Mám 16 rokov a som tehotná

angela11111
12. feb 2022

Dobrí večer chcela by som sa na niečo opýtať mám 16 rokov a môj priateľ je plnoletý…a otec sa mi vihraza že ak nepôjdem na potrat udá môjho priateľa
je možné že by mal stoho zle

anjelicek26
12. feb 2022

@angela11111 Plnolety znamena 18/25/30/60? Na potrat ist nemusis, ani to nerob. Ak priatel stoji pri tebe, je to to najdolezitejsie. Ako 16 rocna sa mozes dokonca vydat, staci povolenie tvojej maminy alebo sudu (ak sa rodicia buria)... moznosti je viac, skus zavolat sem - https://alexisporadna.sk/ oni toto riesia castejsie. V prvej rade mysli na seba a na babo, nie na to, ci s toho bude/nebude mat priatel zle...ci pojdes/nepojdes na potrat musi byt tvoje vylucne rozhodnutie a nemala by si mysliet na nic ineho, ako na svoju buducnost a na buducnost svojho dietata... potrat vie zenu velmi psychicky a fyzicky poznacit, ale su situacie, kedy proste je to rozumne... zavolaj tam este dnes, poradia ti.

anabel2341
12. feb 2022

@angela11111 Ano máš 16 je to ťažká situácia ale ja som o pár rokov staršia ale dieťa by som si nehala a bojovala zo všetkých síl aby moje dieťa žilo
Mám kamarátky ktoré majú 16-17 a sú maminy
môj otec keby zisti že som tehotná zúril by ale viem že by mi som mala jeho podporu a neposielal by ma na potrat a vie že milujem deti aj keď som mladá
Ale to ho musíš chcieť aj ty to babo a nemôže ta jeden názor ovplyvniť bojuj o svoje dieťa ja už teraz viem že raz keď otehotniem budem najšťastnejšia .. a budem veľmi ho lubit

beie
12. feb 2022

Keď to malé otec uvidí tak sa doňho zaľúbi. Potrat je likvidácia niekoho kto je z teba a nestojí jeho smrť za nejaké udanie. Keď ťa má otec rad a vie že sa s priateľom ľúbite neurobí to. A keby aj ano, svet sa nezruti. Môže to byť v ňom taký hnev lebo rodičia zvyknú mať inú predstavu o živote svojich detí, ale je to tvoj život. Suseda mala dieťa v 16 a dnes už má toľko jej syn.

desore
12. feb 2022

@angela11111 Dobry vecer! Priatel z toho nebude mat problemy, zbytocne sa otec vyhraza.
Verim, ze otec dietata ma vlastne byvanie (staci aj prenajom), pracu, aby sa dokazal o teba a dietatko postarat. Bohuzial iba z lasky sa neda zit.

dejna_
13. feb 2022

@angela11111 moja mama mala prvú dcéru v 17 tich.. všetci tvrdia že bola iná doba ale nemyslím si ...ja by som si ho nechala ani nevieš ako majú niektoré ženy problémy mať svoje dieťa ..síce to bude náročné ale nejako to dáš ..držím palce

mogaa
13. feb 2022

@angela11111 dievča zlaté, v prvom rade pochop otca - nechce ti zle a ani tvojmu priateľovi....nemáš 15, takže pod zákonom už nie si....ale naozaj si dobre rozmysli či to dieťa chceš - bude ťa to stáť veľa odriekania - už žiadne diskotéky, ísť von s kamarátkami, na prvom mieste bude len dieťa a starostlivosť oň....Druhá nemenej podstatná vec sú financie.....z rodičovského nevyžiješ a dieťa potrebuje stále niečo - či už plienky, výbavičku, kočík, neskôr mlieko, zaplatiť škôlku....takže chápem tvojho otca....dieťa nie je bábika, ktorú odložíš rodičom keď sa ti to hodí....bez pomoci rodičov to s priateľom nedáš....ale pomoc rodičov neznamená že o dieťa sa budú starať oni......máte kde s prateľom bývať? má prácu? čo tvoja škola? kam dáš dieťa počas školy/skúšok, keď sa budeš chcieť učiť? lebo tvoji rodičia chodia do práce, takže minimálne do obeda sa musíš sama postarať o dieťa, rodičia vám môžu pomôcť s bývaním a občas dieťa povarovať...ale to občas neznamená že každý deň alebo v čase keď vy sa pôjdete baviť.....ale ak budeš chorá, budeš potrebovať ísť k lekárovi či niečo vybaviť na úrady(tiež mama musí ísť s tebou)....

