Mám 12 rokov a mama sa ku mne správa ako ku slúžke

s_imona
5. aug 2024

pocuvajte co mam robit mam 12 a mama je ku mne uplne jak ku sluzke co poviem to je zle fakt nic som neurobila a je na mna hnusna uz to prestavam zvladat co mam robit?

pribinak
5. aug 2024

@s_imona porozprávať sa s otcom

s_imona
autor
5. aug 2024

@pribinak on drzi na jej strane

hulica
5. aug 2024

a neberies to tak len ty z tvojho pohladu? lebo ja velmi dobre viem ako som brala typicke domace prace a pomoc matke v tvojom veku 🙂

s_imona
autor
5. aug 2024

@hulica tu nejde o to ona mi dava fakt ze vela robit aj tak jej neni dost...a to co ona mi hovori je fakt hnusne občas

dskjhfdlkdjhl
5. aug 2024

@s_imona Tak napis, co take musis robit.

s_imona
autor
5. aug 2024

Zehlit, umyvat okna,riad, vynasat smeti vysavat umyvat podlahu prach chodit do zahrady kopat zemiaky atd a môj o 2 roky mladsi brat nemusi nic ze vôbec nič akonáhle som 2min na mobile už som závislá a on je kľudne aj 6hod a nič

janinah
5. aug 2024

Co robí mama a otec ,kym ty umyvas okná a kopes zemiaky?

s_imona
autor
5. aug 2024

@janinah otec v praci mama nieco riesi do roboty

bibina32
5. aug 2024

@s_imona Tak povedz mame, že by bolo spravodlivé, keby sa aj brat zapojil. A mama čo robí? Lebo ja by som 12 ročnej nedala umývať okná , kopať zemiaky jedine zbierať zemiaky a žehliť .

s_imona
autor
5. aug 2024

@bibina32 daco povim a uz som drza

janka2501
5. aug 2024

@s_imona je mi luto,ze ta takto na robotu zneuzivaju, ja mam tiez 12r dceru, a vysava,riady umyva, ustiela,smeti vyhodi na dvor do kosa....ale nedavam jej okna umyt, to robim ja....

diewcatqoo
5. aug 2024

Moj syn si tiez mysli, ze je moj sluha. A to po nom chcem len aby odpratal riad za sebou a udrziaval si poriadok v izbe 🤔

gabika0825
5. aug 2024

@s_imona ja mám pocit že s tebou plieska puberta a mama to určite s tebou nemysli zle. Treba sa niekedy zamyslieť aj nad sebou, či náhodou nie je problém na tvojej strane.

betulinka1
5. aug 2024

@s_imona musíš to vydržať a veľa sa učiť, učiť sa jazyky aby si mohla odísť čo najskôr z domu po skončení strednej školy. Povedz si, že aspoň sa to naučíš a budeš vedieť.

reanda
5. aug 2024

urob len kolko vladzes a co nevladzes, nerob a mozes povedat, ze teraz je aj na bratovi rad.. a ked ti bude hovorit hnusne veci, tak si z toho nic nerob.. aj matky su casto nepricetne.. zabit ta nemoze, tak snad to nejak prezijes, kym sa osamostatnis..

abbey1
5. aug 2024

Zaujímal by ma pohľad matky. Lebo tu z nej niektoré na základe slov 12 dcéry na portáli pre ženy urobia priam tyrana.

lenkakravcova
5. aug 2024

@s_imona akože toto robíš každý deň?
Alebo v sobotu si umývala okná, v piatok zemiaky, a každý deň niečo?
Lebo neverím, že ti mama dáva umývať okná a podlahy denne. 😀

janinah
5. aug 2024
abbey1
5. aug 2024

@janinah Len tie zemiaky v zozname chýbajú. 🙂

andymi
5. aug 2024

@s_imona pises, ze tvoj mladsi brat nemusi robit nic. Porovnaj sa s tým, co si ty robila, ked si mala 10 rokov. Môjmu najstarsiemu sa tiez obcas nepaci, ze jeho zoznam domacich prac je vacsi, ale jeho mladsi surodenci maju tie iste povinnosti, ako ked on bol v tom istom veku. Samozrejme, ze 16 rocny pokosi a desatrocna "iba" vylozi umyvacku, odprace riad...

