Musím vedieť hrať na hudobný nástroj, keď chcem ísť na pedagogickú školu?

herronsgirl
4. sep 2020

Dobrý deň, mám za sebou krásnych 9 rokov na základnej škole. Čakajú ma skúšky a vybrala som si pedagogickú školu. Čítala som pár komentárov takých, že musím hrať na nejaký hudobný nástroj. Ale ja však na žiadny hrať neviem. Preto by som sa obrátila na vás, že či mi viete povedať, že či je nutné aby som vedela hrať. Ďakujem vám ☕

elenka74
4. sep 2020

@herronsgirl U nás v meste sú tri odbory na pedag. škole a talentové skúšky sa robia len na odbor učiteľ materských škôlok. Potom máme ešte odbor ako sociálna práca alebo sociálny pracovník, presný názov neviem, a ešte animátor volného času.

korunka1
4. sep 2020

Ak mas 9 rokov za sebou a skusky pred sebou,tak mi to nesedi🤔. Pokial viem,tak treba,ale to si mala prebrat dopredu s vychovnym poradcom alebo triednou

kvetinka75
4. sep 2020

A to teraz sa vybera skola? Ak mas 9. Rocnik za sebou uz musis byt niekde prijata. A musis vediet podmienky.

herronsgirl
autor
4. sep 2020

@elenka74 hm, ďakujem

0silvia0
4. sep 2020

@herronsgirl a teraz si na akej skole? Neviem ako ty, ale my ostatni sme si vsimli, ze tento tyzden zacal skolsky rok...

herronsgirl
autor
4. sep 2020

@0silvia0 áno viem, prepáčte ja som sa zle vyjadrila, krásnych 8 rokov mam za sebou...

negymama
4. sep 2020

@herronsgirl ak chces studovat odbor ucitelka v materskej skole, myslim ze tam sa hudobne talentovky robia...ale stacia uplne zaklady, zahrat jednoduchu pesnicku a poznat noty.
Kludne to este mozes do prijmaciek stihnut. Niektore zakladne umelecke skoly robia este v septembri dodatocne prijmacky ziakov, vezmu aj starsie dieta. Moja dcera tak sla na zus az v 11 rokoch. jej sesternica ako 13 rocna.
najjednoduchsie je vybrat si zobcovu flautu, je lacna /cca 10-20eur tie najlacnejsie/, lahka, lahko sa na nej naucis hrat aj pri priemernom talente. Moja dcerka ked nastupila v septembri, do vianoc uz hrala jednoduche koledy, to ti na prijmacky staci.

Ak by ta uz nezobrali na ZUS , mozes si s niekym dohodnut sukromne individualne hodiny. pozri nejake inzeraty na doucovanie.

martul
4. sep 2020

@herronsgirl nemusíš hrať ako v orchestri ale ano je to potrebné

evica01
4. sep 2020

@herronsgirl kludne sa prihlas na nejakej zuš, ze potrebujes vediet zahrat na klaviri pre pedagogicku skolu na prijimacky. Obcas staci par hodin. Nie je to nic narocne. Nie si sama, vela dievcat sa takto prihlasi. Cim skor tym lepsie.
Pre laika je najlepsi klavir, je zrozumitelny. Drzim palce.

eriksonka1234
4. sep 2020

@herronsgirl nemusíš ovládať hru na hudobný nástroj, nacvic si 20 piesní, z toho ti vyberu dve, ktoré zaspievas, je tam potom rytmizacia a podla tónov na klavíri budú zisťovať, ako intonujes. Nič ťažké, ak máš hudobný sluch

nika185
4. sep 2020

ahoj, mne chodí dcéra na strednú pedagogickú, neviem odkiaľ si, ale v Topoľčanoch nevyžadujú, potom počas školy sa učiš hrať na flautu, klavír a gitaru, talentovky boli zaspievať 3 pesničky, vytlieskať pesničku, zopakovať nejaké tóny , rytmus

flowerlara
21. júl 2021

@herronsgirl ja doucujem klavír a tam na pg treba Hud nastroj

eriksonka1234
3. aug 2021

@flowerlara ja tiež doučujem klavír, ale na pedag. školach nevyžadujú ovládať hru na hud. nástroj. Samozrejme, je to výhoda a sú za to body navyše na talentovkach.