Monitor deviatakov

10. apr 2022

Ahojte,

som ôsmačka, zaujíma má aký zmysel ma monitor deviatakov? Závisí od toho či má zoberú na strednu školu? Alebo je to len taký veľký test? Učím sa celkom dobre.

Caute

vifoncitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kabinka11
10. apr 2022

Nakoľko som počula, že tento rok budú výsledky až po prijimackach, tak to je úplne jedno ako si ho napísala.

luccija
10. apr 2022

Ak ho napíšeš dobre na 80% môžeš ísť na odbornú školu bez prijímačiek, nad 90 na gymnázia.
Ináč to je skôr štatistika a prehľad aká je škola, aké majú ich žiaci, učitelia výsledky
Väčšinou sa očakáva, že napíšu na 50-65 % priemerne

luccija
10. apr 2022

@kabinka11 asi nie prečo?Kamarátke už prišlo vyjadrenie zo školy, že dcéru vezmu bez prijimaciek, ak ho dobre napíše.

autor
10. apr 2022

@kabinka11 som ešte len v osmičke, tak uvidím čo bude budúci rok

autor
10. apr 2022

@luccija ja chcem ísť asi na gymnázium, ale 90 percent je asi nedosiahnuteľný ciel

kabinka11
10. apr 2022

@luccija Tak to je super, mne to povedala kamoška, čo ma dcéru v 9. Ale nie na každej škole to berú do úvahy.

luccija
10. apr 2022

@kabinka11 to neviem...len čo prišla nám odpoveď aj pár rodičom, tak na priemyslovky stačí spraviť dobre monitor. Autorka ano na 90% napísať oba predmety je už fakt najlepší z najlepších.Kazda škola má svoj systém na prijímačky môže byť, že niekde dajú iba body a prijímačky treba absolvovat.
Vôbec sa tým netráp monitor je vždy trocha zvláštny test úplne iný štýl ako prijímačky.
Tento rok samé slovencinarky boli dosť nespokojné s vybranými otázkami a mne prišiel ten test plný chytakov, ale tak asi tým sledujú či vedia žiaci premýšľať aj inak, poradiť si.

sparrows
10. apr 2022

Ak to nedáš nad 90% tak je to úplná zbytočnosť

loliki
10. apr 2022

Sú 2 skupiny žiakov. 1.skupina sa nikdy ničím nestresuje, neučia sa, pre nich je monitor zbytočný, pôjdu na učňovky a majú všetko na háku, ak chcú robotu si nájdu. 2. skupina sa učí, snažia sa mať dobré známky, snažia sa mať dobré výsledky, kvôli prijímačkám, potom sa prípadne snažia aj na prijímačkách, potom sa učia na maturity, potom na prijímačky na VŠ, potom sa snažia nájsť prácu, možno ziskajú zodpovednú robotu, atď. Koniec koncov neviem, načo je monitor, lebo ak niekto má ambície a má na to, tak sa učí. Kto ambície nemá, neučí sa ani keby bol monitor v každom ročníku.

autor
10. apr 2022

@luccija ďakujem

autor
10. apr 2022

@sparrows ďakujem

autor
10. apr 2022

@loliki nenašla som tam odpoved na moju otázku, ale ďakujem

loliki
10. apr 2022

Sú na to peniaze, tak sa to robí. Zmysel? Zbytočný stres pre tých, ktorí sa aj tak stresujú a učia sa v kuse. Pre tých, ktorí na to nemajú, aby spravili na 90% je to deň tipovania, odovzdávajú prví a keby aj 0% nič sa nedeje.

evita860
10. apr 2022

Monitor je viac menej iba prehľad o tom ako sú na tom deti vedomostne. Plus možnosť vyhnúť sa klasickým prijmackam 👌🏻Ja mám syna v 3tej triede 8 rocnehogymnazia čiže normálne by bol v 8 triede. Kamoska má dcéru v 9tke napísala monitor na nejakých 43% matika a 54% SJ hlási sa na OA tak uvidíme či ju vezmú ale bude musieť na prijímačky klasicky. Ja som vytlačila synovi ten isty monitor a napísal ho na 91% SJ a matika na 96% povedal že to bolo úplne v pohode 🤷🏻‍♀️Keď si pozrel kde urobil chyby sám nechápal prečo to tak napísal 🤣asi nepozornosť… no kazdopadne ak chceš ísť na gymnázium tak ten monitor na 90% by nemal byť až taký sen a máš ešte dosť času si to všetko dobrať a napísať ho dosť dobre nato aby si sa nemusela stresovať prijmackami😄

elenajezova
11. apr 2022

Za monitor je určitý počet bodov, ktorý sa započítava do celkového poradia. Body sú za priemer známok zo 6 až 9 ročníka, potom za tento monitor a potom za prijímačky. Takže treba sa snažiť ho čo najlepšie napísať. Lebo sa môže zaradiť až tak, že nebudeš musieť robiť prijímačky...

