Na akú strednú školu?

julkaa_a
4. sep 2024

Ahojtee,
Veľmi rada by som sa chcela poradit na akú strednú.
Veľmi ma baví biológia, dejepis, anglický jazyk a aj matematika je tiez celkom fajn. Predmet ktorý neovládam najlepšie je chémia 🙃. Chcela by som ísť možnosť aj na kynológiu ale mama hovorí, že nízky plat 😕 - mám totiž veľmi rada psov a veľkú trpezlivosť na ich trénovanie (sama mám doma dvoch hafanov, ktorých som vytrenovala celkom slušne). Keď som bola menšina som si priala byť archeológičkou - to neviem či by sa mi zišlo na Slovensku. Aktuálne som rozmýšľala aj nad letuškou.
Mama ma posiela na súkromnú s odborom na hotelovku a manažment. Ja ale neviem či chcem ísť úplne na súkromnú.
Kľudne sa pýtajte otázky a hejty prosím vynechajte😉🙏🏻.
Každá rada sa bude hodiť 😁

J

andyagoc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
medda_beda
4. sep 2024

@julkaa_a Gymnázium ak máš vzťah k viacerým predmetom.Z gymnázia sa vieš dostať na veterinu, ale mama má pravdu.Ako kynológ sa nemusíš uplatniť, sestra na veterine tiež nič moc plat.
Z gymnázia máš väčší rozhľad, ale je dobré ísť potom aj na VŠ.
Ak stednú školu s odborom.No v dnešnej dobe je to už asi aj šumafuk.Ku všetkému chcú už pomaly minimálne Bc.

deti95060810
4. sep 2024

pozri poľnohos. školu

anega79
4. sep 2024

na letusku ti staci hocijaka stredna skola a vediet dobre po anglicky.

lilianka28
4. sep 2024

@julkaa_a Určite gymnázium. Za 3 roky sa ešte utrasie čo konkrétne by ťa bavilo. Potom si môžeš vybrať VŠ.
Ale ak máš rada zvieratá, tak môžeš skúsiť VŠ veterinu v Košiciach alebo v Brne.
Na letušku ti konkrétnu školu netreba, tam treba dobre ovládať jazyk.

bg92
4. sep 2024

Urcite gymnazium, v tomto veku este ani nemozes tusit co chces rorbit

rebi789
4. sep 2024

@julkaa_a zdravotka

aeruginosa
4. sep 2024

Gymnazium/bilingvalne gymnazium. 🙂
Ak sa teda ucis na 1-2, radsej by som sla na to takto, lebo neznies, ze vies, co chces. Akurat len spominas, co ta bavi, ale to moze ostat len v rovine zaluby. Profesiu je lepsie si vybrat s takym racionalnejsim pohladom na svoje schopnosti a moznosti a to moze mat este cas.

robertoo1
15. sep 2024

@julkaa_a Vždy treba robiť to,čo ta bavi,,,Hlavne aby si sa našla v tej škole-robote👌