Mám 18 a bavia ma chalanské športy

16. dec 2022

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či je normálne, že v mojich 18 rokoch, ma bavia chalanské športy ako je futbal, ďalej ma baví chodiť cvičiť do posilky, aj keď tam idem s divnym pocitom, pretože som dievča, a väčšinou sú tam samí chalani alebo muži a ja sa cítim medzi nimi divno, keď sa dívajú, že dievča ako ja si ide zacvičiť, ale robím to čo má baví, od mojich 10 sa venujem futbalu, bola so na všelijakých súťažiach, aj keď som bola v tíme s chalanmi, pretože žiadne dievčatá v mojom okolí futbal nebavil. Ďalej čo ostatným príde divné na mne je, že som skôr chalanský typ, pretože si kupujem skôr pánske oblečenie ako dámske, proste mi príde, že páni majú lepšie a krajšie oblečenie ako mi dámy. To sa môjmu okoliu nepáči a potom mi ľudia hovoria, že som divná. Ďalej, je, to, že sa nemalľujem a nelakujem si nechty, mna proste tieto dámske veci nikdy nezaujímali, ani mamu to moc nezaujímalo, tak to mám asi po nej,ludia si tiež myslia, že žena ako ja, by sa mala maľovať, nerada nosím sukne a šaty, radšej si dám kratasy alebo nejaké sako s košeľou, ešte niektorým príde divné, že si nechcem holiť nohy, že žena ako ja by sa mala o to zaujímať a mala by sa o nohy starať, ale ja si ich holiť nechcem, keď si ich budem často cez leto holiť, budem mi budú chlpy rýchlejšie a viac rast a budem si ich musieť častejšie holiť. Čo mám s tým spraviť, mne sa paci aká som s som s tým spokojná,lenže môjmu okoliu sa to nepáči a potom sa na mňa dívajú, ako keby som som prišla z inej planéty. Niektorý mi už povedali, že sa mám dať spraviť na chalana, tak čo mi radíte vy? Ďakujem za odpoveď a za prečítanie tejto dlhej správy

viestta
16. dec 2022

Nič ti neporadím, len to, že tvoj život, tvoje rozhodnutia. Vždy sa nájde niekto, kto musí niečo riešiť. Ak by to nebol futbal, riešili by, že chodíš po baroch. Keby to neboli nemá lakované nechty, bola by to ich dĺžka, farba, tvar.
Zi ako vyhovuje tebe. Ostatní nech sa starajú o seba

autor
16. dec 2022

@viestta asi máš pravdu, kamoška má nalakované nechty a ostatné baby riešia, že aké má dlhé a tmavé, mne to je jedno, aké má

anjelicek26
16. dec 2022

Si ako cez kopirak dcera kamosky, teraz ma 24 a ma priatelku 😅 Spokojna, stastna, studuje fyziku a jej priatelka tiez... od malicka sporty, chalanske oblecenie, hlavne futbal, hrala dost vysoko v lige... bud sama sebou a ostatne sa ukaze casom...

miadi
16. dec 2022

By som ti poradila laser chlpi by boli minimalne.. ale ked sa ti paci byt chlpata. Teraz je to uz aj moda videla som aj herecku s hunatym podpazusim ( aj ked teda hrala a bola gay) ale ked sa na to pozries spevacky v 1980 bezne mali chlpate pod pazusie.. v tej dobe bol zas šok ked si chlap oholil.. ked si spokojna aka si uz len sa Musis naucit ignorovat nazor inych . Co sa tyka teba a byt happy chlpata futbalistka v panskom oblecku a okolie si zvykne ..

zmrzlinka2021
16. dec 2022

@autorka

Bud sama sebou a vobec to neznamena, ze si menej zenska alebo ze si lezba a podobne. To co opisujes, vacsina veci je len socialnym konstruktom.
Napr.:

- futbal - velku cast muzov proste nezaujima a nesleduju to, nehraju
- malovanie ksichtu: ani ja sa nemalujem, mam 38, mam peknu tvar, plet, nepotrebujem to.
- oblecenie: ja nosim 95 % veci sukne a saty ale poznam velmi vela zien, co si suknu proste neoblecie a je to OK
- posilka: no neviem, kde zijes, ale dnesna "moderna" zena proste cvici, dviha aj vahy, fitko je proste zivotny styl a hlavne zeny, co pracuju hlavou, vyhladavaju aj taketo aktivity. Ja chodim vacsinou na skupinovky vo fitku ale je tam spusta zien.