elenajezova
11. apr 2022

PS: mám teraz deviatačku...

elenajezova
11. apr 2022

@loliki akože sa nič nedeje? Však sú tam za výkon body, ktoré sa započítavajú do poradia na strednú školu...jedine, ak idú na školu, kde vedia, že sa aj tak dostanú. V takom prípade áno. Ale keďže sa hlási mnohonásobne viac detí, ako môžu prijať, tam predsa na tých bodoch záleží!!! Či?😮

renka30
11. apr 2022

@elenajezova nie každá SŠ berie do úvahy pri prijímačkách výsledky monitoru. Niektoré berú iba známky, súťaže a výsledok prijímačiek...

lubbi1
11. apr 2022

akoze zalezi, tak ono to mas ako taku zaverecnu skusku, ved to iste by sa mohli pytat na strednej ti co maju maturity a na vyske statnice, to je to iste.

luccija
11. apr 2022

@renka30 si si istá?ja som pozerala len pár škôl v Ba, ale všetky priratavali body za monitor.
@evita860 tak syn je dobrý, lebo som sa rozprávala s učiteľkou, že oba predmety nad 90,% spraví možno 1,2 z triedy.

renka30
11. apr 2022

Poviem to takto, moja dcera je na matiku antitalent, nejde jej, nema logicke myslenie, za mna bol v jej pripade monitor z matematiky uplnou stratou casu, aj co sa tyka pripravy. Ma proste vzdy 3 a ine to nebude aj napriek doucovaniam, ktore som jej platila. Pre deti, ktore budu robit prijimacky z matematiky je to fajn priprava aj na ne. Dcera si vyberala skoly, kde sa prijimacky z matiky nerobia...na jednu zo skol by sa dostala bez prijimaciek, ak by monitor napisla na 80%, co sa urcite minimalne z matiky nestalo, slovencina jej ide. Takze sa sustredi na pripravu na prijimacky z biologie a sjl...
@luccija napr. na pedagogicku

renka30
11. apr 2022

@elenajezova body za monitor sa nezapočítavajú do poradia úspešnosti na prijímacích skúškach (teda ak aj ano, tak urcite nie vsade). Iba ak ziak urobi na 80% a viac je prijaty bez prijimaciek na odborne skoly a 90% a viac na gymnazia...

luccija
11. apr 2022

@renka30 tak to je logické, keď ide na školu kde nebudú prijímačky z mat, že body netreba🙂žiaľ tých škôl je pár a aj mojej matika nejde, ale vybrala si školy kde prijímačky sú.Ani som nevedela, že na pedagogiku sa nerobí klasika mat,sj.

renka30
11. apr 2022

@luccija na ucitelstvo MŠ sú iba talentovky 🙂

elenajezova
11. apr 2022

@renka30 to som nevedela, zaujímavé....

elenajezova
11. apr 2022

@renka30 u nás presne na cjp to isté.

elenajezova
11. apr 2022

Na chlp to isté. Tiež bude mať prijimačky zo slovenčiny a biológie.

evita860
11. apr 2022

@luccija tak on je na 8 ročnom gymnáziu tam všetky deti z triedy majú max 1,2 dvojky na vysvedčení takze podľa tých známok by mali všetky deti byt vedomostne na tom veľmi dobre. Preto si myslím že v ich triede to bude určite veľký počet deti ktorí urobia monitor nad 90% On aj 5 monitor napísal na 99 a 97 percent…syn chce ale na budúci rok prejsť na Anglické gymnáziu tak uvidíme ako napíše monitor keď to bude aj naozaj potrebovať niekam použiť….

janka1011
11. apr 2022

Môže ti pomôcť dostať sa na školu bez prijímačiek ak ho napíšeš nad 90% , niektorým skolám stačí nad 80 %. Takže ak chceš mať pokoj a nerobiť prijímačky, význam to má. Ináč je to k ničomu.