Mám 14 rokov a bojím sa ísť testovať

26. okt 2020

Dobrý deň mám 14 a mala by som sa ísť testovať na celoplošné testovanie ale veľmi sa bojím boli to keď Vám tu paličku danú do nosa? Veľmi sa toho bojím
Ale nechcem byť v karanténe
Ďakujem za každý koment

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hlubik
26. okt 2020

ahoj aj ja sa bojim. Ale musime to zvladnut. Ked to zvladli deti. Ja zatvorim oci nech nic nevidim.

ivca88
26. okt 2020

Nikdy ti pani doktorka nerobila ster z hrdla alebo nosa ?
Podľa mňa je taký odber krvy omnoho nepríjemnejší, no aj napriek tomu všetci chápeme, že ten odber krvy je potrebný a treba to vydržať...
Toto je to isté.
Chápem že pre dieťa to môže byť stresujúce. Skús zavrieť oči..
Je to len sekunda..
Netrva to hodinu ☺️

autor
26. okt 2020

@ivca88 nie nikdy mi nerobili výter ani z hrdla ani z nosa preto sa veľmi bojím...

jovana9
26. okt 2020

Nebolí to, je to nepríjemné, ale nie bolestivé. Tiež sa inak testovania bojím. Mať z toho strach je úplne normálne. Už som bola testovaná a ďalšiemu by som sa najradšej už vyhla, no zrejme to nepôjde. Budeme to musieť zvládnuť.

autor
26. okt 2020

@jovana9 trvá to dlho?

fokuska
26. okt 2020

Nemas sa coho bat. Vyter nie je bolestivy. Nikto sa na neho asi netesi, ale trva to par sekund. Ja som absolvovala plno beznych vyterov na ORL a trosku to akoby postekli, prijemne to nie je, ale nic co by sa nedalo zvladnut.

autor
26. okt 2020

@fokuska čo je ORL?

nickpick
26. okt 2020

mas 14 rokov a nikdy ti nerobili vyter? snad ta uz ockovali, alebo brali krv... to je neprijemnejsie ako testovanie....nemas sa vobec coho bat....

lucka_ke
26. okt 2020

nie je to nič hrozné, neboj

autor
26. okt 2020

@nickpick nikdy mi nerobili nebývam skoro vôbec vôbec chorá ak áno tak výter netrebalo....
Očkovanie áno aj krv mi brali

autor
26. okt 2020

@lucka_ke testovali ťa už? Vôbec nebolí?

simsalabim
26. okt 2020

Nasho 12 rocneho suseda vcera testovali na PCR test. Vraj to bolo neprijemne, ale trvalo iba chvilu a dalo sa v pohode vydrzat.

lucka_ke
26. okt 2020

na covid ešte nie, ale roky som chodila so zápalom dutín na ORL (to je ušno-nosno-krčné) takže mám bohaté skúsenosti s rôznymi zákrokmi cez nos a mnohé boli aj veľmi nepríjemné, ale to samotný výter nie je 🙂 a aj mandle mi vyberali nosné aj krčné... toto je len na chvíľku palička s vatou do nosa a von, nemáš sa čoho báť

fokuska
26. okt 2020

ORL je otorinolaryngologia cize usno-nosno-krcne oddelenie. Vyter naozaj neboli a trva zopar sekund. Ja sa na to tiez netesim, ale je plno neprijemnejsich vysetreni.

jovana9
26. okt 2020

no chvíľu to trvá... ono sa to zdá vždy dlhšie, keď ide o niečo nepríjemné... mne sa rýpali v nose tak do 10 sekúnd... keď vidím testovanie z telky, zdá sa, že to robia jednoznačne rýchlejšie....

danica2711
26. okt 2020

Panebože, zatni zuby, zavri oči, bolí-nebolí, po pár sekundách to máš za sebou - bárs by ťa v živote nečakalo nič horšie!

