Mám 13,5 roka a mamina mi zobrala žiletky na holenie nôh

sandruliak
30. mar 2021

Raz som sa začala holiť bez maminho vedomia. Keď mi nasla žiletky tak sa ma spýtala co s nimi robím, tak som jej povedala ze holím si nohy.. A ona mi ich zobrala že ich nepotrebujem.. Pritom videla moje nohy že ich mám ako z džungle.. A povedala ze mi ich dá na začiatku leta.. A podotkla že ona sa začala holiť až keď mala menzes. Ale ja ešte nemám menzes ale chlpy mám riadne... Mam 13,5 roka. Teraz keď je apríl tak začína byť aj niektoré dni na kraťasy.. Neviem ako si mám od nej vypýtať naspäť tie žiletky. Za každú radu ďakujem

deti95060810
30. mar 2021

tiež mám také slečny doma a robia tie isté hlúposti ako ty...asi sa nudia...😉

martinaju
30. mar 2021

@deti95060810 čo je hlúposť na tom, že chce mať oholené nohy? Bože moj ženy kde žijete? V živote mi mama nezakazala sa holiť a to bolo už celkom dávno keď som mala 13 rokov 🙈.

1xenia1
30. mar 2021

No úprimne nechápem prečo niektoré matky z toho robia takú drámu. Ja som s holením tiež začala niekedy v tvojom veku a absolútne na tom nevidím nič zlé. Myslím si že si rozumná a nijako si neublížiš

h2
30. mar 2021

@sandruliak Hm, neviem, možno skús normálne: "Mami, prosím Ťa, vráť mi tie žiletky, chcem si oholiť nohy, nie je mi príjemné, keď ich mám chlpaté." Dúfam, že Ti mama vyhovie. Nechápem, čo je na tom zlé, holiť si v 13,5 roku nohy.

stary_ujco
30. mar 2021

@deti95060810 holit si chlpate nohy je hlúposť? Píše sa rok 2021, nie 1971...

h2
30. mar 2021

@deti95060810 Tiež im zakazuješ holiť si nohy a berieš žiletky?

veronikaszabova
30. mar 2021

@deti95060810 nemyslis vazne 🤦🤦

lindous
30. mar 2021

Ja som si v tom veku tiež už holila nohy aj podpazušie, mám proste tmavšie a hustejšie chĺpky a chcela som mať v sukni pekné nohy.. Skús sa s maminou o tom porozprávať, že prečo je vlastne proti tomu, menštruácia je teda zvláštny milník na niečo takéto 😅... Popros ju, že nech ti vysvetlí ako to správne robiť, ak sa bojí, že si ublížiš alebo teda či nemôžeš siahnuť po depilačnom kréme, ak má problém so žiletkami

evora
30. mar 2021

Ja sa holim asi od 11 🙂 minimálne pazuchy isto, lebo viem, ze som bola v 6 triede. Podla mna bežná vec, u nás si mama holila vsetko, otec pazuchy...nikdy mi to nezakazali, nerozumiem takýmto rodičom. Predpotopne názory ich zrejme neopustili 😀

littlebubble
30. mar 2021

@deti95060810 Hlúposti? Mala som 13 keď mi chlapci povedali.

Keď chceš nosiť kraťasy tak si ohol nohy.Hanba jak svet 🤦🤦.

A menzes? Ten som mala už v 11tich.

V 14 som už vyzerala zrelo.Podprsenky im zakazovať nechcete? Alebo nech im cez plavky trčia chlpy? Fuj.Chudák dievčatá.Komplexy budú mať ešte v 20tke.

bluka2
30. mar 2021

@littlebubble Hanba tým chlapcom iba. Keď si dievča chce holiť nohy, nech si holi, keď nie, tak nech si neholi. Iných do toho nič

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
30. mar 2021

@littlebubble či sú oni módna polícia ako v Iráne?

pribinak
30. mar 2021

@deti95060810 prečo hlúposť? Veď ty nevidíš ako vyzerá, aké má nohy.
Niektoré dievčatá vyzerajú aj 3-4 roky staršie a vyspelejšie ako su.
Obzvlášť ak je nejaký tmavý typ, tak môže mat výrazne ochlpenie

Kúp si a schovať, ak sa inak nedá.

jabuducanevesta
30. mar 2021

možno jej mamka je názoru, že ak si začne holiť nohy, tak budú hrubšie a hustejšie chlpy na nohách

sszuzu8
30. mar 2021

Ja som sa začala holiť až na strednej. Aj maľovať.. Menzes som mala od 10 ale takéto veci som mala zakázané. A žijem. O nič som neprišla.

sszuzu8
30. mar 2021

@pribinak to vážne? Klamať rodičovi a schovávať si žiletky? Tebe by sa páčilo ak by ti toto urobila dcéra? Ze si skrýva veci? A potom bude ďalej co? Mama jej nedovolí namaľovať sa aona sa bude maľovať ráno v škole a po skole sa odmaluje?