lesana25
13. feb 2022

Mal ta hlavne poucit o bezpecnom pohlavnom styku, rovnako ako tvojho frajera jeho rodicia.. vyhrazanim sa nic nevyriesi.
Kazdopadne skus odpovedat na otazku, ako si to predstavujete dalej, ci frajer ma pracu, budete mat kde byvat, ci sa o vas postara, alebo ostanes visiet aj s deckom na krku rodicom.

snezienkaaa82
13. feb 2022

Priateľ pri tebe stojí? Tvoja mama ako? Poznám veľa zien, ktoré mali deti v takomto skorom veku. Najprv z toho bolo halooooooo na cele mesto, rodičia zdeseni o pár mesiacov si pyšne vykracovali s vnúčat kom v kocari. Hhe iem, akú máte situáciu.
Ja som mala prvé v 34. Po rokoch snaženia. Za mňa radšej skôr, ako neskor

zuzinabila
13. feb 2022

@angela11111 ozvi sa do Poradne Alexis,ponukaju bezplatne poradenstvo,urcitr Ti pomozu

snowflake07
13. feb 2022

Mňa by len zaujímalo prečo tak mladé baby už majú sex.Čo ich šušká svrbí?Neodsudzujem , len ma to zaujíma 🤔

breznica
13. feb 2022

@snowflake07 aj moje spolužiačky trtkali od 15-16,ale ani jedna nezostala tehotná,dokonca jedna z nich čaká teraz v 35 prvé dieťa. Skôr mi nejde do hlavy, prečo v dobe internetu nevedia nič o antikoncepcii,ale na Modrého koníka potom vedia ísť vyplakavat🤔

snowflake07
13. feb 2022

@breznica Veľa o antikoncepcii nepočuli ani po tridsiatke.Len rodia ako čerešne a potom píšu do Modrého z neba,Modrého koníka a neviem čoho modrého,že nemajú z čoho žiť...Stávajú sa v živote tragédie,kde človek príde o príjem.Tam vždy pomôžem ,ale pomáhať za rozťahovanie nôh je take...no.

bennn
13. feb 2022

Si bezproblémov schopná mať dieťa v 14-15-16-17-18 a viac rokoch. Priateľ z toho nebude a nemôže mať zle, pokiaľ ho TY neobviníš, že ťa znásilnil alebo že to bolo nedobrovoľné. A navyše ty už máš 16, nie 14, takže sex máš aj zákonom povolený. Je to na vás dvoch, rodičia ti z tejto stránky do toho nemajú čo kecať. Ale majú zo stranky toho ako budete žiť, či na to máte a keď nie, tak u koho a kto sa postará a kto to zaplatí, čo spravíš so školou ( ver tomu, že po 2-3rokoch na materskej, už veľmi ťažko dorobíš strednú, ak vôbec).

Osobne, ja by som nechcel dieťa, keď sa oň nemám ako postarať. V 16tich je to príliš skoro a tiež by som bol skôr za potrat. Však to si uplne zničíš život. Jedine, že budeš ešte viac fixnutá na rodičov, alebo sú takí dobrí ... ale čo vidím nie sú keď je tu takáto vyhrážka. V 18tich-19tich si mohla vypadnúť z domu ak si neplanovala VŠ a ísť sama bývať do podnajmu s priatelom a spraviť si dieťa. Ale takto... proste obrovska komplikacia. Priatel teraz ma akože nechať školu tiež a isť robiť za pás aby vás uživil? ...

