Mám 15 a vôbec ma nebaví škola

random_ucet2838
17. feb 2022

Vopred sa ospravedlňujem, tento text tu asi naozaj nepatrí, ale netuším, kde inde by som to napísala. Išla som z ôsmeho ročníka na bilingválne päťročné gymnázium, momentálne som v prvom ročníku. Na danej škole sa mi vôbec nedarí, dosahujem najhoršie výsledky z celej triedy, hlavne v danom jazyku. Som z toho celkom nešťastná. Každý deň sa mi tam nechce ísť. Už ani nechcem robiť úlohy, či už domáce alebo na hodinách Často, takmer každý deň, plačem na hodinách a doma z frustrácie, hnevu a smútku. Nikto v triede sa so mnou nerozpráva, vlastne v skutočnú nemám žiadnu priateľku či priateľa aj mimo školy. Viem, že nemôžem ukončiť štúdium, lebo som neskončila povinnú školskú dochádzku. Bojím sa prestúpiť na ďalšiu školu, lebo to môže byť horšie. Čo môžem urobiť? Mám pokračovať v škole alebo prestúpiť inde?

pribinak
17. feb 2022

@random_ucet2838 čo tvoji rodičia?

1gramofon
17. feb 2022

Prestup na inú školu. Pokiaľ ti to nejde tak si tam zbytočne. Zhorší ti to možnosti keď budeš chcieť ísť na výšku. Veľa ľudí prestúpilo a nie len v prvom ročníku. Kamoška mala dosť chytru sestru, po druhom ročníku šla na inú školu, mala tam viac kamošiek z mesta, bola spokojnejšia. Aspoň v mojom okolí to nebolo nič zvláštne. Poznala som aj take dievča, ktore po prvaku šlo zase do prvaku na inej škole a pochvaľovala si. Stratila iba jeden rok, ale inak by tam nemohla študovať a neľutovala to.
Porozprávaj sa s rodičmi, popros ich o prestup, že ak budeš chcieť ísť na výšku, tak s takými známkami asi ťažko, ale ze si musíš vybrať niečo v com by si bola dobra a začni rozmýšľať co by to bolo

loliki
17. feb 2022

@random_ucet2838 S akými ambíciami si išla na to gymnázium? Prvý rok je ťažký. Na konci roka to môžu riešiť rodičia, dovtedy sa uč.

bibina32
17. feb 2022

@random_ucet2838 Porozprávať sa s rodičmi a nájsť spolu školu, ktorá nebude taká náročná a bude ťa baviť.

random_ucet2838
autor
17. feb 2022

@pribinak kľudne by ma dali aj na inú školu

random_ucet2838
autor
17. feb 2022

@bibina32 problém je v tom, že nemám ani najmenšie poňatie, čo by ma mohlo baviť.

random_ucet2838
autor
17. feb 2022

@loliki úprimne už ani netuším

cimage
17. feb 2022

Ved prejdi na klasicky gympel a mozno kym skoncis, tak budes vediet co chces dalej v zivote robit a podla toho si vyberies VS. Inak moja naj kamoska chodila na biling skolu a tiez prvy rocnik uplna hroza. Jej spoluziaci mali vacsinou jedneho rodica cudzojazycneho, tak to mali jednoduche, ale ona si to musela oddriet a aj tak bola najhorsia. Dalsie rocniky uz zvladala ovela lepsie a aj dobre zmaturovala. Len teba tam frustruju aj spoluziaci, kedze nemas kamosku medzi nimi.

pribinak
17. feb 2022

@random_ucet2838 tak aj to je riešenie a keďže máš prospech taký aký máš, tak je to logicke riešenie

terry2003
17. feb 2022

@1gramofon prestup, netráp sa. Moja spolužiačka to urobila rovnako, po prvom ročníku bilingvalneho gymnázia odišla a prestúpila na inú školu a išla s nami do prvého ročníka.

deti95060810
17. feb 2022

a nedá sa prestúpiť do normálnej triedy na gymnáziu? U nás je na bežnom gymn. aj bil. trieda a tým čo sa moc nedarilo v bil. triede po prvom ročníku prestúpili do bežnej triedy na gymn.

random_ucet2838
autor
17. feb 2022

@deti95060810 no problém je v tom, že aj keď na normálnom gymnáziu nie je tak veľa jazyka, je to známe tým, že je to náročné gymnázium a obávam sa, že by to dopadlo, že pôjdem z dažďa pod odkvap.

terry2003
17. feb 2022

@random_ucet2838 môžeš prestúpiť podľa mňa aj na iné gymnázium, len skúšky musíš urobiť.

terry2003
17. feb 2022

Alebo ani na gymnázium, ale na úplne inú školu.

roja01
17. feb 2022

Ja by som isla na ucebny obor s maturitou. Zalezi z akeho mesta si. Napis a mozno niekto poradi.

random_ucet2838
autor
17. feb 2022

@roja01 ba

roja01
17. feb 2022

@random_ucet2838 daj si do google Stredná odborná škola Bratislavský kraj. V zozname su pomiesane statne so sukrom.skolami. Pri nich treba zistit, ci sa za ne plati, mozno niektore plati buduci zamestnavatel (napr.Jednota si tak vychovavala predavacky). Statne su zadarmo.

simsalabim
17. feb 2022

@loliki Praveze to treba riesit teraz, teraz sa podavaju prihlasky na SS.

mamina1419
17. feb 2022

@random_ucet2838 a prečo si išla na to gymnázium ?

iwesska
17. feb 2022

Budem hadat, splnila si ambicie rodicov,ktori ta tam dotlacili?

