Mám 13 rokov a mama mi nedovolí mať 12-ročného frajera

rezmuvesovaa
23. sep 2022

Ahojte , mám 13 rokov a mám frajera . Moj frajer ma 12 rokov . Moja máma mi nedovolí s nim byť, vôbec nechapem kvoli comu . Moja máma vie o tom ze s nim chodím ale nedovolí mi to . Moja máma pozná jeho a aj jeho rodinu , vôbec neviem co im na nom vadí , on mojim rodičom pomáhá ak potrebuju pomoc s niecim . On sa ku mne správa pekne . Tak ja už nechapem preco ma s nim nenechá viem ze mam iba 13 rokov ale velmi ho milujem , dala by som kvoli nemu aj svoj život . Prosím vás poraďte mi co mam robit .😔

bessie12
23. sep 2022

@rezmuvesovaa ty sa radšej venuj teraz škole a na frajera máš ešte viac než dosť času.

estrella5
23. sep 2022

Čo robiť? Ak s tým mama nesúhlasí, nespravíš s tým nič. A čo tak sa s ním iba kamarátiť? Či aj s tým by mala mamina problém? Myslím, že by vám úplne stačilo kamarátstvo a ak vám to kamarátstvo vydrží môžete keď budete obaja starší začať spolu chodiť... Hm?

dskjhfdlkdjhl
23. sep 2022

@rezmuvesovaa Vycikat, pomodlit a spat. V tomto veku je spanok dolezity.

solange7
23. sep 2022

@rezmuvesovaa keby mam znovu 13, tak by som sa na chalanov vykaslala. Minimalne do 17tky by som ziadneho neriesila a uzivala si viac detstvo.
Ja viem, ze je to pre teba dolezite ale ver mi, ze takychto veci si este uzijes neskor. Radsej sa zapodievaj kamoskami a kamaratmi, a budte este chvilu deti. Nemyslim deti ako deti, ale bavte sa na priatelskej rovine.

basska_b
23. sep 2022

Joj, moja kamoska 12rocna tiez chodila s 12rocnym. Potom po roku striedala frajerov. Prvy sex v 14tich... jej mama bola z toho na nervy, kamoska si ma bravala na rande ako garde, lebo jej mama ju nechcela pustit von, kym nevidela, ze ideme akoze my dve. Hovorila, ze na chalanov mame v tom veku este cas. Ja sa jej nedivim. Realne v mojom okoli vztahy, co vydrzali do svadby a dalej, vznikali az na vysokej skole. Tvoja mama si asi mysli, ze mas na takeho skusenosti este cas. Boji sa, aby sa nestalo daco, co budes lutovat. Alebo celkovo, neni dobre striedat frajerov, take baby su take akesi nepokojne, akoby to mali na cele napisane. Budte akoze kamosi a co bude dalej, sa uvidi

estrella5
23. sep 2022

@solange7 súhlasím 👍 Ja som mala v jej veku tiež frajera a napriek tomu, že to prekvapivo vydržalo pár rokov, keby mám vrátiť čas užila by som si ten čas viac ako dieťa a neskôr ako puberťáčka 🙂 Viac by som bola dieťaťom a neskôr by som viac spoznala samú seba, viac by som si prehodnotila v hlave čo ne/chcem... Fakt sa nie je kam ponáhľať. Len škoda, že v tom veku to asi každý vníma inak 🙃

kukulienka999
23. sep 2022

Co robiť? Rešpektovať rodiča a myslieť na to, že rodič ti nikdy nechce zle. Niekedy matka nevie vysvetlit, preco sa jej partner nemusí pozdávať… ale to pochopíš a podakuješ neskôr, keď sa aj tak sama popáliš. Ak by to bola laska, tak si na seba počkáte, neboj sa. Koľko krat sa staré lasky dajú dokopy v dospelosti…môj prípad s muzom. Poznáme sa od 15tky, prešli sme si každý niečim a niečo nás po toľkých rokoch opäť spojilo.

kukulienka999
23. sep 2022

@solange7 och presne, v tomto veku som si vytvorila najkrajšie priateľstva, najkrajšie zážitky, síce každé dievča rieši frajerov, ale som rada, že naše starosti v 12tich boli, kto mi napíše valentínsku postu na zakladke 😁 alebo kto má odprevadi zo školy k autobusu

dadka3450
23. sep 2022

@rezmuvesovaa Preboha na co ti je v 13 frajer? Co bude robit az budes mat 18?

