Mám 16 rokov a bojím sa zosnulých ľudí

19. nov 2020

Ahojte mam 16rokov mám kľudný život študujem a mám čo vždy robit
Ide o jednu vec strašne sa bojím zosnulých ľudí nahovaram si že su pri mňe a predstavujem si ich už som s toho zúfalá v noci nespím vždy sa zobudím že sa bojím alebo ked som sama doma vždy sa bojím vravela som to mamine no povedala že nemam čisté svedomie
No od mala som taká..ja už nevládzem cítim sa zlé bráni mi to normalnemu spánku stretol sa s tym niekto?
Hovorím si že to si len nahováram ale proste neviem na koho sa obrátiť

andreatytler
19. nov 2020

A mas ciste svedomie? Lebo ak nie... tak musis zacat tam.
Cudne ze by ti mama dala takuto odpoved...
Aj si poznala tich mrtvych ludi alebo len tak neznami mrtvi ti chodia po rozume.
Ak mas taku velku fobiu, ze ti to brani v spanku, urcite sa o tom chod poradit k psychologovi.

miadi
19. nov 2020

Ty si asi moc casto pozerala film 6zmysel. Ak nie tak si ho pozri. Vies aj keby si naozaj videla tych mrtvych.. oni ti neubližia. Ubližuju iba živi, Tak kludne soinkaj doma v teple v bezoeči.
@andreatytler To sa len tak hovori .. aj Moja mama vravela ze nemam ciste svedomie ked som sa jej zlakla ked ticho prisla ku mne nenapadne. 🤣

snazilka_bio_mamka
19. nov 2020

Ked som bola mala tiez som si to nahovarala. Vekom to prejde a začnes sa bat zivých ludí viac 🙂

ankare
19. nov 2020

Aj ich skutočne vidíš? Mozno mas nadprirodzenu schopnosť a dokážeš vnimat zosnule duse.

lauriema
19. nov 2020

Pomodli sa,mne to pomaha.

janulik2008
19. nov 2020

Mama stále vraví že oni nám už neublížia ale napr niektorým sa stane že ich "straší" niekto lebo nemôže ako sa vraví prejsť na druhú stranu.

Ale k mŕtvym ... mne sa sníval sen v roku 2008 zomrel riaditeľ ZŠ. Boli sme 9taci vtedy. V škole bol smútok a všetko a mne sa nvm či ten týždeň čo zomrel alebo po pohrebe nvm ... snivalo sa mi s ním sen kde stál vo vestibule školy a pozdravil sa mi AHOJ JANKA. Nič viac nič menej ... doteraz si ten sen pamätám ... vtedy som chodila na náuky pred birmovkou a tam nám farár vravel že ak sa nám sníva s mŕtvym "pekný" sen dotyčný sa nám chce poďakovať. Za čo mi ON môže ďakovať nvm 🤔 možno za to že tam chodím každý rok? Hoc mám výčitky že min som nebola ani nvm prečo a tento kvôli korona opatreniam tiež avšak sa chystám trz ... 🙂

jovana9
19. nov 2020

Veľmi sa divím, že Ti mama povedala niečo také... myslím, že Tvoj problém v danom momente podcenila a odpovedala bez rozmyslu prvé, čo jej napadlo...
Ako môžeš mať ako 16ročná tak nečisté svedomie, že by si sa mala báť zosnulých ľudí? Nikoho si predsa nezabila a iste si s nikým zo zosnulých nebola tak "na smrť" pohádaná, že by Ťa mal strašiť. Taktiež neverím, že si niekomu tak strašne ublížila, aby mali byť tieto strachy vyvolané týmto. *Nenechaj si do hlavy vtĺcť zbytočné obvinenia a nevytváraj si zbytočné výčitky, ktoré sa s Tebou môžu niesť po zbytok života.*
Osobne si myslím, že je to taká etapa, ktorá prejde. Skús viac relaxovať, myslieť, na príjemné veci, pustiť si svoju obľúbenú hudbu a pod. Hlavne pred spánkom si skús spraviť pohodu. Ak by to dlhodobo neprechádzalo alebo sa zhoršovalo, poraď sa ešte raz s maminou príp. rovno so psychológom.

