Mám nízke sebavedomie a bojím sa ísť do školy

liiinda
24. aug 2021

Ahojte.pred pár dňami som mala 14.Pisala som aj inu diskusiu “problemy s mamou”.Mám problém sa socializovať medzi spolužiakmi.Mám dosť nízke sebavedomie.Neverim si.Iba ked som doma sa cítim uvolnene a sama sebou.S tymto mam problem od 4.rocnika.Introvert urcite nie som.Mam rada ľudí,spoločnosť.Samozrejme ako kedy.Tiez mam problem aj s ocnym kontaktom ked sedim v elektricke a sa na niekoho pozriem a ten sa pozrie na mna zacinam mat neprijemny pocit v bruchu a stres.Tiez sa bojim ze ludom vadi moj prejav(komunikacia).Ked sa uvolnim tak niekedy zacinam dost cela rozpravat a ludom to uz vadi.Pozerala som rozne clanky na nete ale nic som nenasla co by mi skutočne pomohlo.Dalsi problem je ze som celkom pekna(nechcem aby to vyznelo povysenecky ale je to tak)
Väčsina báb na mňa ako pozorujem žiarli.takze je to tahsie.Ako to v tej skole dam?Nechcem aby sa stalo to co na minulych skolach ze baby mali so mnou problem.Ako si mam zvysit sebavedomie,sympatickost?a byt magnetom na ludi?chyba mi to lietanie po vonku s kamosmi kedze to nezazivam.Ako sa nebat? A ako zapadnut do kolektivu ked som krajšia ako ostatné baby?a este jedna vec ked uz sa dostanem do toho kokektivu a som konfrontovana roznymi otazkami a pod. Tak neviem co mam povedat zacinam byt neistq neviem o com sa mam bavit.
Ďakujem za každu odpoveď

miadi
24. aug 2021

Na jednej strane mas nizke sebavedomie nevies komunikovat aj z neverbalnej komunikacie si cela nesvoja na druhej strane mas priliz vysoke sebavedomie lebo uz teraz sa bojis ze budes najkrajsia v skole a nebudu Ta mat koli tomu radi.Aj krasne zeny maju kamosky a su popularne ak su odvazne komunikativne. Nemusis vela reci o nicim staci kratko vtipne vystizne. Kto Ta mà rad si zvykne aj na monology. Priliz vela sa sledujes. Nevies sa uvolnit. Ked budes chodit po skole s presvedcenim ze si najkrajsia a vsetky ti zavidia tak ozaj Ta nebude mat nikto rad Ved preco by mal? Skus byt menej povrchna. Krasa mà rozne formy tvary aj druhe baby sa pacia same sebe. Aj im zrkadlo tvrdi ze Su najkrajsie na svete. Tak sa nesustred na to aka si krasna z vonku ale aby ludia videli aka si krasna z nutra.

liiinda
autor
24. aug 2021

@miadi ja len pozorujem lebo to je realita;)aj mamina mi to stále hovori.Pisala som v prispevku ze nechcem vyzniet namyslene a nehovorim ze som najkrajsia na škole to urcite nie.Len som chcela najst spriaznenu dusu.ktora by ma akceptovala aka som.nemalo to vyzniet namyslene.iba som povedala ako to vnimam ja.

merynka33
24. aug 2021

no vela takychto problemov riesi ci uz klasicka hypnoza alebo regresna hypnoza resp.regresna terapia, ktora ti pomoze pochopit preco si taka aka si a zaroven aj vo vela pripadoch odstrani bloky a podobne.. zaroven musis pochopit ze nemas mat preco strachy a stresy z druhych ludi a vybudovat si sama o sebe vysoku mienku a sebaistotu.. ale to chce asi aj cas, resp. vyzrejes vekom a budes si verit.. a co sa kamaratov tyka ja som bola na tom dost podobne a nakoniec som si nasla svoju partiu.. vsetko do seba zapadlo ako rit na serbel... ludia ktori sa s tebou maju bavit a stretnut tak sa stretnu.. bud prirodzena, maj na haku co si myslia druhi, ci si pekna, ak nebudes povysena (ludia to uvidia) tak je jedno ci si ohava alebo miss.. dolezite je co vyzarujes

paskolinka
24. aug 2021

tak hlavne sa prestan sustredit na to, aka si pekna.

1katus1
24. aug 2021

@liiinda sebavedomie ti nechýba. Skús sa s lud.i baviť bez porovnávania kto aky je. To že sa niekto na teba pozrie neznamená že ťa obdivuje. Inak ty si môžeš myslieť že si pekná ale si aj inteligentná a rozumná ? To nehovorím o známkach

liiinda
autor
24. aug 2021

@1katus1 ospravedlnujem sa za vetu “ A ako zapadnut do kolektivu ked som krajšia ako ostatné baby?” ktora bola uplne zle interpretovaná a nebola myslená všeobecne.Nič si nevymýšlam a chcela som iba počut rady od skusenejsich zien kedze toto ma dlho trápi a nezdá sa mi uplne ze podla jednej vety súdite druhého človeka.co nemalo vyzniet ako urazka.Kazda zena je nadherna a je jedno ci ma kila navyse alebo nie.Iba som vyjadrila svoj nazor

1katus1
24. aug 2021

@liiinda však to vychádza zo všetkého ako to píšeš. Skús sa zamerať na to akú ľudia okolo teba sú. A nerieš blbosti. Ak máš strach z ľudí poziadaj o vyšetrenie u psychológa. Vzhľadom na vek musí ísť s tebou zákonný zástupca

0silvia0
24. aug 2021

@liiinda skus ludi, okolie skor pozorovat a netlac sa silou mocou tam, kde ti to velmi nejde. Ber to tak, ze ok, mam 14, mam narok mat nizke sebavedomie, mam narok este celkom dobre nevediet chodit vo vztahoch, mam narok robit chyby a ucit sa socializacii. Bud sama sebou, bud hoci nudna, utiahnuta, nenamyslaj si o druhych co si asi tak o tebe asi myslia. Bud prirodzena, na nic sa nehraj, ak nevies co povedat, tak nehovor nic. Ak hovoris vela, tak sa ospravedln, ze pardon, zasa trepem... Neries co si kto o tebe mysli, lebo aj ty si vselico myslis o druhych, ze na teba ziarlia atd. Dedukujes, hoci to nemusi byt pravda.

ivangeline
24. aug 2021

Puberta? xD

miadi
24. aug 2021

@liiinda Moja dcera uz v 5r vedela ze “pre kazdu mamu je jej dieta najkrajsie. “ moc to riesis stym svojim vyzorom akoby to mala byt realne prekazka.Ved si najdi rovnako postihnutu chudinku co bude spriaznena duša trpiaca pre krasu. Ed

miadi
25. aug 2021

V 14r je pekne kazde druhe dievca. Skoro vsetky su stihle maju pekne vlasy caro mladosti a nevinnosti a nieco extra specialne medzi dvomi stranami uz nie dieta ale este stale nie žena. Ako ružovy pučik. Pockaj v 40ke ci budes krajsia ako vacsina rovestnicok. Ak si doteraz nemala kamosky nie je problem v tom ze si priliz pekna ale v tom ze nevies si vytvorit vztah. Mozes posobit odtazito namyslene atd. Kto vie? A zas nemozes byt ani s kazdym kamoska nie kazdy ti sadne. Proste Bud sama sebou daj ludom sancu.. Skus sa citit dobre vo svojej koži.

janetinka27
25. aug 2021

@liiinda ahoj, myslim, ze to co prezivas ty, preziva v tvojom veku vela dievcat🙂 nemusis o tom vobec vediet, ale potreba zapadnut do kolektivu, mat kamaratov, ktori ta budu brat v pohode, je pre mladych ludi v tvojom veku klucove.
z tvojho prejavu by som skor povedala, ze si introvert a preto mas aj obavu hladat si priatelov alebo ci zapadnes do kolektivu. ja som tiez introvert, aj moj manzel a polovica ludi, ktorych poznam, lebo je to uplne normalne. zmenit sa to neda, tak sme sa narodili a taki sme 🙂
to, co riesis, je v tvojom veku uplne normalne, mozno by som sa na tvojom mieste o tom s niekym porozpravala.
zrejme si budes podvedome hladat kamaratky, ktore su ti podobne, lebo pri nich sa budes citit istejsie.
keby ti ale tvoje obavy sposobovali prekazku v normalnom zivote, napriklad by si kvoli obavam do tej skoly naozaj nechodila, keby si ich nedokazala prekonat, tak by ta rodicia mohli vziat k psychologicke. psychologicky su velmi mile a rady ta vypocuju, rozumeju problemom mladych a maju vela dobrych napadov, ako sa zbavit svojich obav, ako si viac verit, ako lepsie zapadnut do kolektivu a ako prijat samu seba.
lebo tuzime po tom, aby nas prijali ini, ale casto je to tak, ze sami seba nevieme prijat, mame obavy a bojime sa hladat si priatelstva alebo budovat vztahy s ostatnymi ludmi. drzim ti palce 🙂

liiinda
autor
25. aug 2021

@miadi od každeho som si nechala skákať po hlave.Nemala som nazor a nie som namyslena to poviem narovinu.Chcela som to zmeniť pretože sa mi v tomto režime nechcelo žiť.súdite ma akoby ste ma poznali celý život.Chcela som iba radu a všetky ma tu idete ukameňovať za nič.Ujasnite si najprv veci,spýtajte sa a potom súďte kto je aký pretože cudzí ľudia vedia najlepšie o mojom živote😅Tento problem nieje o krase ci namyslesnosti alebo ze mi nestačia ostatni.Čo ste ako väčsina nepochopili

liiinda
autor
25. aug 2021

@janetinka27 ďakujem ❤️

liiinda
autor
25. aug 2021

@merynka33 ďakujem 💗

katkami123
25. aug 2021

@miadi
Pre pána kráľa, baba potrebuje povzbudiť a vy tu riešite, ze napísala, ze je pekná. Ja sa jej ani nečudujem, ze sa toho boji, keď čítam už 5-ty príspevok o tom ako sa nejakej dotkla jej krása. Veď už nebuďte take senetriky poniektore. Napísala jej to jedna v prvom príspevku, Ok, netreba to omieľať v dalsich piatich. Už sa dievčina chudera aj za to ospravedlnila, ze to tak nemyslela. No ponoektore musia stipat ako osy. Tiež to vypovedá veľa o diskutujúcich.

katkami123
25. aug 2021

@liiinda
Nájdi si nejaký koníček, ktorý by ťa bavil a rozvíjala by si sa v ňom. Maľovanie, šport, tanec, to ti dodá časom viac sebavedomia, spoznas nových ľudí a vzniknu aj nové kamarátstva.

Co sa týka vzhľadu, tak sa neboj, mne toto mama tiež hovorila, ze mi budú závidieť a bla, bla, bla, nakoniec sme na strednej boli super kolektív, zažili sme kopu zážitkov, ozajstná kamoska žiarliť nebude.

Skús si prečítať niečo o úzkostnej poruche, neviem aké to máš doma, ale keď máš takéto pocity, tak asi nemáš dobre rodinne zázemie a odtiaľ pramenia všetky pocity. Možno sa ti to teraz nebude zdať, ale napríklad ja som mala patologicky vzťah s mamou, tvrdila mi tiež ako mi budú všetci závidieť atď., nakoniec, po rokoch sa ukázalo, ze najviac mi závidela vlastná matka a preto sa tak ku mne aj chovala.

katkami123
25. aug 2021

@liiinda
Vieš, všade sa nájde nejaký debil, to je druha vec, aj v triede, aj v rôznych krúžkoch a aj v praci sa s takymi ľudmi stretneš. Ešte si mladučká, ale časom sa naučíš sa ozvať, neboj sa, život ťa naučí a ja som nebola iná a teraz co u nás boli netere, tak mi tiež pripomenuli seba v tom veku, ono je to normálne. Skús sa v hlave tak nekontrolovat a neriešiť všetko, co urobíš, veď nikto nie je bez chyby 🙂 ako spontánnejšia nájdeš viac kamosov (a kľudne aj chalanov, nesústreďujú sa iba na dievcata, ja som mala na strednej napríklad 2 najlepších kamarátov a boli chalani) a hlavne, keď sa nebudeš stále kontrolovať v hlave, lebo z toho potom navonok prameni tvoja neistota a kostrbatosť. Niečo si písala, ze ti dievcata kedysi robili zle. Vieš, možno vycítili, ze si vhodný objekt ak si neistá, utiahnuta a ticho, keď ti robia zle, lebo takéto typy si agresori radi vždy vyberajú.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkami123
25. aug 2021

Ešte ak ti možem poradiť zo svojich skúsenosti a ako matka dcér, ktoré sa snažím pripravovať a vychovávať na tuto dobu, aby ich nestrhol svet dole, pretože sú tiež veľké kočky (po maminke 🤣🤣 ale aj tatikovi 😀)

