Mám pustiť 15-ročnú na vatru?

8. júl 2021

Pustili by ste 15 ročnú dcéru na vatru do polnoci? Chce ísť s kamarátkami, je to za dedinou na lúke. Jej kamarátky majú večierku vtedy do polnoci, čo mi príde neskoro, ale nechcem aby odtiaľ išla sama, takže by som ju musela pustiť až dovtedy. Bojím sa aby im niekto neponúkol alkohol alebo niečo podobné. Pustili by ste vy svoju dcéru?

brrrrrciatko
8. júl 2021

Jasnee.. Ved uz ma 15.

katym77
8. júl 2021

A to si ju nechcela pustiť?

vierocka888
8. júl 2021

V jej veku som chodila domov bežne o polnoci, samozrejme vo všetkej slušnosti. Dokonca som bola mesiac doma sama cez leto, lebo mama bola v nemocnici. Takže pre mňa to je úplne v pohode. Ale musíš ty vedieť, či jej veríš.

hipuska
8. júl 2021

My sme boli teraz a teda, prudko sme zvýšili vekový priemer spoločnosti. Boli tam dve dievčence, nemali ani 15. Spite na mol. Spali na lavičke. By som s ňou hodila reč o alkohole a išla na dôveru. Ale, ak by porušila, vyvodila by som dôsledky (aké, oznam jej vopred). A kúpila si alkohol tester

ajka0207
8. júl 2021

Alkohol je môžu ponúknuť aj o šiestej večer, to by som vôbec neriešila.a inak, záleží aká je dcéra, aké sú kamošky, lepšie nech idú spolu ako keby sa vracia sama skôr.

sssss123
8. júl 2021

ja som bola v 15 prvýkrát na diskotéke, v tom veku som nemala večierku...určite by som ju pustila

sense
8. júl 2021

Sama si poznáš dcéru. Ak je zodpovedná a veríš že sa nezrube pod obraz boží tak pusti.

patka06
8. júl 2021

tiež mám 15sku a pustila by som ak by išla s partiou, ktorú poznám

nelca84
8. júl 2021

Bez debaty, syn na dedine nema v lete vecierku od 12-tich...

janka_266
8. júl 2021

@hipuska čo je to za dôveru, keď kúpi alkohol tester? 😃

Ako píšu vyššie, záleží od toho aká je dcéra, keď ma trochu rozumu, tak pustite. V podstate zistite obe aké bude mat leto, či doma zatvorená, alebo sa dostane aj na ďalšie akcie.

bluka2
8. júl 2021

@janka_266 to je teraz len v móde, sa stále testovať...

klarissa25
8. júl 2021

Normálne rozmýšľam co robila moja mama pred 13 timi rokmi...kde sa takéto veci pýtala a

janka_266
8. júl 2021

@bluka2 ako chápem, že dnesne deti sú úplne inde ako my, ale aspoň na ten prvý pokus by som stavila na slepú dôveru.

limetka69
8. júl 2021

Necitala som vsetko, ale pustila by som ju. Su to moje najkrajsie spomienky.

zuzanka.zuzu
8. júl 2021

@hipuska alkohol tester? to je milé 😀 moja mamka "vždy poznala" keď som pila vonku s partiou - nikdy vtedy ani potom som nepila, som úplný abstinent, rada na to spomínam 🙂

haley7897
8. júl 2021

Závisí od spolocnosti - ci poznám ludi ktorí tam s nimi ešte budú. Ak neviem kto tam bude = nie. Ak mi nevyhovuje kto tam bude = nie. Ak tam nebude dospelý ako dozor ktorého poznám (áno aj nad 15 + ročnými) = nie

jaruna123
8. júl 2021

Ak to je na dedine tam kazdy kazdeho pozna myslim ze by si ju mohla odprevadit dat si tam jednu kofolku a ist domov mozno by som po nu prisla aj o polnoci niekde na proti a co sa tyka alkoholu ja by som v jej veku tolerovala jeden dva pohariky skusit to raz musi ale to len medzi nami … ja mam kamosku co jej dieta v 11 uz skusila aj cigi a alkohol samozrejme ze to riesila krikom zaracha atd ale potom zistila ze porozpravat sa je lepsie chcela to len vyskusat mala zlu partiu a tam to skoncilo treba si urcit pravidla a hranice aj sa porusia pride trest

bluka2
8. júl 2021

@janka_266 ja som si Len robila srandu s covid testovanim, ze teraz aj alko testy. Uplne suhlasim

janka_266
8. júl 2021

@bluka2 ja viem a súhlasím, len ini to berú nejak vážne 😃

yollanda
8. júl 2021

Dohodni sa s ňou že prídeš pre ňu.

gbgb
8. júl 2021

Ber to ako skusky dovery 😉,ved ide s kamaratkami.

bettie
8. júl 2021

@nelca84 a o kolkej chodil domov ked mal 12?

apolka77
8. júl 2021

Pustila by som ju. Hlavne ak poznáš kamošky s ktorými ide. Jasne poučiť tak rodičovský a nech ti napíše trebárs jednu sms že je o k a potom keď pôjde už domov s kamoškami nech brnkne že už ide...prip.ak to má ďaleko choď jej oproti...

deti95060810
8. júl 2021

tiež máme 15 r. slečnu... alebo by išla so starším súrodencom, ktorý je dospelý, alebo by som sa ňou dohodla ako navrhuje @yollanda a pre slečnu by som prišla, alebo keby nesúhlasila s ani jedným riešením tak by nešla nikde.... 😉
Myslím že manž. by sa priklonil k prvému alebo poslednému návrhu...

dilino
8. júl 2021

Pustila by som ak by som mala dcéru ale je to o dôvere ty ako jej mama ju musiš poznať najlepšie.Sú tu rôzne názory poradiť ti môžme ale urobiť a rozhodnuť sa už musiš podľa seba.Ale za mňa áno pokiaľ by som vedela s kým ide a ake sú jej kamarátky.

mishkamishka
8. júl 2021

Ja som tiež tak chodila, už od 14 rokov. Samozrejme s kamoškou a vo všetkej počestnosti. A aj dlhšie ako do polnoci a tu som 🙂

luccija
8. júl 2021

Ak ich poznáš áno.A dohodla by som sa, že keď bude chcieť ísť skôr pôjdem pre ňu, alebo nech sa mi ozyva.Vzdy sa môže niečo stať u nás na dedine každá akcia skončí bujaro.treba ju poučiť o alkohole a podgurážených chlapcoch.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. júl 2021

@beata_k tu vatru samozrejme nerobia ony, je to dedinská akcia

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz