor nemas zrucnost, s tym asi nic nenarobis, ja by som asi tiez mala problem odobrat krv, obdivujem sestry, co dokazu pichnut do mojich tenkych zil

pinkgirl
19. jan 2023

Nuž, len tréning robí majstra. Takže sa k tomu postav pozitívne, začni sa viac učiť, sleduj spolužiakov pri práci, nechaj si to viac-x ukázať od učiteliek. A skúšaj to čo najviac, trénuj. Nepíšeš čo konkrétne ti nejde, ale určite sa to časom zlepší, drž sa 🙂.

rony2255
19. jan 2023

Ani v treťom ročníku to nie je žiadna hanba. Mala som spolužiačku, ktorá chodila na športovú školu. Namiesto do 4. ročníka prešla na gympel a išla od prvého. Maturovala ako 21-ročná.

Nejde ti prax. A ako si na tom s teóriou? Pokiaľ sa vieš naučiť, na praxi sa dá popracovať

lenjaona
19. jan 2023

Preco si si tu skolu vybrala?
Neboj nie si jedina neschopná sestrička, je vela mladych aj starých co su zle

autor
19. jan 2023

@rony2255 to ano teoriu sa viem doucit ak chcem, ale preco proste v tej praxi nedokazem byt hned tak dobra ako ostatni

lenjaona
19. jan 2023

Čo konkrétne ti nejde? Odber krvi? Vytery? Papiere?

rony2255
19. jan 2023

Nie som zdravotná sestra, neviem čo tá práca obnáša, ale je ich tu veľa. Skús napísať konkrétne veci, čo ti nejdú a poradia ti 🙂

autor
19. jan 2023

@lenjaona praveze aplikacia injekcii a take podobne veci mi celkom idu, (odber krvi sme este nerobili prakticky), len priprava infuzie mi nesla, a potom uplne primitivne, najlahhsie veci ako hygiena (ranna toaleta) to je pre mna utrpenie a neviem preco to nedokazem urobit normalne (iba na lozku, ked je pacient nepohyblivy a nechodiaci)... potom

autor
19. jan 2023

bandaze tiez nie bohvieako dobre ale snazim sa to co najlepsie urobit

autor
19. jan 2023

a celkovo som si v tych vykonoch neista to mi hovoria aj ucitelky ale proste ja neviem ci to spravim dobre tak preto som asi taka neista vo vsetkom co robim a to je problem ale neviem ako to napravit

lenjaona
19. jan 2023

Veď kľud nikto ti nič neurobí, kľudne si rob svoju robotu tak ako máš neni to ťažké
Keď tak skús si pohľadať nejaké videa na yt alebo podobne
Mám v rodine 3 zdravotné sestry, nemaj obavy nikto ta neuhryzne

lenjaona
19. jan 2023

Bandaze musis trosku pevnejšie kedze raz dva spadnú, a vies ako to mas davat
Naposledy si sestrička pomohla lepiacou páskou aby nepadali

kvetinka75
19. jan 2023

A co konkretne ti nejde?

kvetinka75
19. jan 2023

Bandaze trrenuj aj doma. Ja som obvazovala celi rodinu.

mk2023
19. jan 2023

Rozumiem ti..nie si jedina s tymto problemom.. A niekedy aj ucitelky na praxi vedia pekne zdeptat cloveka 🙂

viestta
19. jan 2023

Zamysli sa nad sebou. Kym si nesikovna na praxi, este stale je to dobre. Kym si nevies veci zapamatat kym si na skole este stale je to dobre. Ale raz budes mat v rukach zdravie a zivot svojich pacientov. Ked si sama so sebou nevies rady, obrat sa na psychologa. Naozaj si treba najst cestu ako sa s tym vysporiadat. Aj so stresom z praxe, aj so sebaistotou, aj s pamatou.