Drž sa 2-mi zásadnými radami.
1.nikdy si neurčuj svoju hodnotu na základe toho ako sa ku tebe sprava okolie a co ti hovorí. Veľa kritiky, tak 2/3, ktorú v živote dostaneš bude od ľudí, ktrorí sú neistí sami sebou a tak si potrebuju zdvihnúť svoje sebavedomie na niekom inom, od ľudí, ktorí ti niečo budú závidieť ak sa ti bude dariť a budú ti chciet to sebavedomie znížiť, od ľudí, ktorí napríklad nemajú svoj deň, tak si budú chciet kopnúť…atď. možno iba 1/3 z toho bude konštruktívna kritika, ktorá ťa niekam posunie a preto si všetko nepripúšťaj k telu, hlavne tie 2/3 balastu, pretože veľa krát ti jeden povie tak a druhy zase tak, ze aj tak sa nikdy všetkým nezavďačis. Vždy maj okolo seba 2-3 ľudí o ktorých vieš, ze ťa majú úprimne radi a chcú ti dobre a na ich názor sa zameraj, ostatní, nech ťa netrápia.

2.vytvor si o sebe mienku, kde vieš aká si. Že si múdra, šikovná, ktoré veci ti idu dobre, ktoré ti nejdú dobre a aj to, ze si pekná ( nie je hanba myslieť si to o sebe, horšie by bolo, keby si bola pekná, ale vnútorne by si bola o sebe presvedcena, ze si škaredá) a nenechaj nikoho nikdy aby sa ťa svojim jednaním snažil presvedčiť o opaku, alebo sa mu podarilo ti vsugerovať svoj názor o tebe. A tých ľudí bude neúrekom, ktorí sa o to budú snažiť. Hlavne tí neistí sami sebou.

Vieš, to ze ti mama hovorí, ako ti všetci budú závidieť a budeš mat problémy kvôli svojmu vonkajšku sú balast. Ona ťa práve týmito rečami zneisťuje, pretože vsade, kde to nepoznas budeš kráčať už s touto myšlienkou v hlave a automaticky čakať to najhoršie. Určite sa nájdu ľudia, ktorím nezapasujes a ani oni tebe a aj určite takí ľudia, ktorí závidia, ale to neznamená, ze im už v myšlienkach treba dávať prevahu nad tebou (ze to budeš mat tažké) aj ty si osobnost a individualita, prečo by mali mat nad tebou takí ľudia prevahu a mala by si mat niečo tažké? Stačí, ak si ich nevpustiš do hlavy a nebudeš si takých ľudí pripúšťať, teda robiť pravý opak toho, co ti hovorí matka- ze to budeš mat tažké. Nikto to v živote nemá ľahké a nikto tu v živote nie je bez problémov. Treba byt vždy na začiatku diplomat a skúsiť to vždy najskôr po dobrom, ak to však po prvom priateľskom pokuse nepomôže a dotyčný je stále hnusný, tak vtedy udri plnou silou a musíš druhého zraziť slovne ešte silnejšie ako on teba a bez nejakej zábrany a strachu, ze sa urazí, lebo dotyčná osoba tiež asi na teba ohľad neberie. Tiež bude určite veľa chalanov, ktorí na teba budú robiť nátlak - nikdy nerob veci, ktoré tak vnútorne nebudeš cítiť (tu je dôležité to zdravé jadro, kde si presvedcena sama o sebe aká si a potom ťa ani 100 ľudí nezrazi a presvedčí na nejakú hlúposť a nenecháš sa strhnúť davom), ktorí možno neunesu, ze majú peknú priateľku alebo v niečom budeš vynikať a budú sa ťa snažiť hlúpymi poznámkami zraziť dole a znížiť tvoju sebahodnotu, lebo v skutočnosti pochybujú o sebe samých a svojej dostatočnosti. Napríklad ja som po rozchode bola dlho sama a dvaja moji známi na mna vyvíjali nátlak, či chcem byt sama naveky a počúvala som podobne reči, aby som akože brala aj ich, len aby som nebola sama. Lenže hodnota človeka nespočíva v tom, či niekoho ma(zase to zdravé jadro) a netreba robiť veci len z dotlačenia okolím a začať si s niekym, lebo to síce vyžaduje tak spoločnosť, ale ty to tak necitis. Alebo mi raz jeden kamoš povedal, že sa nemôže ku mne správať dobre a hovoriť mi pozitívne veci, lebo ešte budem namyslená. Od takých ľudí ruky preč, každý si zaslúži slusne zaobchádzanie. Napríklad moja mama tvrdila, ze jej všetci závidia, lebo je pekná a kvôli tomu ma vsade problémy. A to iste som mala v praci kolegyňu z vedľajšieho oddelenia. Pritom obidve neboli žiadne Afrodity, žeby sa niekomu až z nich kolena podlamovali. V skutočnosti to boli veľmi komplikovane povahy, neempaticke, ktoré nemali problém druhého uraziť bez príčiny a nikto ich nemal rad kvôli ich osobnosti. Lenže priznat si chybu, ze tiež robili niečo zle neexistovalo a tak radšej vinu hádzali na okolie. Ja už akonáhle počujem od nejakej zeny, že mala niekde problémy kvôli svojej krase, viem, že to v hlave nemá v poriadku a ono sa mi to aj vždy potvrdilo, ze ten problém, ktorý s nou okolie malo, nebol v skutočnosti kvôli jej krase. A čo sa týka závistlivých žien - ženské kolektívy sú najhoršie, to ti povie každý. Normálne zeny, ktoré sú silne osobnosti a poznaju svoju sebahodnotu na teba žiarliť nebudú a budú super kamošky, tie zvyšné (najčastejšie sú to práve tie rôzne namyslene pipky, ktoré sa hrajú na veľmi dôležité) ti budú MOŽNO robiť problémy, ale take robia problémy aj ďalším 95% žien.

