Moja 12-ročná kamarátka vapuje

emmli
2. júl 2024

Ahojte ani neviem aky ma dat nazov pre tuto diskusiu píšem tu prvý krát a ani neviem kde mam začat
Mam 12 rokov moja kamaratka ma tiež 12 dnes sme sa “pohadali” pretože som zistila že vapuje dost mi to vadí hlavne preto lebo ma 12 a vždy sa bavime o tom ako nám vadi jak malé deti vapuju a hraju sa na niečo čo niesu taktiež mi ta kamratka vravela že ma zdravotné problémy z plucami a tak nebude moct nikdy fajčit inak može zomriet, včera v noci spala u jednej kamaratky ktoru moc nemusim a myslim si že na nu ma zlý vplyv (už ju v minulosti navadzala na viac vecí) a vapovala tam takže som jej o tom dnes napisala že prečo to robí že ma 12 a tak trošku som na nu aj vybehla (viem niesom jej mama ale zaleži mi na nej) tiež som jej povedala že stále nadava na male deti co vapuju tak ako si to predstavuje
ona na to že je to jej vec a može si robit čo chce potom sa naštvala že som ku nej bezdvovodne hnusna a blockla si ma myslíte si že som sa zachovala spravne? Neprehnala som to? To ako som na nu vybehla nebolo nič extremne Nechcem ju stratit je to moja najlepšia kamaratka.
Dufam že niečo vobec pochopite z toho co som tu napisala pretože tu píšem prvý krát

em4life
2. júl 2024

@emmli podľa mňa si urobila správne - na to presne dobré kamarátky sú - aby si povedali dobré aj zlé veci. Podľa mňa chcela vyzerať cool, preto si dala a teraz má pocit, že robí niečo dospelé. Nechaj ju, nech vychladne, podľa mňa si Ťa zas pridá. Ak by s Tebou kvôli tomtu prestala komunikovať, asi nie je dobrá kamoška a nechaj ju ísť.

vorkola
2. júl 2024

@emmli Prosim ta, mozno som 100 rokov za opicami,vysvetli mi,,,co to je ,,vapovat?

dominikamacakova
2. júl 2024

@vorkola fajčiť elektronické cigarety

michellemary
4. júl 2024

Ty si urobila dobre ❤, len kamoška dobre nerobí, ale na to si musí prísť sama, ak ťa nechce počúvať...

janaandrassyova
4. júl 2024

Ja osobne som proti fajčeniu akýchkoľvek cigariet a myslím si, že si urobila iba správne. Kamarátka si asi neuvedomuje, aký dopad na ňu cigarety môžu mať. A to ani nehovorím o tom, že má problémy s pľúcami…

nataliayttt
21. aug 2024

@emmli tiez som zacala v 12 a teraz skoncila ked sa znova zacnete bavit skus jej vysvetlit ze s vapami fakt "cool"nebude ze ci uz fajci alebo nie tak nijako nestupa a je tam dost chemikalii vapa jej moze znicit mnohokrat rychlejsie pluca ako normalne cigarety a ak sa stane zavyslov tak bude utracat vela penazi ale ked uz chce vapovat nech si stanovy nejake hranice napriklad ze bude vapovat len s kamaratmi alebo iba par krat za mesiac alebo vynimocne