jovana9
26. okt 2020

ak Ti to robia správne, nebolí to vôbec... palička je tenká... ide o to, že ňou vojdú celkom hlboko a hýbu ňou a teda cítiš to cudzie teleso v nose... môže to štekliť, dráždiť sliznicu, zvyčajne zaslzia oči...
Pozri, toľko ľudí to zvládlo (aj deti, starší ľudia, ľudia so zdravotnými problémami), zvládneš to aj Ty 🙂

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renka30
26. okt 2020

dcera, 9r. bola na PCR teste a povedala, ze ju to steklilo

tosomja
26. okt 2020

Vraj je to podobný pocit ako keď sa schuti napijes colu a bublinky máš aj v nose 😄
Ja mám 35 a tiež sa bojím. No musím ísť kvôli dcére, aby mohla chodiť do skoky

miskaska
26. okt 2020

Moje deti absolvovali za svoj kratky zivot vela odberov z nosa aj hrdla. Obaja dokonca aj kameru cez nos, aby sa skontrolovala nosna mandla. Aj ja som uz zazila vyter z nosa (som si myslela, ze az z mozgu - bola to velmi dokladna sestra) aj vyter z mandli. Gastroskopiu aj kolonoskopiu - bez oblbovaku a narkozy, 2 porody...a som tu. A nemam strach z obycajneho vyteru.

Nadych, vydych....ten neprijemny pocit bude trvat taaaaaaaaku malu chvilku, ze sa nad tým, ani netreba zamyslat.

marsmykkok
26. okt 2020

Nie si sama, ja sa bojím tiež, mám strach aj z bielych plášťov, ked sa dá lekárom sa vyhýbam. Ale radšej vydržať pár sekúnd ako sedieť niekoľko týždňov doma.

raddkka
26. okt 2020

Je to nepríjemné, ale naozaj to nebolí. Boli sme teraz na pilotnom testovaní. Treba zavrieť oči, pomôže to uvoľniť svaly na tvári a stáť uvoľnene. Trvá to tri sekundy. Naozaj. Lekár nahlas počítal do troch. A je to! Tiež som sa bála a nevedela, čo čakať. Dalo sa. A ten pocit, že som ok, keď mi dali výsledok za tú chvíľu nepohodlia stál. Držím palce

janetinka27
26. okt 2020

neboli to,vobec ti to nepichnu hlboko.v nose to jemne palilo,v hrdle pohoda🙂 trvalo to par sekund, bolo to jednoduchsie ako trebars umytie zubov🙂
zvladli to bez problemov aj male deti,stari ludia,islo to ako na pase. pomysli na toho cloveka,ktory ti to bude robit.on to ma ovela horsie,musi sa ti kludne prihovorit,zvladnut administrativu,v rukaviciach otvorit obaly z testovacich tyciniek,trafit sa jemne ludom do nosa aj krku.stoji tam cely den.mozno ma z toho aj svalovicu a sniva sa mu o tom aj v noci🙂

simca06022011
26. okt 2020

nie, trva to par sekund. fakt sa nemas coho bat.. moja mala je naucena, nadych.. otvorit usta, alebo natrcit nos.. zavriet oci a za chvilu ma po tom :D a vzdy to aj ako 4 rocna aj ako 9 rocna zvladla bez dramy a placu... ono niekedy sa potom rozkasleme ked z hrdla beru, lebo to riesne stekli... alebo poslzim, kedze mne brali vacsinou z oboch dierok na ORL, a jednu mam velmi uzku kvoli vybocenej prepazke.. ale inak nicove nic.. ;)

sandrika1986
26. okt 2020

Moja 12.rocna dcera sa ide testovat, neboj sa zvladnes to 🙂

evickamamicka
26. okt 2020

Všetko vec sa neboj .Neboli to skôr je to taký nepríjemnejší pocit ale nie bolestivý .Malo by tp trvať 10 sekúnd.Ked si prežila očkovanie tak toto je úplne nič .Neboj sa hlavne .🙂

autor
26. okt 2020

A to bude iba cez nos alebo aj cez hrdlo?

marsmykkok
26. okt 2020

Iba cez nos