Maturitná skúška

leo25
5. jún 2024

Zdravím
Mam taky problém a chcem sa opýtať ci to niekto niekedy riešil alebo poradiť ohľadne toho najlepšie niekto zo strednej školy učiteľka napríklad. Jedna sa o takú vec ze nie som stotožnena so známkou ktorú mi dali a chcela by som nejakú opravnu skúšku a získať lepšiu maturitnú známku. Viem všetci vravia na známkach nezáleží ale vždy boli známky fajn a na maturitnom to dopadlo inak a známka je horšia. Prospech neriešte nebola som 1tkarka ale skôr 2ka a 3karka. Dik za info

zojazoja
5. jún 2024

🤣🤣🤣 pobavila si. Žiadne odvolanie proti známke na maturite neexistuje. Smola.

estellas
5. jún 2024

@leo25 Takto sa to nedá. Opravná skúška sa dáva keď neurobíš vôbec maturitu.

leo25
autor
5. jún 2024

@estellas ako jasne to rozumiem čiže není žiadny možný opravak aj keby som sa odvolala alebo podala žiadosť 🙂

lukbe
5. jún 2024

@leo25 podľa mňa opravák nie. Vieme, že je to aj o šťastí, ake otazky kto vytiahne.Pri odpovedi na MS sedia traja, všetci musia mať v aprobacii daný predmet. Pochybujem, ze by sa dohodli tak, aby ti zhoršili znamku. Ak sa ti nieco nezdalo, mohla si sa spýtať hneď po vyhodnotení, kým mali v pamäti tvoju odpoveď, aby ti to vysvetlili. Ver mi, že na maturite sa veľmi zvažujú známky za jednotlivé odpovede, dosadia sa do vzorce, aby to sedelo, zvyčajne je to lepšie pre žiaka, horšie určite nie.

biibiana
5. jún 2024

Ahoj. Zial nie, ani ja neviem o tom aby sa dala opraviť znamka. Pozri ja som dostala na maturach zo sjl 4. Strasna hanba, ja som zo stresu dostala take okno, ze som aj vlastne meno zabudla 😀 Teraz uz mam 15rokov pp strednej a studujem zas..iny smer ako na strednej..a som vyborny student a bez stresu, netrap sa nad znamkami su v zivote dolezitejsie veci to urcite vies 🙂 Zameraj sa na buducnost 🙂

januska12323
5. jún 2024

Známky na maturite sú úplne nepodstatné, stačí, že si prešla. Nikdy to nikoho nebude zaujímať.

leo25
autor
5. jún 2024

@biibiana ďakujem za tvoju spravu trocha ma upokojila a asi to nebudem ďalej riešiť len som sa trocha tak zamyslela ci zamestnávateľ nebude riešiť aké známky boli keď chcem robiť v odbore kde to možno budú prihliadať viem ze ani na výške na to nepozerajú nechcem medicínu študovať ale tak mala som zlý pocit z tej skúšky presne koli hlúpej otázke a nedali možnosť viac sa vyjadriť aj mimo niečo navyše aj keď som bola náučena skoro všetko iba ta otázka bola ťažká a zložitá a malo času som tej otázke venovala inak prehľad o tom predmete mam vždy boli dobre známky.

biibiana
5. jún 2024

@leo25 rozumiem a chapem ta, tiez ma to trapilo dlhsiu dobu po maturitach.. Ale teraz sa z toho smejem, ze 4 na mature zo SJL to je uz naozaj tazky level 😀 To som bola priemerna ziacka 2,3. Zamestnala som sa v súkromnej oblasti a teraz ďalej studujem a nikoho nezaujimali moje znamky z maturit. Naozaj nemas co riesit. Pekny den 😉

leo25
autor
5. jún 2024

@biibiana ved ja tiež tak slovina celé zle a popri tom celé roky 2 a 3 na vysvedcku a teraz taka zronena som bola z tej slovenčiny ako dopadla

zuzinabila
5. jún 2024

@januska12323 to som si donedavna myslela aj ja, ale niektore VŠ dávaju body aj za vysledky maturity.

leo25
autor
5. jún 2024

@zuzinabila no asi maturitny priemer berú mne vychádza čistá 3 priemer maturitny

sisa_s
5. jún 2024

@leo25 a chystas sa na VŠ? Lebo priemer 3 z maturity znamena ,ze si mala asi aj dve 4?

estellas
5. jún 2024

@leo25 U nás na škole to nebolo vôbec možné. Neviem o tom žeby niekde robili opravené skúšky.

leo25
autor
5. jún 2024

@sisa_s áno mala jednu