martul
17. feb 2022

@random_ucet2838 no podľa toho čo píšeš, to už asi horšie nemôže byť. Určite prestup na takú školu čo by ťa bavila

anonym0001
17. feb 2022

@random_ucet2838 skola nie je od toho, aby ta bavila. Ludia sa neucia, lebo ich to bavi, ale aby mali dobre vysledky. A na zaklade tych vysledkov ich potom prijmu bud na vysoku skolu alebo do zamestnania. Ucis sa pre seba a svoje dobro. To ze ta to nebavi s tym nema nic spolcne. Mna skola tiez nebavila a zmaturovala som na same jednotky. Vdaka tomu som si mohla vyberat vysoku skolu aku som chcela, robit pracu aku som chcela, precestovat svet a zit paradny zivot. A to vsetko stoji len na tom, ze som sa donutila (ja sama seba) do ucenia a sedela som nad tym aj do noci, aj do rana, ak bolo treba. Nikto nadomnou nestal s bicom a ani som nefnukala, ze ma to nebavi. Co zasejes, to budes zat. Tak sadni nad knizky a douc sa, co treba. Zavisi od toho cely tvoj zivot.

random_ucet2838
autor
17. feb 2022

@anonym0001 už ma to nebaví. Učila som sa a nič sa nezmenilo. Strávila som tri noci nad učivom pred skúšaním a aj tak som ledva dostala trojku. Proste nechcem niečo robiť, keď nevidím žiadny výsledok

sunshine_18
17. feb 2022

Možno by som skúsila prestúpiť na obyčajné gymnázium alebo odbornú školu ktorá ťa bude baviť ak sa nechystáš na vysokú školu.

lucilaines
17. feb 2022

@random_ucet2838 ked nevies co by ta bavilo, alebo kam by si chcela ist, tak na to pod prakticky. Zcoho mas najlepsie znamky? Co sa ti najlahsie uci alebo aspon necitis taky odpor, ked sa to mas ucit? Ktore hodiny ta zaujali a ktore naopak vobec nie? Ked si ides robit domace ulohy alebo sa pripravovat do skoly, s ktorym predmetom zacnes?

lukina20
17. feb 2022

@random_ucet2838 ja ti tak poviem, ani mna v tvojom veku sa nebavilo ucit, iste predmety pre mna utrpenie, myslim, ze posledne dva roky su aj pre kazdeho dost narocne ... covid, socialna izolacia, deti na online vyucovaniach... kamosky mi hovorili, ze podla nich ta online vyucba bola chaba a vobec nie dostacujuca, ale tak co narobia...
treba ist za mamou a za otcom, vyrozpravat sa, kludne sa vyplakat a spolu hladat riesenie, mozno skusit psychologicku
ale tak ti poviem, ucis sa pre seba a pre svoje dobro...
ja som nakoniec velmi velmi spokojna, ze som vystudovala co som vystudovala a zaroven si trieskam hlavu o stenu, ze som bola leniva aby som sa zdokonalila v anglictine...
ano hovorovu zvladnem super, ale podla mna odbornu profesnu asi tazko a takisto este jeden cudzi jazyk... mna laka spanielcina, ale kto vie, mozno po 30tke sa do toho pustim
a vies, tiez mi niekedy bolo luto, ze ja som sedela nad knihami a moji kamarti po vonku, diskoteky a pod., ale teraz som za to vdacna

sissahh
17. feb 2022

Vieš že aj odborne školy sú ťažké ? Btw teraz keď je covid sa ti nedarí ? Však škola je online nie ?

zuzulkazu
17. feb 2022

@random_ucet2838 tak v tvojom veku je to asi normalne ze ta skola nebavi a nevies co chces, ale kedze to nevies je gympel asi naj moznost mat cas na premyslebie si na aku vysku pojdes.. Ak nedacas biligualne, skus aspon normalny gympel, nevieme v com konkretne sa ti nedari. Mozno skusit viac zabrat alebo doucko. Pre mna bola stredna tuez peklo ked chodis s detmi "na inej urovni" tiez ma zo tam nebavilo, ale mne by nepreslo doma odist. A zas moj muz ma gympel, zo zs isiel ako jednotkar, gympel u nas najtazsi (aj zopar dalsich kamosov tam chodilo v tej dobe) a zrazu sa z jednotkarov stali ledva prechadzajuci luzri, kamoska to celmi tazko znasala... Mojho muza nehala prepadnut slovencinarka kotra bola zakomplexocana ruska, potom ho nepripustila k maturite, a maturoval v podstate az na 2 pokus. Nebol jediny. A je tu a cuduj sa svete celkom sa mu pracovbe dari. V dnesnej dobe je na kazdej skole psycholog, ak nemas kamosov skus sa porozpravat s nim, mozno pomoze, nejak ta nasmeruje, da iny pohlad... Drzim palce

random_ucet2838
autor
17. feb 2022

@sissahh áno viem. A nie, škole nie je online.

lilitela
17. feb 2022

@random_ucet2838 Psycholog - moze s tebou podla mna prebrat co by ta bavilo, ale aj ta moze povzbudit v tom, ze sice je velmi frustrujuce nemat uspokojive vysledky po tvrdej praci, ale na druhej strane vies kolko je takych zamestnani? Si zober len taku upratovacku, poupratuje priestor a uz o chvilu je tam zase vsetko zaspinene, zaslapane. A takych profesii je podla mna viac, ze akoby nemali dlhotrvajuce hmatatelne vysledky. Nejak sa s tym musia vysporiadat.