Mám prejsť do druhej triedy alebo školy?

16. nov 2023

Dobrý večer, v mojej triede sme sa pohádali s mojimi spolužiačkami a ja viem, že je to normálne ,a už som sa chcela aj udobriť. Lenže oni keď im niečo hovorím ma úplne odignorujú alebo mi hnusne odpovedia. Už tam nechcem byt ,necítim sa tam prijemne. V škole mi učitelia sedia aj mám docela dobre známky ,ale prežívam kvôli tej triede strašne stresy či psychicky ,ale aj fyzicky. Rozmýšľala som ,že prejdem do druhej triedy ,lenže je to bilingválna a ja po anglicky neviem povedať nič tak tam by ma asi nezobrali. Ešte v blízkosti je podobná škola s tým istým zameraním len v inom meste a rozmýšľam ,že by som išla tam ale ja neviem či je to dobre len kvôli spolužiačkam.

egonsk
16. nov 2023

ak ta sikanuju, oznam to. Ak si nerozumies iba s nimi, skolsky psycholog (alebo niekto taky by tam mal by) by to mozno poriesil medzi vami.

mikadooo
16. nov 2023

Pobav sa doma s rodičmi a v škole so školskou psychologičkou. Možno bude stačiť vyriešiť problém kolektívne a bude všetko ok. Príliš málo si napísala na to, aby ti ktokoľvek mohol radiť. Plus nepoznáme druhú stranu. Atď. Rieš to najskôr s pedagógmi a rodičmi. Ak tam nepochodíš, skúsila by som ja osobne tú druhú triedu. A až po čase, keď by to nešlo ani v tej druhej triede, alebo by to nebolo možné (lebo riaditeľka povie, že sa to nedá), tak až potom by som zvažovala inú školu.

syslik81
16. nov 2023

prejdes na inu skolu tam sa to zopakuje a ty pojdes kam? budes stale prestupovat? postav sa problemom celom ..ich to prejde a ty si najdes ine kamaratky.. iste si sa nerozhadala s celou triedou a je tam niekto kto je ok ..

autor
16. nov 2023

@mikadooo rodičia mi hovoria, ze nemám prestupovať. Nesikanuju ma skôr ignorujú. A naša škola je taká mala a malo učiteľov ma a nemáme ani školskú psychologicku😅

autor
16. nov 2023

@syslik81 to je pravda, ze nie s celou triedou… ale s niektorými som sa snažila nejako komunikovať ale bolo to ako hrách na stenu hádzať.

syslik81
16. nov 2023

tak tioe niektore si nevsimaj a bav sa s tymi druhymi .. kazda trieda ma skupinky a tie sa miesaju etc ... v ziadnej triede to nieje ruzove ..aj my sme boli na strednej poskupinkovany ...

januska12323
16. nov 2023

Nemusíš sa rozprávať s ľuďmi ktorí ťa nemajú radi. V každej triede sa niečo nájde. Nájdi si iné kamošky, kľudne aj v inej triede kvôli tomu nemusíš prestupovať.

autor
16. nov 2023

@syslik81 áno budem sa snažiť ďakujem

autor
16. nov 2023

@januska12323 len ako to povedať že tie baby ktoré ma nemajú radi sú tak populárne a oni sa bavia zo všetkými ale pokúsim sa

syslik81
16. nov 2023

dnes si popularna a zajtra po tebe ani pes nestekne ... to je zivot

loliki
16. nov 2023

Netreba pri/ po každej hádke utiecť. Daj tomu čas, všetko sa utrasie a bude všetko po starom. Ešte dobre, že nechceš ísť na inú planétu, kvôli hádke so spolužiačkami. 🙂

euka210
16. nov 2023

Ved to je normalne, ze su skupinky v triede, ja som nikdy nebola medzi elitou a popularnymi a mne to ani nevadilo. Mala som ine kamosky, s niektorymi sme sa bavili a niektore ignoracia. Ako v beznom zivote...niekto ti "sadne" a niekto nie.
Pokial ti nerobia zle, len sa s tebou nebavia, tak sa s nimi nebav a bav sa s inymi.
Moj 12r syn ma od skolky kamarata a raz su kamarati, inokedy mu tamten povie, ze uz nie je jeho kamarat a tak dookola. Stale si to preberieme a ideme dalej.

mogaa
17. nov 2023

V prvom rade na druhú školu ťa vezmú len v prípade že majú volné miesto, ak majú plný počet tak ťa ani nevezmú.....ani do druhej triedy prestúpiť nemôžeš, keďže nevieš jazyk....takže jedine sa snažiť urovnať vzťahy alebo sa baviť len s ostatnými spolužiačkami......skupinky sú skoro všade, s tým sa stretneš všade, nie s každým si v živote "sadneš", ale musíš vedieť s ním v rámci slušnosti vychádzať, nie odchádzať z takého miesta.....

autor
17. nov 2023

@mogaa Ja viem že sa to dá vyriešiť na základnej škole sme sa hádali skoro stále s kamoškami a potom sa to zrovnalo ale bojím sa toho že oni ma poznali cely život v podstate a bolo to iné oni ma tak dobre nepoznajú…