zuzu188
13. feb 2022

Ja som otehotnela v 17,tesne pred 18. Samozrejme mama po mne riadne nakričala. Povedala som,že si chcem malé nechať a na potrat určite nepôjdem. Tak po mne nakričala znova,ako mi to len vôbec napadlo,že by ma poslali na potrat. Oco to zobral lepšie. Hnev rodičov rýchlo prešiel,posledné týždne sa nevedeli dočkať,kedy sa bábo narodí. Môj teraz už manžel mal vtedy 23 a už pracoval,tak sme boli po finančnej stránke samostatní. Ostali sme u mojich rodičov,kým som nezmaturovala,lebo to bola ich podmienka,aby mali istotu,že školu dokončím a po mature sme sa odsťahovali do svojho

svetlonos
15. feb 2022

@angela11111 Ahoj , moja spoluziacka spoluziacka otehotnela tiez v takom veku. Kedze argumentovali rodicia tym ze otec ma slabe srdce a mohol by z tej situacie dostat infarkt, isla s placom s placom na potrat. Asi 2 tazdne sa potom v skole neukazala. Ale ani doma …. Ked sa vratila, povedala mi ake je to pre nu strasne, ze to babo chcela velmi. Stale sa jej o nom snivalo, ako sa narodilo a sa on stara. Tiez si neviem predstavit ako by mi bolo v tom veku ale aj keby tanky padali, nikto ny ma proti voli mojej neprinutil ist na potrat. Rozhodni sa ty ako to citis pre seba, nie pre rodicov. Prajem ti vsetko len to najlepsie

dory11
3. mar 2022

Mala som 18 keď som ostala tehotná o bábo sme sa snažili pol roka tak že som mala pod 18 rokov mala sa mi na rodila krátko po 19 a za nič by som ju ani partnera nemenila ak stojí pritebe.tvoj. Partner je to super koľko mám rokov .všetko sa dá vyriešiť aj škola sa dá zvládne a môžeš aj súdne požiadať neviem ako je to presne aby si mala na svoje dieťa rodičovské práva aj keď nebudeš mať 18 ale ak cho nechce hlavne nechoď na. Potrat to dieťa za to nemôže a treba mu dať šancu na život keď už nie ty tak je plno matiek ktoré túžia a nemôžu mať bábo
A mohla by si sa zle cíti keby že pôjdeš na potrat a potom budeš mať problém otehotnieť
Neboj všetko zvládneš hlavne kľud a prajem veľa zdravia ak chces kľudne na píš mi môžme pokecat

desore
4. mar 2022

@angela11111 Co ti mam povedat? To ste naozaj obidvaja negramotni, aby ste nevedeli zakladne veci. 🙄
Deti rodia deti a potom to tak v tomto state vyzera.

angela11111
autor
4. mar 2022

@desore niesme negramotní ja som otehotnela počas antikoncepcie a mali sme aj kondom len sa pretrhol
As po otehotnení mi gynekológ povedal že mi nastavil
Zlu antikoncepciu…skrs lieky ktoré som uživila nefungovala ako mala

dusankomoj
4. mar 2022

@angela11111 toľko okolností naraz? Nefungujúca antikoncepcia a súčastne pretrhnutý kondóm?

desore
4. mar 2022

@angela11111 V tvojom veku su predpisovane iba hormonalne tbl. Prosim ta, nepis hluposti, ze gynekolog zle nastavil. To naozaj svedci o tom, ze si este dieta, ktore este nemalo sexovat. Vola sa to pripomienka v mobile, kazdy den pipne a vtedy si das tabletku. Nie, kedy si zmyslis.

anabel2341
5. mar 2022

@angela11111 to nieje pravda ja beriem antikoncepciu od 15 pretože mala som extrémny problém s akné medzi tým som začala pohlavne žiť beriem ju strašne dlho a nič sa zatiaľ nestalo … občas zabudnem na tabletku atď ale žiadna nehoda a už inak sa na nechránime podľa mna je toto vymyslená téma .. keď si otehotnela 16 máš rodičov treba to riešiť a treba sa správať ako dospelá mám kamarátky ktoré otehotneli 16ke a starajú sa vzorné do teraz .. keď to babo naozaj chceš bojuj ! Ale mne sa zdá že sa niekdo aj tak nudí

iva4444
5. mar 2022

@angela11111 ahoj.kludne mi napíš súkromné 🙂

nikyball
5. mar 2022

@angela11111 Zle z toho nebude mať, ale v tvojom prípade by som ten potrat predsa len zvážila