sszuzu8
30. mar 2021

@deti95060810 súhlasím. Ešte majú času

martinaju
30. mar 2021

@jabuducanevesta preto musi chodiť s chlpatými nohami? Nezijeme v 17 storoci. Vela dievcat sa holu uz omnoho skôr a nic im rodic nepovie. Chuda dievca akurat co sa bude citit neprijemne ale to asi mame nevadi hlavne ze ona je spokojna so svojím nazorom 👌🏽. Deti su v dnesnej dobe ine a staci ze bude mat niekto blbu poznamku. Asi je lepsie mat doma nestatne dieta ako to ze dievca si oholi nohy a bude sama so sebou spokojnejsia. Niektore by ste sa mali zamysliet nad sebou. Doba nie je ako keď mala jej mama 13 rokov, možno vtedy dievčatá neriešili také veci a hrali sa ešte s babikami ale teraz dievčatá dospievajú oveľa skôr a treba sa tomu prispôsobiť. Troška sa zamyslieť aj nad tým ako sa to dievča cíti a nie len pozerat kedy si jej mama zacala holit nohy.

martinaju
30. mar 2021

@sszuzu8 nie staci si normalne s deckom sadnut a rozpravat sa a nie hneď všetko zhabať a zakazať. Vypočut si aj druhu stranu a nie mat zastaraly nazor a možno spraviť nejaký kompromis aspoň keď už mama nie je schopná dovolit pomaly 14 rocnej holit si nohy 🤦🏽‍♀️🙏🏽

pribinak
30. mar 2021

@sszuzu8 ja netvrdím že je to správne, ale ani zobrať dievčaťu v puberte žiletky lebo ona ako dieťa sa nevolila, je správne

Ja mam syna. Mat dcéru, idem s ňou do drogérii a vyberiem nejaké kvalitne a aj kozmetiku na a po holenie.
Niektoré deti sú fakt poznačené rozhodnutiami svojich rodičov

asia83
30. mar 2021

@sandruliak No my nie sme tvoja matka. Ju treba rešpektovať. Môžeme ti iba dať rady či ponúknuť svoj pohľad na vec. Tiež mám dcéru, no v tvojom veku ak by mala viditeľné chlpy, by som jej sama tie nohy oholila. Mala som 17 a zarastené nohy. Vtedy nebola taká osveta, no nevedela som, že si ich môžem aj oholiť. Nikdy nezabudnem na ten pocit hanby, keď sme išli v autobuse, ja krátke nohavice a spolužiak, ktorý sa mi vtedy páčil, mi s nechuťou pozeral na tie moje chlpaté nohy. Jednoducho je pekné, keď ma ženské pohlavie nezarastené pazuchy, nohy. Treba sa pekne s mamou porozprávať.

gr3tch3n
30. mar 2021

Mama je asi stará škola. Nechápem prečo by si si nemohla holiť nohy keď máš takmer 14.
Skús sa s ňou porozprávať a ak bude trvať na svojom tak si kúp za vreckové a proste pred ňou schovaj. Nie som zástancom klamania, ale určite by som nechodila s chlpatými nohami, lebo mamka zakázala 🤦🏻‍♀️
Na základnej som mala spolužiačku, mali sme tiež 13-14 rokov a tiež jej mama zákazka holiť si podpazušie.
V lete sa teda riadne hanbila za ten drevorubačský porast a bolo mi jej veľmi ľúto. A to nehovorím o tých posmeskoch od chalnov. Puberta s nimi poriadne mávala a vedeli byť riadne krutí. Toto by som pre svoju dcéru nechcela.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
30. mar 2021

@sandruliak priamo jej povedz, ze uz chces nosit kratasy a teda sa chces oholit. Pravdupovediac, nerozumiem, preco ti ich vzala... ani nerozumiem
@deti95060810 . Ja mam coskoro 51 a ziletky sa nepacili MOJEJ mame, ked som sa zacala holit... ale u zien v mojom veku by som to necakala 🤷‍♀️

martinaju
30. mar 2021

@pribinak uplne suhlasim. Pripadne sama mama môže ist do drogerie a kupit najvhodnejsiu kozmetiku a žiletky pripdne inu alternativu ktorou ochlpenie odstrani. A nasledne pokožku ošetrí. Ak sa mama bojí stači vysvetliť aby sa neporanila ale teda myslim si že v 14 sa vie oholit bez poradenia. Vždy lepšie takto akoby mala niečo tajiť. Ani sa nečudujem, že niektore deti maju taky vztah s rodicom ako maju keď sa musi citit neprijemne v kolektive lebo mama nieco taketo zakazala.

3petka
30. mar 2021

@sandruliak ukaž diskusiu mame, nech vie že je rok 2021.

katym77
30. mar 2021

Presne doba je iná a dievčatá už chcú skôr vyzerať k "svetu" Aj moja dcéra má 7 a sa chce parádiť, takže s porastom to nie je IN
Keď som hrávala Volejbal a bola som mladšia dorastenka (14r.) tréner mal nezabudnuteľnú hlášku: "Ohoľte si nohy, vyzeráte ako mužatky z NDR😁"

sszuzu8
30. mar 2021

@martinaju asi len nechce aby sa dorezala alebo aby jej potom chlpy začali rast ešte hrubšie a tmavšie. A tak by musela holiť každý deň čo tiež pokožke neprospieva

martinaju
30. mar 2021

@sszuzu8 prosim vas v 14 rokoch určite nie je lava a vie sa oholiť bez dorezania. A tento nazor radsej nech sa jej vysmievaju ale nebude sa holit kazdy den