Delenie sveta na muzsky a zensky je len socialny konstrukt, vymysleniny. Bezne dnes chlapi pecu kolace, su kreativni a bezne dnes zeny sa venuju aj autam... nedaj sa zmagorit, ze musis padnut do sablony.

autor
16. dec 2022

@zmrzlinka2021 oki, ďakujem za podporu

hilda08
16. dec 2022

Co mas s tym spravit? Kaslat na okolie….ja sa nemalujem, nefarbim vlasy, žiadne manikúra, pedikúra, kozmetika, žiadne elegantne oblečenie…aj ked sa mi to paci, necítila by som sa dobre, bolo by mu to proti srsti…hlavne je aby si sa ty dobre citila, darmo budes vymalovana, oholená, ked sa budes citit nesvoja…a ked budes sama so sebou spokojna, zdrave sebavedomie, ktoré pojde z teba ani nedovolí okoliu ta kritizovať 🙂

bloger
16. dec 2022

Je to úplne v poriadku.

danica2711
16. dec 2022

vychutnávaj si to, čo ťa baví, je to tvoj život a tvoja radosť, nie tvojho okolia. Hlavne si nedaj vziať šport, ja som celé detstvo a mladosť vrcholovo športovala (teraz už len rekreačne), a roky strávené pri športe by som nevymenila za nič na svete! Drž sa

prasiatko30
16. dec 2022

vies o tom, ze existuje aj zenska futbalova liga?? a dokonca su to uz aj profesionálne kluby, ktoré majú svoje dorastenecké oddiely. ja v tom, ze ty más rada futbal nic nenormálneho nevidím - u nas v meste sú detské oddiely tak chlapcenské ako dievcenské a hrávaju svoju ligu. mesto má svoj oficiálny muzský tím a zenský tím - profesionálny. a nic sa nedeje. a ze sa ti páci obliekat skor chlapcensky - teraz je móda tak roznorodá, ze ludia sa na tom fakt nepozastavuju. u detí v tried je zo pár takych dievcat co ja si ich pravidelne mýlim s chlapcami - kratke vlasy, mikiny, bez malovania. a vsetko ok

prasiatko30
16. dec 2022

najlepsia hrácka európy vyhlasena UEFA

autor
16. dec 2022

@prasiatko30 takže som úplne v poriadku

prasiatko30
16. dec 2022

minimálne v FC Barcelona je ich aspon 22 takých co maju rady futbal

zmrzlinka2021
16. dec 2022

@autorka
Ty si v poriadku, len ludia v tvojom okoli su zadubeni... sorry ale asi to tak je

matogato16661
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. dec 2022

@zmrzlinka2021 áno, vyzerá to tak

autor
16. dec 2022

@matogato16661 myslíš mňa, že ti mám napísať?

matogato16661
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavomirauzska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki68
16. dec 2022

Pozri ked chces a bavi Ta robit tie sporty, tak preco. Je. Ja tiez robim asi skor muzske sporty cely zivot ( aikido, fitness, potapanie) a som v pohode. A to pamatam casy ked som bola ja a 20 chlapov na lodi ako potapacka. Bol to prvy rok co vobec uviedli zensku vystroj do komercneho predaja. Predtym zeny nosili iba muzske s. A ci si chces holit nohy, no asi by si mala sme to, ze to bude divne tym ludom vo fitku. Ale tak ked fakt nechces, tak nemusis. Ja si nerada trham obocie, tak to chapem. Hlavne si rob podla seba. Ci mas okolo iba muzov je druhorada vec. Mozno si nejakeho fajn chlapa aj najdes, ked si viac okolo nich. Zas nie kazdy chce barbie.

chouette0157
17. dec 2022

Buď sama sebou, nos, v čom sa cítiš pohodlne a rob, čo ťa baví... Mám 36 a ak by som mala povedať, čo ľutujem v živote, tak to, že som sa príliš starala o to, čo si myslia iní... Teraz iných neriešim skoro vôbec a je to veľmi oslobodzujuce... Podľa mňa je skvelé, že už v tak mladom veku dokážeš jasne pomenovať čo chceš a odlíšiť to od očakávaní iných, drž sa toho.

tripetta
17. dec 2022

Šport je šport, nie je "chalanský", alebo "babský". Šport nemá pohlavie. To isté práca, záľuby, čokoľvek. Rob čo ťa baví, čo ti ide a na čo máš, už nežijeme v stredoveku, ale
v 21.storočí .🙂 Nemusíš sa druhých pýtať, čo máš robiť a či sa to akože "hodí". Na to čo si myslia iní, zvysoka kašli, žiješ príliž krátko, aby si mala žiť tak ako to chcú druhí.