anavixy
19. jan 2023

Proste mas nizke sebavedomie a nepodporujuce ucitelky tomu nepomahaju. Aj my sme mali na Vš kravy, ktore si vzdy zgustli, ked nas mohli za hocico znosit 🤯 toto co pises sa naucis len praxou, ale su napr vykony, kde potrebuejs vediet vyslovene aky je postup, napriklad aj pri chystani infuzie podla pravidiel (v praxi je to uplne ine, neminies tolko ihiel a striekaciek ako na praxi 😄), ja som si vzdy hovorila postup ked som mala chystat pred ucitelkou 😄 tak som aj videla ako sa tvari ked som povedala blbost haha…
Musis len trenovat a verit si, nerobis na praxi na strednej nic, cim by si niekomu ublizila, aj keby to neurobis najlepsie (vaznejsie veci robis len pod prisnym dohladom), tak nemaj strach z toho ako to urobis, tym pacientom casto staci to, ze je tam niekto mily a mlady. Hygiena je neprijemna pre obe strany, nic si z toho nerob… len si ver 🙂

autor
19. jan 2023

@anavixy dakujem za povzbudenie 😊

jane1987
19. jan 2023

Pocuj, mozno sa len ty podcenujes a mozno na tom nieco je. Ono tie profesorky na zdravotnej su naozaj narocne na vykony, ale uvedom si, budes pracovat s ludmi a budes pre nich niekto, komu musia doverovat. Skus si nastudovat videa na youtube, skus poprosit spoluziakov, mozno nejaku ,,prijemnejsiu" profesorku ale hlavne sa uvolni. Ak mas problem trebars s manipulaciou s chorym, skusaj doma na pribuznych. Infuzky? Opytaj sa na oddeleni sestriciek, ja som bola vzdy ochotna dievcatam na praxi pomoct aj s takymito vykonmi. Nemam pocit, ze by ti to nebolo súdene, skor si nedoverujes. Ked chces, kludne napis aj sukromnu spravu 🙂

oslo1
19. jan 2023

Ja som mala tento isty problem. Dnes ucim osetrovatelstvo, za onych cias som sefovala oddeleniu v nemocnici. Dnes viem, ze som Bola velmi vystresovana.

babulkomale
19. jan 2023

Vo vete "dobrym slovom sa to nenaucim" je zhrnuta cela tragedia nasho skolstva 🤦
A v podstate aj drezury cirkusovych zvierat.
Skoda ze nie je zakazane tyrat takto aj deti a studentov.

chuandavid
19. jan 2023
iveta7677
19. jan 2023

Určite nie si nešikovná. Problém vidim v tom, keďže sa ti to možno 2x nepodarilo a kričali na teba, maš v sebe strach z opätovného zlyhania proste blok. A to ťa nepusti....kebyže sa ti 2x zadari ziskala by si si sebavedomie bola by si úspesnejšia. Skús skúšať doma, alebo nie sú videa na internete? Musíš si nejako sama pomôcť. Podľa mňa sa dá skoro všetko naučit.Nevzdavaj sa!

mira0611
20. jan 2023

Ahoj, podla mna nikto uceny z neba nespadol, preto mas tu prax a tu skolu, aby si sa to tam naucila. Nevin, sa za to, ze to nevies, alebo to vies slabsie. Nie je tam nejaka sikovna spoluziacka, ktora by ti pomohla? Ja, by som sla za tou najsikovnejsou a poprosila ju o pomoc, ak uz ucitelka praxe je takato nemozna a neuvedomuje si, ze ty potrebujes viac praxe, lepsie alebo viackrat vysvetlit. Kazdy je iny, neporovnavaj sa s inymi, prosim!
Synova ucitelka vyvojoveho pohybu vzdy vravievala, ze su deti, ktore potrebuju nieco vysvetlit, ukazat, precvicit 7x, su take deti, ktore 70x, ktore 700x alebo milion krat.
Ak mas takyto stres z praxe, co si myslim, ze znacne ovplyvnuje tvoju nesikovnost, tak by som si dala magnezium a valeriánku, uz vecer predtym a potom pravidelne brala.
Moj syn mal stress z fyziky, kvoli ucitelke, jemu som zvykla dat magnerot, omega3,6&9 a take aminokyseliny vo forme napoja na fungovanie mozgu. Je to dobry ziak, ale z fyziky ma taky stress, ze raz dostal 3 ks patiek na 1 hodine a to tak odisiel z domu, ze vsetko vedel.
Mozno aj tej ucitelke by som povedala, ze neviem to, ukazte mi to este raz, mam z toho stress, a ked na mna kricite to mi nepomoze. Asi by sa uvedomila, mozno aj zahanbila.
Casom sa vsetko naucis, hlavne, ze sa snazis a chces!

iveta7677
20. jan 2023

@mira0611 veľa závisí aj od učiteľa. Keď začne niekoho "šikanovať" no koniec. Ten žiak môže robiť čo chce nepomôže si.