drobec02
5. aug 2024

@s_imona mám dcéru v tvojom veku a tiež vynesie smeti a hundre pri tom ako sa jej nechce,neumyva riady ale stačí že len naloží umývačku riadu a stlačí gombík na ktorý večne zabúda a riady ráno špinavé tak ako naložila a znova hundre ako sa jej nechce a že deti v jej veku to nerobia😆,umývať podlahu neumyje lebo nemáme doma cedulu pozor mokré 😆asi by sme sa zabili a vysávať sa jej tiež nechce lebo to nikto nerobí tak prečo ona😆ale pomáha keď sa jej chce no musím i pochváliť že občas si po sebe i pohár odnesie😆ale ako náhle beriem mobil a vipinam wifi všetko sa dá inak ju tyram, využívam a bez nej by som vraj bola stratená 😆má pravdu láska moja♥️

svetlonos
5. aug 2024

Tak nás maly ma 4 roky. Miluje vysávanie, keď poviem nie už je neskoro, až sa rozplače. Práve sme zjedli olovrant, poprosila som ho nech si odnesie tanier. Odniesol aj môj aj bratov. Umýva aj okná-pokial dosiahne. Aj podlahu umyje, pomáha naplniť a vybrať umývačku. A robí tie veci rad, nie ze ho nutim 🙂
V 12 rokoch som robila to co ty, až na umývanie, mali sme koberce, takže sme vysavali. aJa som umyvala, sestra umierali riad. Aj sme pri varení pomáhali. A bud rada, že nemáte tóny krystalu! Tie poháre a mysy som nenavidela. Vianoce veľká noc, všetko sne pociťovali ručne.
Z tvojho brata zial mama robí asi hnila ale ty si snáď budeš vedieť uoratat a na tom nič zlé nevidím.
Tak zkludni hormon, dobre sa uč, po skole do práca, odsťahovať a vš diaľkovo študovať! Áno sa benazdas ako rýchlo tých 6-7 rokov prejde.
A neboj, tiez upratovanie som neznasala v 12stich 😁 A to s tebou isto puberta trieska viac ako so mnou, ja som veľmi na nu priestor nemala 😉.

svetlonos
5. aug 2024

@janinah
vidím ze tiez si podľa zoznamu matka terorista 🤣

katka700
5. aug 2024

@s_imona Keby si tie veci čo robíš nerobila kto by ich robil? Mama sama? Tam by nevadilo že je slúžka?

dadka1997
5. aug 2024

Mame treba pomáhat .. ale neverim ze to robis každý deň.. moj 6 rocny syn pride za mnou, ze ci mi môže povysavat aby som si oddychla 🤷‍♀️

0silvia0
5. aug 2024

@s_imona ako dlho ti trva vykonat denne povinnosti? Asi nekopes zemiaky denne

jana_eyre_2
5. aug 2024

Daj príklad čo ti hovorí mama, ako sa s tebou rozpráva? Koľko rokov má tvoj brat?

casavina
5. aug 2024

Dievča neviem odkiaľ si, ale ja mám 40 rokov a ako dieťa som chodila na záhumienky, okrem domácej záhrady, na pole ku koseniu trávy a sušeniu sena, doma sme mali kravy, kozy, a ošípané, sliepky, kačky, psa, mačky ...o všetko sa trebalo postarať...od 12tich varím, pečiem a starala som sa o všetko, prala som na mini romo celú sobotu a tu som... Nikdy som nehundrala lebo som videla že treba pomôcť a koniec koncov som za všetko vďačná, lebo to bola veľmi poctivá príprava do života...
K tvojej téme asi keby to bolo veľmi zlé tak otec by nesúhlasil a zasiahol by..

vkatush
5. aug 2024

"Zehlit, umyvat okna,riad, vynasat smeti vysavat umyvat podlahu prach chodit do zahrady kopat zemiaky atd"

Podľa mňa úplne v pohode práce vhodné pre 12 ročnú, aj mladšie. Ja som to robila doma a ešte som aj chodila pomáhať k babke ako najstaršia vnučka, aby sa ona toľko netrápila. Väčšinu nerobíš každý deň.
Smeti a riad sú denná klasika, pomáha mi s tým už môj 1.5 ročný!!!, máš to za pár minút (pusti si k riadu pesničky alebo podcast).
Umyť podlahu, utrieť prach zvykneme v sobotu. Rozdeľ si to počas týždňa, nech nemáš všetko naraz, stredu žehlíš - odporúčam si zapnúť k tomu seriál, rýchlo ti to zbehne, štvrtok poobede utrieš prach, piatok pozmývaš podlahu. Ak si to rozdelíš, sú to len chvíľkové záležitosti.
A záhrada tiež nie je každý deň, dokonca ani každý týždeň (ak nerátam polievanie, zber ovocia a občas vyplieť). A ani okná (tie si tiež zväčša rozdelím na viac dní, ale my ich máme veľa).

Rodičia pracujú, zarábajú a aj oni doma porobia.
Ty chodíš do školy a máš im pomôcť, ako vieš.
A do budúcnosti sa ti to zíde, pracovné aj čistotné návyky, udržiavanie domácnosti.

Ale chápeme ťa, všetky sme si prešli pubertou a fázou rodičia ma nechápu a len ma nútia pracovať 😂

abbey1
5. aug 2024

Teraz sa mi vybavili spomienky, ako som každú sobotu štvornožky umývala podlahy v dome. Bože, ako som to nenávidela. A pomoc v záhrade, pre mňa to bola nočná mora.
Naopak milovala som umývať všetko to sklo a porcelán z vitrín.
Matky teroristky 🙂