Asi takto sa snažím vychovávať svoje deti.

miadi
25. aug 2021

@katkami123 ale Ved moze byt krasna aj byt sebavedoma nejak si to neppchopila. Nikto ju za to nesudi. Ona sama sa na to moc sustredi v tom je kamen urazu. Ty tu urazas druhe zeny ze semetriky pritom nikto jej nic zle nenapisal. Snazim sa jej uprimne milo pomoct ako vlastnej dcere od srdca aby riesila ine veci aby vedela mat priatelov.( je mi to trochu smiesne tento jej problem s krasou robila som trochu v modellingu a mala aj krasne kamosky )a ako jej chces pomoct povzvbudenim? Ze je ozaj krasna tak ju nikto nebude mat rad ale Hlavne ze je krasna? ??ona nepotrebuje povzbudit ona potrebuje aj trochu sebareflexie. Ze krasa nie je to co od nej odradi druhe dievcata.

miadi
25. aug 2021

@liiinda nepochopila si nikde som nepisala ze si namyslena Ved Ta nepoznam. Pisala som ze mozes posobit namyslena ked chodis po skole s pocitom ze si najkrajsia. Nikto ta tu nesiel ukamenovat. Keby ano to by tu padli uplne ine slova. Pre teba je toto citliva tema lebo mas nizke sebavedomie- to ktore je znutra ty si myslis ze mas len tu svoju vonkajsiu krasu. Ostatne svoje hodnoty nepovažujes za dolezite. Alebo dost velke. A nikde som Ta neodsudila. Vychadzam cisto z toho co si napisala. A chcem ti pomoct no len Ta to uraza tak vidim ze nemam sancu ti pomoct tak si moje slova uz nevsimaj urcite som zla zena co ti zavidi krasu lebo nebola krasna. ( to myslim ironicky) nauc sa prijat konstruktivnu kritiku. A ze nie kazdy co ti ju da ti chce ublizit. Nie kazdy co ti povie len sladke slova ti chce pomoct. Keby si vedela ze si krasna znutra aj z vonku mala sa viac rada ( ako som uz pisala) tak nemas problem najst si kamaratka. Ty musis najprv najst kamosku v sebe samej. Spoznat sa mat sa rada.

katkami123
25. aug 2021


@miadi
“Ved si najdi rovnako postihnutu chudinku co bude spriaznena duša trpiaca pre krasu.”- to čo ma byť? Prečo by autorka mala byt postihnutá chudinka?

Keby si so sebou nemala problém, tak z toho množstva informácií si nevyberieš len to, ze rieši vzhľad (myslím, ze autorka trpí závažnejšími problémami) a nevenujes tomu až dva príspevky presne tejto téme. Kde v jednom je postihnutá chudinka a v druhom jej nepriamo dávaš najavo, ze až taka kočka asi nebude ako o sebe píše.

evabb35
25. aug 2021

Píšeš, že chceš návod, ako zapadnúť do kolektívu. Otázne je, do akého kolektívu a či je vôbec dôležité, aby si do neho zapadla. Možno to nebude kolektív, do ktorého zapadneš.

