Mám 18 rokov a neviem, čo by som chcela v živote robiť

spoved
10. jan 2023

Potrebujem poradiť mám 18 rokov som tretiačka na strednej škole a stále neviem čo by som chcela v živote robiť, kde by som sa chcela zamestnať. Stretli ste sa niekto tiež s takým problémom alebo ste hneď vedeli čo chcete v živote robiť? Ak nie kedy ste to zistili?
Ďakujem

caroline_
10. jan 2023

@spoved mam 25 a stale to netusim

stellarstar
10. jan 2023

@spoved aký odbor študuješ?

pribinak
10. jan 2023

@spoved najskôr zmaturuj, to je taký dobrý start do dospelackeho života. Šetrí si na vodicak a rozmýšľaj napr o výške
Však sama vieš aké predmety tá v škole bavia a aké nie, podľa toho vyberaj VS
Ak nechceš VS chod do zahraničia

tarvika
10. jan 2023

@caroline_ akurat som isla napisat ze ja 41 a stale nic :D

tarvika
10. jan 2023

ale teda k otazke, co ta bavi z volnocasovych aktivit? a ktore predmety v skole? ake druhy cinnosti ta naplnaju, ci fyzicke, alebo rada citas, ci vela nad vecami rozmyslas a analyzujes, alebo si zasa velmi spolocenska? klad si taketo otazky a na zaklade toho vytipuj vhodne zamestania. samozrejme je moznost navstivit centrum pedagogicko psychologickych sluzieb, nech ta skusia nasmerovat.

kikuska6913
10. jan 2023

@spoved tak v tom prípade choď na vysokú a začnú študentský život,nemáš čo stratiť

0silvia0
10. jan 2023

@spoved niekedy stačí vedieť čo nechceš v živote robiť😎

kaktusik007
10. jan 2023

@spoved mam vyrazne viac a netusim to rovnako ;)

ale ako pise
@0silvia0 zaklad je vylucit najprv co nechces

cimage
10. jan 2023

Ja mam 38 a stale nemam predstavu co by som naozaj chcela robit a co by ma naplnalo.

lucia7933
10. jan 2023

ja mam 29 a tiez presne neviem co by som chcela robit..mam pocit ze sa stale hladam...a to som si v 18-tich myslela ze by som to uz mala davno vediet...😂😂
Takze niesi sama..

lucik194
10. jan 2023

@spoved v tvojom veku som ani ja nevedela, myslim v 3 rocniku SS

no v 4 roc to bolo rovnake. vedela som ze chcem studovat dalej historiu a geografiu, alebo oboje spolu.... a vies co osud to zariadil uplne jednoducho.....😉 v tom roku sa historia s geografiou neotvorila, pohorsila sa mi nrutalne alergia na roztoce takze ziadna historia a hrabanie sa v archivoch neprichadzalo do uvahy.... a bolo rozhodnute na zemepis

chvostnatygabor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
caroline_
13. jan 2023

@chvostnatygabor dakujem,sice neviem co chcem,ale viem co nechcem ;)

slavomirsedlacek
24. jan 2023

Moja dcérka začala na ulici, neskôr sa prepracovala až na priváty. Peniažky z toho idú dobre, nemohol by som byť pyšnejší.