Na akú školu má ísť syn, ktorý chce byť architekt?

makeka
21. jan 2022

Ahojte,syn chodí do ôsmej triedy,po skončení zš,by chcel ísť študovať odbor Architekt.Na akú strednú školu sa musí prihlásiť?

medyna
21. jan 2022

stavebná priemyslovka a potom výška

makeka
autor
21. jan 2022

@medyna ďakujem 🙂, výšku som vedela že potom je samozrejmosť, len som nemala tucha že na akej strednej sa to študuje.

medyna
21. jan 2022

@makeka samozrejme, na vysokú stavebnú sa dá ísť aj z gymka alebo inej školy, ale ideálne je začať stavebnou priemyslovkou, robím v tom fachu, viem to porovnať .

luccija
21. jan 2022

@makeka lepšie je gymnázium, ale nič nepokazí ani stavebnou

luccija
21. jan 2022

@medyna fakt?zaujímavé zase ja mám skúsenosti, že z gymnázia sú lepší v jazykoch, matematike, ale pravdaže zo stavebnej zase v odborných predmetoch

medyna
21. jan 2022

@luccija ja to berem tak, že na gymko idú študenti, ktorí nie sú uplne rozhodnutí, čo chcú v budúcnosti robiť alebo študovať .. ak chalan už vie, tak načo gymko ....

lucik194
21. jan 2022

ono z gympla bude mat lepsi prehlad v matike, z odbornej skoly (stavebnej) bude mat lepsi zaklad z odbornych predmetov.

hlavne ked chce ist na architekturu - urcite kreslenie nezanedbat, SW na kreslenie aspon zaklady ovladat, bude sa na prijimackach prezentovat svojou tvorbou.....

simsalabim
21. jan 2022

@makeka moj brat aj svargrina su obaja vo fachu. Brat siel na VS z priemyslovky, svagrina z gympla. Obaja hovoria, ze im nieco zo SS chybalo a v niecom mali naviac. Z gympla lepsia matika, zo SS odborne predmety. Tak si vyber...

lienka9
21. jan 2022

@makeka ja som vystudovala SvF STU aj s manzelom.ja som isla z gymnazia on zo stavebnej strednej,tak vieme porovnat..za mna radsej gymnazium a potom vs stavebna alebo architektura.v prvom rocniku je velke sito na matike,fyzike..tam vypadnu z priemyslovky.. potom nasleduju odborne premety co zas pretriedi gymnazistov..ale kedze je len na ZS a ak sa na to uci,odporucam gymnazium..stale ma moznost aj zmenit nazor pocas dalsich 4 rokov.

masinka
21. jan 2022

Sesternica vlani koncila architekturu - ona chodila na gympel, vie perfektne anglictinu, tak na vysku odisla do Danska...

makeka
autor
21. jan 2022

@medyna uvidíme ako sa rozhodneme, stavebná priemyslovky v našom meste nie je (Galanta),ale gymnázium áno.Stavebná je najbližšie v Trnave len to by musel byť asi na intraku.

makeka
autor
21. jan 2022

@medyna je viac menej rozhodnutý,ale možno by nebolo zlé ani to gymko,aj jazyky mu idú dobre, možno viacej zistí na gymnáziu čo ho naozaj baví,ktorým smerom sa uberať.

makeka
autor
21. jan 2022

@lienka9 ďakujem za radu 🙂

vanda323
21. jan 2022

@medyna Ahoj, ja práve gymko beriem tak že máš širší rozhľad

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusia44
21. jan 2022

@makeka gymnázium +zuška výtvarná

lubi40
21. jan 2022

@makeka ja som sla z gympla na strojarinu a tam to bolo takto: z priemysloviek mali na vrch v technickych predmetoch: kreslenie, stroje a pod. Ja som zase mala navrch v matike, fyzike a v jazykoch. Kazdemu chybalo nieco...

zlatko1
4. feb 2022

@makeka aj moja dcéra je na st.priemyslovke tiež chce toto robiť tak gympel načo sa motať inými predmetmi

missdiva
4. feb 2022

@makeka urcite gymnazium + vytvarna
Tazka matika a musi mat talent na kreslenie.

marca12
4. feb 2022

@makeka Bud stavebna priemyslovka alebo gympel,ale ja osobne som za priemyslovku. Ja som tiez tak isla a potom vysoka stavebna. Z gympla boli spoluziaci dobri v matike,ale teda odborne predmety k nim nemali taky vztah a nevedeli suvislosti. Priemyslovka ta lepsie pripravi. Ale zase gympel ta pripravi co tyka matematiky,fyziky. Vs stavebna je narocna skola, narocne vypocty na kazdom odbornom predmete,takze ak je slabsi v matike,gympel by mu pomohol zlepsit sa.

zuzana76
4. feb 2022

@makeka ak chce architekturu, tak asi skor gymnazium a popri tom ale treba chodit aj do umeleckej skoly - kreslenie, su tam talentovky a dost prisne, ak chce stavebnu volila by som tiez gymnazium, tam treba skor fyziku a matiku a to je asi lepsi zaklad z gymnazia

zuzana76
4. feb 2022

architektura je kreativnejsi odbor, vyzaduje sa esteticke citenie, stavebna fakulta je zamerana skor na technicku stranku veci, takze syn by sa mal rozhodnut, k comu viac inklinuje, pri architekture sa tam urcite bez umeleckeho vzdelania a prezentacie svojej prace nedostane, takze treba zacat rozmyslat aj tym smerom
@makeka