3lenka13
23. sep 2022

@rezmuvesovaa mama sa len bojí aby sa nestalo niečo najprv sa treba venovať škole a chlapci až najlepšie po strednej netreba sa ponáhľať ušetris si kopec sklamania

babydesire
23. sep 2022

@rezmuvesovaa no ale ved travite spolu cas nie ? V skole, v kruzku, u vas doma, u nich doma ? Teda v spolocnosti dospelych...zatial sa stym budes musiet zmierit..bud rada, ze snim si..v fnesnej dobe zakazat kontakt (spravy, hovory, skola atd, je nemozne...takze klud a hlavne, uzivajte si krasnu nevinnu prvu lasku a rozumne )

deti95060810
24. sep 2022

páni, moja 14 r. za tebou zaostáva...
nemá žiadneho frajera...

babydesire
24. sep 2022

@deti95060810 ja som tiez nemala na zakladke frajera - bola som outsider, obet sikany, skarede kacatko...ale dobre si pamatam tieto zaciatky puberty..takze autorke prispevku aj zavidim, ze taketo krasne veci preziva uz na zakladke, namiesto trapenia

amonet
24. sep 2022

su prazdniny nejake ci co?

miadi
24. sep 2022

Prosim ta ako ten 12r chlapcek pomaha tvojim rodicom? Robi im danove priznanie? Ci kosi travu? Tak mozete im pomahat spolu = a tak budete spolu 😄

ddaassuullaa
24. sep 2022

Malo vytazuju tie decka v skolach, velmi malo😁 alebo mama robi ulohy, projekty a decko trci na koniku

jana_eyre_2
24. sep 2022

Bože ženy, nechoem prečo sa musíte takto ponižujúco baviť s dospievajúcou slečnou.. vy ste v 13tich nemali lásky, nikdy vás nič podobné netrápilo? Nepacil sa vám kamarát, nelubili ste? Ešte začnite písať ako ste sa s bábikami hrali.. nečudujem sa že majú pubertaci ťažkú komunikáciu keď pri každom probléme sú zhodení..

Autorka, s mamou si v kľude sadni a úprimne sa s ňou porozprávaj.. povedz jej že síce ho ľúbiš, medzi vami nejde o nič viac ako o kamarátstvo a že nerobíte nič zle.. dospelí si často myslia že keď povieš "frajer" tak robíte veci na ktoré ešte máte čas. Keď ste dvaja normálni slušní mladí ľudia nie je nič zle na tom aby ste sa stretávali a kamaratili. Opýtaj sa mamy preco jej to prekaza,, čo jej na tom vadí nech ti to vysvetlí a povie svoje obavy..

ty ju hlavne počúvaj, aby pocuvala aj ona teba, toto je vždy dolezite..skúste sa pochopiť navzájom a nájdite nejaký spoločný kompromis..
Nebudem ti radiť klamať, to sa nerobí.. najdôležitejšie je rozprávať sa a počúvať. Nie hádať sa a urážať..

