Mám 13 rokov, 169 cm a 53,7 kg. Vážim primerane k svojmu veku a výške?

angee200
8. mar 2021

Ahoj, už dlhšie si pozerám rôzne stránky o tom, koľko by som mala vážiť a každá mi ukázala, že moja váha je v poriadku, no keď sa pozriem do zdrkadla, pripadám si strašne tučná. Mám 13 rokov (tento rok), 169cm a 53,7kg. Je to podľa vás ok?

patka06
8. mar 2021

Buď pokojná, podľa mňa úplne ok, moja dcéra mala približne v tvojom veku 172 cm, takmer 60 kg a bola akurát, vôbec nie tučná

angee200
autor
8. mar 2021

@patka06 ďakujem za odpoveď🙂

angee200
autor
8. mar 2021

@angee200 Pred tým som mala 58kg a spravila som veľkú chybu, začala som hladovať. Schudla som cca 4kg za 2 týždne a samozrejme to malo svoje následky (točila sa mi hlava, odpadávala som). Moja mama si to všimla a teraz kontroluje každé moje jedlo a či jem “normálne”. Ja som rada, že už som prestala hladovať, no bojím sa, že opäť priberiem

katkamatka7
8. mar 2021

@angee200 Ahoj, netráp sa, si v poriadku. Aj Tvoja otázka je v poriadku, že sa zaujímaš. Sval má vyššiu hmotnosť ako tuk. Teda vyšportované telo bude ťažšie, ako telo,kde je viac tuku. Zaoblené krivky na žene sú symbolom ženskosti, zrelosti. Venuj sa okrem iného aj pohybovým aktivitám, podporujú pocit šťastia 🙂

patka06
8. mar 2021

@angee200 Mama má pravdu, jedz normálne, nehovorím, že sa máš prejedať, napr. sladkosťami ...ale normálne min. 3 jedlá denne + dostatok pohybu a nepriberieš tak, že by to bol problém
Ak sa vrátiš na pôvodnú váhu 58 kg bude to stále v pohode
Hlavne sa nezaoberaj myšlienkou, hladovania a priberania, ži "normálne", venuj sa škole a svojím záľubám

annamarin
8. mar 2021

Keď ti mám poradiť, tak tie čo boli v tvojom veku 10-15 plnšie, tak su teraz atraktivne stihle (lebo ich aj vytiahlo) s krivkami. A tie, čo vtedy boli tintitka, tak su vacsinou aj teraz. Okrem tych, co cvicia. Tym nechcem povedať, že byt plocha chuda je niečo zlé, ale proste to tak vyšlo a tie, co boli vtedy oblejšie, tak maju teraz viac napadnikov, lebo maju pekne krivky. 🙂

jahodka11
8. mar 2021

Uprimne, podla mna vážim menej ... par kg navyse by vobec neuškodilo, ja by som sa na tvojom mieste zamerala na cvicenie, pohyb... a jasne, zdrava strava, ale ked si uz teraz odopieras jedlo, co budes robit napr v mojom veku, ja mam 40. Takze ja by som riesila pohyb a aktivity... drzim palce 🙂

jahodka11
8. mar 2021

A inak, meriam 174 cm a vzdy som mala 60kg a bola som v mladosti kosť a koža 🙂 uz mam viac kg, ale stale je to ok.

janai1
8. mar 2021

@angee200 podľa bmi si na hranici normálnej váhy a podváhy 🙂 určite nehladuj, papaj aspoň 3x za deň 🙂 máš 13 rokov si v podstate na začiatku puberty ešte sa všetko zmení (myslím postava vyzorovo)... Ak sa cítiš "tučná" vybehni von - bicykel, korčule či len prechádzka a nemusíš to vôbec preháňať 🙂

zuzikak
8. mar 2021

podla mna uplne super. Na svoju vysku mas normalnu vahu. Ak mas pocit, ze si tucna nie je to vahou ale rozlozenim pomeru tukov a svalov. Tu ziadna hladovka nepomoze. Drzala by som sa rady tvojej mamy. Treba jest normalne- obmedzit sladkosti a slane sprostosti a nepit sladke vody. Potom uz len viac pohybu, sportu. Viem, ze teraz sa plavat neda ale domace cvicenie ci beh sa da vzdy. Nezabudaj - ak si budes upierat normalne jedlo, mozno na vahe schudnes ale je to jo-jo efekt a mozes pribrat este viac. Cize zarad do svojho zivota len viac pohybu a aj ty sama sa budes citit spokojnejsie.

jana005
8. mar 2021

@angee200 ahoj, podľa máš váhu úplne v pohode, myslím, že si dokonca dosť chudá.
Moja dcéra bude mať za pár mesiacov 13, meria 167 a má 61 kíl.
A nie je tučná, tak ty musíš by asi dosť chudá