Maturitná skúška z praxe - kozmetička vizážistka

leonard555
18. apr 2022

Ahojte, dcéra bude onedlho maturovať z praxe bolo jej povedané že si má doniesť niekoho na kom tú skúšku vykoná, no nemal tam koho zobrať.. na toto jej povedali v škole že tým pádom je to automatická 5… Je to správne? Môže takéto niečo škola urobiť? Poprípade ako to vyriesiť? Ďakujem

janai1
18. apr 2022

Veď nech dá požiadavku do Fb skupiny keď nemá žiadne kamarátky ani rodinu

erickatt
18. apr 2022

@leonard555 samozrejme, aj ja som si ked som koncila musela priviezt svojich modelov. 100 rokov dozadu. A aj kolegina co si kurz robila, aj na kozmetiku aj na pedikuru

itka1
18. apr 2022

a preco by mala zmaturovat ak nema na kom predviest ci to vie to co studuje keby ma skola 100 ziakom zabezpecit modelov asi by skorachovala ja som za davnych cias robila modelku na farbenie kamaradkynej znamej keby nepridem nezmaturuje kedze skola neposkytuje modelov na maturity a kedze by to nemali na kom hodnotit odvedene vykony procedury .... takze nech oslovi kohokolvek zo znamich rodiny a ak vam zalezi na tom aby dcera zmaturovala a naozaj nemala koho ako mama by som si tam sadla aj ja nech ma modelku len aby zmaturovala

nikha2809
18. apr 2022

Áno je to tak aj v odbore kaderník.Ved keď už jej nejde žiadna kamarátka, mozes ísť ty.

jaga18
18. apr 2022

Nech skúsi mladšiu ziacku. Aj sestra keď maturovala, boli im tretiacky ako modelky, aspoň vedeli, čo ich bude čakať o rok na maturitach. Aj sestra bola ako modelka keď bola tretiačka. Na mnohých školách to majú takto zaužívané

nataly233
18. apr 2022

@leonard555 žiaľ áno..ajja som tak musela..plus ešte vlastné prípravky, nástroje všetko 😏

sandyan
18. apr 2022

Ja som si tiez musela zohnat modelku, hladala som v nizsich rocnikoch a na osetrenie pleti som mala mamu mojej majsterky kedze som si vytiahla liftingove osetrenie. Kludne moze dcera zavolat sesternicu napriklad, a ked sa nenajde uz naozaj nikto mozes ist aj ty preco nie 🙂

luccija
18. apr 2022

@leonard555 áno, robí sa to bežne.Neverim, že bude mať problém zohnať niekoho na ošetrenie či vizaz

lalenka33
18. apr 2022

Bežne sme chodili v škole robiť modelky spolužiačkam kozmetičkám. Dobre sme sa ,,nepobili" o to, ktorá si pôjde zadarmo oddýchnuť z vlastnej praxe v labáku. To chceš povedať, že dcéra nemá žiadnu kamarátku, nemáte rodinu ani susedky , ty s mužom kolegyne a dcéra nemá v škole žiadne spolužiačky? Aspoň nesranduj. Jedine, že by bola tak neschopná, že sa jej nikto nechce zveriť do rúk ale ani to by cudzí nevedeli.

leonard555
autor
19. apr 2022

@jaga18 má to byť žena vo veku od 35-50 rokov.

ibrunova
19. apr 2022

@leonard555 a ty?

nikaeli
19. apr 2022

@leonard555 nech si dá "výzvu" na FB - bežne čítam ponuky typu - učím sa za manikérku, je niekto ochotný robiť mi modela? a kočka tak urobí nechty zadarmo.. akú známku by mala podľa dostať, keď sa v podstate skúšky nezúčastní?

erickatt
21. apr 2022

@leonard555 v akom meste to je??