Mám 17 rokov a obavy z cestovania vlakom

martina408
30. máj 2021

Ahojte potrebovala by som prosím pomoc. Mam 17 a v živote som necestovala vlakom. Mam mať ale súťaž kde sa musim dostavit vlakom a ja neviem ako take cestovanie vlakom vôbec funguje. Kde a kedy si mám ísť kúpiť lístok na vlak alebo či mam cestovanie zadarmo aj keď nemam kartičku na vlak.

bloger
30. máj 2021

Ahoj a odkiaľ si?

nika82
30. máj 2021

kedze este chodis do skoly tak mas narok na listok zdarma

nika82
30. máj 2021

treba ist na zeleznicu, vypytat si tlacivo, prilozit fotku ak bude treba takl doklad ze este studujes, vratis sa odovzdas ana pockanie ti to vystavia

nika82
30. máj 2021

ale idealne by bolo zobrat kamosku a ist na skusobnu jazdu tam a spat

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina408
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanka55
30. máj 2021

@martina408 karticka nestaci musis si kupit listok tam kde cestujes

mata1001
30. máj 2021

@martina408 nestači mat len karticku.musis mat lístok s 0 hodnotou.potom listok spolu s kartickou ukazes revizorovi.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina408
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
30. máj 2021

@martina408 Pozries si kedy ti ide vlak/aj online kludne/, prides na stanicu skor, vlezies ku okienku, vypytas a kupis listok tam kam ides. Ak nevies na tabuli si precitat z kade ide, opytas sa v okienku. Pojdes na cislo nastupista, ktore ti povedia a nastupis do vlaku. Na cielovej stanici vystupis. Ked nebudes vediet kde si, opytas sa sprievodcu.
Ak kartu nepouzivas, nemusis si ju vybavovat, ale listok si uhradis.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanka55
30. máj 2021

@martina408 bez karticky si kupis listok kde cestujes karticku nemusis mat

bloger
30. máj 2021

mne sa zdá že niekde fungujú na osobné vlaky aj SMS lístok

hanka55
30. máj 2021

@martina408 listok si mozes kupit aj cez SMS alebo v pokladni na stanici..u sprievodcu vo vlaku je to s priplatkom

monka105
30. máj 2021

@martina408 vybavenie tej kartičky je zadarmo, vďaka nej budeš cestovať buď zadarmo alebo budeš mať zľavnený lístok (ak nemáš ISIC, vtedy máš tuším automaticky polovičný lístok). Aj keď vlakom necestuješ, nevadí. Kartičku potom teda necháš doma v šuflíku. Stačí ti potvrdenie o návšteve školy a vyplniť tlačivo. Alebo si môžeš platiť plnú sumu za celý lístok. To je už na tebe.

martina408
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindous
30. máj 2021

@martina408 https://www.zssk.sk/zlavy-cestovne/sms-listok-n... tu máš ten SMS lístok
... a teda k online lístku, pokiaľ máš ISIC, tak si stačí na terminály aktivovať zľavu na dopravu a teraz sa vieš asi zaregistrovať aj online a tak si uplatniť nárok na bezplatnú dopravu 🙂 ja som to tak spravila voľakedy dávno, myslím, že potom to nefungovalo, ale teraz to tam majú zase uvedené 🙂 nemusíš s nikým komunikovať, všetko vieš spraviť online, ja som si následne ani pre kartičku nebola 🙈 lebo tiež cestujem tak 2x do roka a ono sa to nezdá, ale cesta tam-cesta späť, oplatí sa to

janai1
30. máj 2021

@martina408 sms lístok si môžeš kúpiť len na osobný vlak... Stiahni si appku Ideme vlakom, tam si vieš pozrieť odchody vlakov, meškanie, kúpiť si lístok aj miestenku - vieš si tam sama naklikať aké chceš miesto

antoniatonka
30. máj 2021

k vydaniu "karticky" potrebujes potvrdenie o navsteve skoly, obciansky a fotografiu

birika
30. máj 2021

nemas 18, mali by v prvom rade poradit rodicia a aj suhlasit, aby si vobec na tu sutaz isla

andreatytler
30. máj 2021

@martina408 Ak si z velkeho, tak bude trochu komplikovanejsie sa dostat na spravne nastupiste a k spravnemu vlaku. Radsej sa pred nastupom do vlaku opytaj spreivodcu, co bude stat vedla vlaku na nastupisti, ci ten vlak ide tam kam chces.