Mám 18 rokov a som výbušnej povahy

17. jún 2022

Ahojte mám 18 rokov ale som veľmi výbušná povaha vybuchnem aj nad maličkostou dokonca už mám nervy keď mi učiteľka niečo hovorí čo mám zle a chcem to zmeniť ale ja fakt neviem ako nato 😭 snažím sa byť kľudná vydrží mi to jeden deň a to fakt že to robím na silu ..proste každá maličkosť má rozčúli začnem kričať nadávať..ako keby som nevychovana ale fakt to nieje tým ..beriem aj antikoncepciu môže to byť aj tým ? Síce som už od 15tky taká výbušná myslíte že psychológ by mi pomohol ? Alebo predávajú niečo na ukludnenie alebo niečo čo vám funguje aby ste zbytočne nevybuchli zmiernili nervy ? Ospravedlňujem sa za gramatiku ale píšem to so slzami očiach lebo už to prešlo do štádia že si uvedomujem aká som výbušná :( a neviem čo mám ďalej robiť

bronik89
17. jún 2022

a ty myslis ze by ti psycholog pomohol? lebo ako ok mozno to mas v sebe taku nejaku cast ktora ta povedzme nudi byt vybusna asi len nemas nieco v sebe spracovane. ale tak to mozno aj s vekom pride taky klud .

elizabeth88
17. jún 2022

Fajn,ze to chces riesit.Moze byt aj Hak,aj viacero faktorov,takze aj psycholog,komplexna prehliadka vratane neuro.Neporadim,drzim palce.

anjelicek26
17. jún 2022

Pozri je dobre, ze si to uvedomujes. Casto taketo veci sposobuju (mimo povahy) - nerovnovaha v stitnej zlaze (nad alebo podfunkcia), nedostatok magnezia ci inych mineralov, alebo cukor - jeho kolisanie... porozpravaj sa zo svojou pediatrickou/obvodnym lekarom, nech spravi testy, je to to minimum, co vies urobit sama.... mozno zistia pricinu ( u mna je to cukor, ked vidim, ze zasa idem do nervozity a vybusnosti tak davam bezcukrovu dietu a znormalizuje sa to uz po par dnoch do pozicie flegmatickej velryby)... babka mala cukrovku, tak dufam, ze to nie su priznaky, ze to budem mat casom aj ja 🙄 Kazdopadne ked budes mat vsetky vysledky v poriadku, tak ten psycholog nie je na skodu. Minimalne ta nasmeruje, nauci ako tie emocie zvladat.

liljana
17. jún 2022

Ak si vybusna povaha, hladaj nieco, co ti odoberie vybusnu energiu. Sport? Nauc sa pocitat do 10, ked mas chut vybuchnut. Potom a este raz zamysli, ci ti to aj po 10 sekundach stoji za neprijemnu reakciu. A pokusaj sa vyhnut ludom s povahou, ktori ta provokuju k vybuchu. Uz par zasad ti vyrazne ulahci zivot a vztahy k inym ludom.

anjelicek26
17. jún 2022

Inak toto ja prizvukujem mojim deckam cely cas - tri krat sa nadychni a az potom hovor 😂 Vacsinou sa uz po tych 5-6s dostavi racionalne zmyslanie 😂

sandra19901990
17. jún 2022

V “mladosti” som tiez taká bola. Potom som si nasla chlapa 😂
Teraz: Ked je narocne obdobie v praci tak si davam magnezium…. Trosku mi to pomáha.
Ak mam take obdobie doma, tak sa snazim najst príčinu. Vacsinou sú to malé drobnosti, ktoré ked vyriesim, som kludnejsia…

shinon258
17. jún 2022

Tak ja by som sa porozhliadla po nejakom odborníkovi, ak ti to naozaj znepríjemňuje život a aj ostatným v okolí. Kognitívno- behaviorálna terapia sa zaoberá aj prejavmi hnevu a je účinná práve na toto

katkine_terapie
17. jún 2022

Autorka: Kedze si svoju vybusnu povahu uvedomujes a trapi ta to, tak je nacase s tym nieco zacat robit. Idealne najskor vyhladat dobreho klinického psychologa, s ktorym budete patrat po pricine (nie vzdy sa da najst) a nauci ta, ako sa s problemom popasovat (relaxacne techniky atd.). Na zaciatok moze zacat uzivat Magnerot (magnezium, ktore je dobre vstrebatelne) a zacat sportovat (beh, posilnovna, tabata...) a super na vecer davat relaxacnu jogu (naucis sa koncentrovat na dych, relaxovat, uvolnovat napätie...).

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macikovaiveta
17. jún 2022

Cvičiť jogu