Sama som mala v 13tich frajera.. normálne sme sa kamosili, ja nerozumiem čo si predstavujú ľudia pod pojmom frajer v tomto veku.. je to skôr výnimočne o tom pomenovaní, pocite že s niekým chodi..

hlavne si buď vedomá toho, že máš na mnohé veci čas, niektoré záležitosti proste robiť ešte nemôžete, na to sú aj zákony.. veľa šťastia

zorkahorka
24. sep 2022

Mama ti nechce zle, raz to pochopis... si este mala na frajera. Ani ja by som nedovolila

oli18
24. sep 2022

To ozaj tomu pribehu aj niektore verte? Skor nejaka puberta si robi zarty. 😅

caroline_
24. sep 2022

@rezmuvesovaa nehovor jej to,ked tak povedz ze ste sa rozisli,a ze von chodis s kamaratkami, pritom budes chodit s nim..ked tvoja mama nechape ze mas taky vek na prve lasky, tak jej problem

stanulienkat
24. sep 2022

Nájdi si nejakého 40 ročného frajera, bude ti kupovať bábiky a hračky.🤣😁

mimi3008
24. sep 2022

@caroline_ ty na 100%este nie si mamou...a v profile mas, ze 24 rokov, ale podla komentu by som ti tipla tak max.16

svetlonos
24. sep 2022

@rezmuvesovaa
no nazdar. Tak ti napisem pribeh, stal sa mojej susede. Mala 12 a frajera. V 13 stich boli stale este spolu. On mal 14. A zrazu mi jedna kamoska povedala. Janka (ta suseda, meno vymyslene) je tehotna - v 13stich, teda chodila este na zakladku. Ja som to brala za blbost a vymysel. Bola to pravda. Janka porodila okolo 14 rokov prve dieta. Druhe v 16. V 20 tich rokoch bola uz mamou 4 deti, s ukoncenou zakladnou skolou. Bola z beznej rodiny. Ziadny extrem a vidis ako to dopadlo.
V 13 tich sa. citis sice vyspela ale dospela skutocne nie si ani vyzreta aby si dokazala robit zodpovedne rozhodnutia. Vies kolko frajerov este budes mat v zivote? Neboj o nic neprides 🙂 Uzi si toto obdobie zivota s kamoskami a trebars kamosmi. A prosim ta, za ziadneho frajera nedavaj zivot i keby bol pozlateny! Ten, ktory ta skutocne miluje by to od teba nikdy nechcel. A ten, ktory ano, ten za to nestoji ani aby si ho pozdravila.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enziii78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rezmuvesovaa
autor
24. sep 2022

@svetlonos ten človek ktorého milujem by odomna nikdy nechcel niečo takéto viem že niektorý chlapci sú taky no ale on ma miluje a on odomna vôbec nič také nechce už sme sa o tom rozprávali že na to ešte čas máme že táto laska nebude taká ako majú ostatní dospelý že hneď by som bola tehotná a všeličo ….on neni taky ako ostatní …. On ma miluje ….. ja viem že na frajera ja čas ešte mám pretože mám iba 13 rokov ale milujem ho …. Inac Dakujem .

rezmuvesovaa
autor
24. sep 2022

@caroline_ Dakujem za radu….ale už som Jej to hovorila no stále niekto mojej mame hovorí že si snim volám a tak takze to nemá cenu jej klamať ….keď mi moja mama nato niečo povedia že prečo a tak tak nebudem reagovať budem len ticho ona o tom už aj tak vie že snim chodím viem nedovolí mi snim byt vonka a tak ale aj tak sa snim niekedy tajne stretnem …..a ja dúfam že časom moja mama pochopí že on ma robí šťastnou že bez neho nebudem šťastná a že ho milujem a aj on mňa.🥲

rezmuvesovaa
autor
24. sep 2022

@oli18 nerobím si srandu 😫

rezmuvesovaa
autor
24. sep 2022

@babydesire ďakujem …. Nie ja snim vôbec netravim čas …. Pretože mi nedovolia s ním byt ….jedine cez okno ho vidím 😔

bessie12
24. sep 2022

@rezmuvesovaa radšej by si mala venovať svoj čas učeniu a nie myslením na frajera. Chápem, že to je prvá láska, ale tých lások ešte za svoj život zažiješ až až. 🙂