katkami123
25. aug 2021

@evabb35
Súhlasím, môže byt aj divný kolektív, nie všade môžu zdieľať rovnaké hodnoty aké zdieľa autorka. Stačí, keď nájde 2-3 spriaznene duše. A veľa aj záleží aj na akú skolu ide.

miadi
25. aug 2021

@katkami123 to bol len Moj zly humor . To si nepochopila kazdy asi inak chape ironiu . Neznamena ten koment ze je postihnuta chudinka ale ze nema problem . To ze je pekna nie je problem iba ked ho urobi. A ty teraz z toho celeho robis Moj problem 😂a nazvala si ma semetrikou fajn to uz je tvoj problem. Ty si tiez vyberas z mojich komentou len co sa tebe hodi. Hovori sa tomu tahanie za slovicka. Preco sa k tejto teme vraciam? Lebo cela tema je o krase a o problemoch stym. Ja s krasou nemam problem aj sebavedomie mam zdrave.sama som si ho vypestovala. Moja rada autorke je aby neriesila povrchnosti a zamerala sa na to co je dolezitejsie. Ked stym mas problem., co uz . Neverim ze 14r dievca si nenajde kamosku v triede z 25-30dalsich len preto ze je “krasna.” Iba ak sa nevie chovat komunikovat otvorit ukazat svoje vnutro. A ja som jej len chcela vsetkymi recami o krase ukazat ze nie je to Hlavne. Ona ma uz fixnu ideu o tom ako jej tam bude zle nebudu ju mat radi Lebo je “krajsia.” To je uz je scestne uvazovanie. ( a nemusi to byt z jej hlavy ) este ani tie druhe dievcata nevidela a uz vie ze tam bude mat problem . ( ale Ja ju sudim hoci ju nepoznam no ona uz vie ako sa k nej budu vsetci chovat hmm)

miadi
25. aug 2021

@katkami123 Ja jej nedavam najavo ze nebude taka kocka ako si mysli. Osobne mi je to jedno ci je krasna ako obrazok ci si to len namysla. Ale krasa nie je problem . Ono cely jej prispevok je o krase a ze to mà koli tomu tazke Ja som si to nevymyslela. Ved aj jej mama to hovori . Keby som bola taka semetrika co boda ako včela ci osa- citujem Ta .. tak by som jej napisala ze je sebestredny narcis a nema osobnost. Ze riesi hluposti. ( a to netvrdim) Jej cely problem je v tom ze na sebe vidi len tu krasu vonkajsiu. No nevie sebavedome komunikovat lebo jej pozornost nebola upriamena na ine hodnoty ktore urcite mà . Ty len hladas zlo v mojich prispevkoch si zaujata lebo sa ti nejake slovo nepacilo.. klasicke MK. Babenka mà 14r este sa hlada je neista v socialnych kontaktoch mozno hanbliva.. ale to ci je pekna nie je problem netreba odsudzovat druhych. Moze kludne mat aj kamosku s nadvahou moze mat aj kamarata moze mat kamosku ktora bude okolim povazovana za tu krajsiu. Vsetko sa da ked sa chce. Ked nenajde medzi 30 jednu spriaznenu dusu chyba nebude len v tych 30.

evabb35
25. aug 2021

Nie je dobré viazať sa len na jeden kolektív. Skús si nájsť nejaké krúžky podľa záujmov, kde sa zoznámiš aj s inými a budeš fungovať aj v iných kolektívoch. Hľadaj v sebe to, čo ťa baví, zaujíma a zoznamuj sa s takými, ktorí majú rovnaké záujmy.

evabb35
25. aug 2021

V dnešnej dobe už členovia krúžkov a žiaci komunikujú medzi sebou elektronicky a v takej komunikácii sa zovňajšok veľmi nerieši a získaš komunikačné zručnosti.

katkami123
25. aug 2021

@miadi
Za tu semetriku sa ospravedlňujem, ale nahnevala ma ta postihnutá chudinka. To, ze si to myslela inak, tažko pochopiť z písaného, pretože človek chápe len podľa toho ako sa to do príspevku napíše, osobne sa tiež nepoznáme, takze nemôžem poznať tvoj spôsob irónie. Samozrejme, ze ak bude mat problém so vsetkymi z triedy, tak to nebude určite kvôli jej krase, ale problém bude vo vystupovaní a jej osobnosti, to som písala i ja sama, ze take zeny, ktoré tvrdia, ze majú problémy kvôli svojej krase ich v skutočnosti majú s druhými kvôli svojej hroznej povahe.