slobodnamama777
19. nov 2020

Modli sa. Chod za knazom. To je jedine od zleho ducha a ty si sa na to naviazala, ten strach ti sposobuje zly duch, duchovia, ale inak..tebe nijako nikdy duch ziadny neublizi. A uz vobec nie, ak si pokrstená. Zameraj sa na nieco iné, pozitivne, nie na negativne, ty sa na to zameriavas a tym davas silu tym myslienkam a tvoja nervova sustava je unavená, preto jediné je obratit sa na dobrých duchov..teda anjelov..najhlavnejsie na tvojho ANJELA STRÁŽNEHO, ktoreho ma kazdy clovek, ako aj kazde mesto, rodina, spolocenstvo. Obrat sa na svojho anjela strazneho a to znamena rozhovor s tym dobrym duchom co je modlitba. Okrem anjela strazneho su este archanjeli Michael napriklad, Gabriel, Rafael tak aj na nich sa obrat, ale hlavne pri Tebe je vzdy anjel strazny ako aj Jezis a Mária takze naozaj sa nemusi bat, jedine zlych skutkov a myslienok a to ze sa zameriavas na zle, to neni dobré, tak zmen to myslenie a budes mat klud, zameriavaj sa na dobro.

anukha
21. nov 2020

Vydym si svoju izbu salviou, alebo inou ocistnou rastlinou, existuje ich neurekom, mozes si vybrat aj podla intuicie aj len tak, podla vone... ( vyberies si spravne aj tak, aj tak). Ja mam take motto, ze bat by som sa mala len strachu... takze asi tolko o strachu, strach privadza do zivota, to co nechceme... negativny vzorec = ziadna slava.
Ak mas nadprirodzene schopnosti, urcite sa ti podari naladit aj na ine frekvencie ( predstav si to ako radio, teda mozes preladit stanicu) to znamena napriklad anjeli, duchovni sprievodcovia, proste pozitivne energie. Vela stastia a z mamky si nic nerob, asi bola iba unavena po praci...

stanulienkat
21. nov 2020

@anukha to fakt? Ocistna rastlina?😂 Ake nadprirodzene schopnosti by mohla mat? Lietanie?
Myslim,ze vzhladom na vek autorky-ak to nie je vymyslena tema-treba navstivit psychologa,alebo psychiatra.

marca12
21. nov 2020

Aj ja som sa velmi bala duchov az ak,ze som mala halucinacie a pocula zvuky.zaspavala som pri tlmenom svetle a sama po tme som ani nespala,vzdy som musela mat svetlo. To nie je vobec o cistom svedomi. Vyrastla som z toho az po 30tke.nepoddavaj sa strachu,nesmies na to mysliet a zivit v sebe predstavy. Ked na to pomyslis,ihned mysli na nieco pekne,ak znova pride myslienka,zase odvrat pozornost na nieco. Vekom sa budes bat menej. Dnes sa uz tak nebojim. Iba ak niekto blizky zomrie,som nepokojna par dni,ale potom to odznie.

anukha
23. nov 2020

@stanulienkat tak ake naprirodzene schopnosti by asi mala mat,... 🙄 citi energie, ktore nie su okom viditelne. Nic naprirodzene na tom v podstate nie je, citime a reagujeme na ne vsetci, ale niektori viac vedome....

reni666
23. nov 2020

Ahoj, to čo povedala tvoja mama je blbosť (možno ona nemá, preto to povedala). Pozeráš horory? My sme dávnejšie s partiou stále pozerali a potom som sa bála. Môžeš to mať aj z toho ak ťa ako dieťa stále strašili napr. že príde pre teba čert a pod.
Sprav si svetlo v izbe keď ideš spať aby si videla všade naokolo.

kolecko11
23. nov 2020

Aj ja som to mala v mojej “mladosti”, prešlo to a dnes zosnulého na rozlúčku aj pohladkam (pokial sa jedna o blízku rodinu). U mna ten strach vznikol tým, že ako 7rocne dievčatko som bola na pohrebe pra-starej mamy. Rodičia ma zdvihli nad otvorenú rakvu a starkej v tom začala z nosa a uší vytekať krv .... pozerala som sa na ležiaci, krvavú tvar , nevedela som čo sa deje a kým si to všimli dospelí čo boli okolo rakvy, ja už som bola plna strachu...takto sa to ťahalo somnou roky až kým si s tým hlava neporadila a zistila som, že smrť je i keď smutná, ale súčasť života! Mŕtvy nám neublížia , to skôr živí ľudia!!!!

andreatytler
24. nov 2020

@kolecko11 Boze ty si mi pripomenula podobnu prihodu... tiez som mohla mat okolo 6-7 rokov a starka ma zobrala na navstevu k rodine kde zomrel ich starky. Priviedla ma do spalne, kde ho mali v rakve vystaveneho. Oci mal len tak na polovicu zatvorene a celust omotanu satkou lebo sa mu otvarala. Starka sa tam nad nim asi 20 minut debatovala s manzelkou toho zosnuleho a ja som sa jej drzala za ruku a hladela s hrozou do tvare toho mrtveho a moja tvar bola prave vo vyske tej rakvy, takze hned vedla jeho. Hrozny zazitok...