Maturita z angličtiny

blondeviktor
26. dec 2023

O rok maturujem z angličtiny a angličtinu mám veľmi slabú. Chodím 2 roky na doučovanie (príprava na maturitu) a stále je to extrémne slabé. Nemám problém sa naučiť z biologie,slovenského jazyka, chémie atď. 30 strán, ale z angličtiny (alebo iného cudzieho jazyka) či nedokážem zapamatam poriadne 3 slova. Mali sme v škole aj psychologicky test na aké zamestanie sa hodíme a vyšlo mi tam tiež, že mi jazyky vôbec nejdú. Ako sa mám naučiť? Nemám rada cudzie jazyky (aj keď viem, že sú potrebné), len zmaturovat nejako musím.

blondeviktor
autor
26. dec 2023
kacena4
26. dec 2023

zozen si maturitne otazky z vasej skoly a postupne si ich vypracuj kvalitne ja 1-3 strany. tym sa to najlepsie naucis a pripravis na maturitu

zic
26. dec 2023

A musis maturovat z AJ? Nemozes namiesto toho z matematiky a 2 dalsich predmetov ci ako je to teraz?

gabika0825
27. dec 2023

@blondeviktor Ja som sa to tiež učila podľa otázok naspamäť. Spolužiačka mi pomáhala tie otázky pred maturitou vypracovať a ja som si to len doma čítala a učila sa to biflenim, zmaturovala som na 2. Nechápem ako. Teraz je to už oveľa lepšie, veľa sa naučíš konverzáciou.

gabika0825
27. dec 2023

@zic angličtina je teraz povinná na maturite. Matematika podľa školy, niekde je povinná niekde voliteľná. My sme mali matematiku voliteľnú

tanyag
27. dec 2023

Jeej ja mám ešte vypracované maturitné otázky z angličtiny a to som maturovala pred 18timi rokmi 😁 nejako mi je to ľúto vyhodiť, pretože som si tie otázky vypracovala úplne sama a zmaturovala som na 1. Myslím, že ak si zoženieš otázky a sama si ich vypracuješ, niečo sa na teba určite nalepí. Poprípade to daj len niekomu skontrolovať ale skús si to vypracovať sama, aj pomocou internetu, pomocou kníh, ale dôležité je, aby si si to sama písala a kľudne si jednu otázku napíš aj 10krát 😉

zic
27. dec 2023

@gabika0825 aha, jasne... my sme mali (25 rokov dozadu) slovencinu povinnu, potom bud jazyk alebo matematiku a potom este 2 predmety... tak som nevedel...