Mám 12 rokov a chcem si holiť nohy

kvetinka876
19. aug 2020

Ahoj som tu nová chcem si začať holiť nohy len mama mi to nedovolí našla som doma nepoužité žiletky .Mám si oholiť tie nohy ?+ chodím na šport. (A tie chlpy sú čierne ) mám 12 vopred ďakujem za odpoved blbe komentáre si nevsimimam 😊

jana_eyre_2
19. aug 2020

Tak je to na tvojom rozhodnutí - tu nie sme tvoje mamy aby sme o tom mohli rozhodnúť.. ja som tmavovláska, vidno to všade a nohy som si holila od 12r.. moja mama takéto veci (ako aj trhanie obočia, holenie strihanie a podobne) nechávala na mojom rozhodnutí a mne sa ten prístup páči.. ale tvoja mama je iná, bolo by nefér keby som sa vyjadrovala proti nej - si jej dcéra..

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rora
19. aug 2020

a mozno mame vadia ziletky (skrz to ze sa s nimi da zranit), mozno ohladom depilacnym kremov by bola zhovievavejsia.... inak moja mama z éry dinosaurusov a chlpatých pazúch kedysi o tom tiez nechcela pocut , mala som 11-12rokov a teda zdedila som fajnove tmave ochlpenie. na tajnasa mi kamaratka od starsej sestry kradla ziletky a predavala mi ich. no katastrofa... niektore boli este take co sa vkladali do strojcekov, kožu som si casto nechtiac dorezala. schovala som ich kadetade pod kobercom. s dcerou sa o tomto budem normalne bavit a pomahat jej, nech sa netrapi ako ja kedysi.... nechapem mamy ktore si zatvaraju oci pred takymito citlivymi vecami ako je prechod dietata na mladu slecnu...

sweetdreams1
19. aug 2020

Ak máš pocit, že už je na to čas, smelo od toho. Ja som začala niekedy okolo 13 - 14 (fakt neviem presne), moja mama bola iná generácia ako ja, tak mi za to akurát tak dobre vynadala....asi je to jedna z tých veci, kde proste rodicia pravdu nemali (hoci väčšinou pravdu majú)

lauriema
19. aug 2020

@kvetinka876 Ahoj, ja som si už v tvojom veku holila, tiež som hrala volejbal. Skus si oholiť snáď ta mamka nezahluši.....🤪🤪🤪🤪😂

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka876
autor
19. aug 2020

@rora proti ziletkam nič nemá len že budem mat hrubé chlpy a ja som jej povedala že to nie je jej problém a mne to nevadí tak neviem kde je problém

lucyluv
19. aug 2020

Ja som si holila už ako 10rocna a nikto o tom nevedel, ani som si na takú vec nikdy nepýtala povolenie. A to som sa holila s tými klasickymi, kde sa vkladá žiletka, otcovi som brala 🙂

rora
19. aug 2020

@kvetinka876 no tak hrube chlpy z holenia su riadny zastaraly mytus. oni rastu rovnake, ibaze tym ze boli "skosene" vyzeraju hrubo lebo koniec nemaju spicaty... ale pokial je mama "stara skola" s vyhovorkou ze vsetci do 18 rokov su deti a vsetko mozu az potom, tak by som sa o tom dalej nebavila a spravila si po svojom. vela stastia.

evkao
19. aug 2020

@kvetinka876 nebudes mat hrube chlpy, to je len opticky klam, kedze zrezany chlp vyzera "hrubsie" ako prirodzeny, ktory je navrchu zuzeny - budu hrube stale rovnako

sunny8
19. aug 2020

Ja som si začala holiť až na strednej škole. Mama s tým nesúhlasila keď som bola v tvojom veku že je ešte skoro. Počkala by som čo najdlhšie ako sa dá potom chlpy zvyknú zhrubnut a sú ešte tmavšie. Tiež som to tak mala vďaka tabletkam mi prestali rast chlpy na nohách rastu mi iba v jednom páse aj to nejak nevidno 😁

katulienkax
19. aug 2020

Ja byt tvojou mamou nemala by som s tým problém moja segra totiž mala podobne tmavé chlpy a viem že mala z toho dobrú traumu

dazdovka
20. aug 2020

Moja mama tiež bola proti holeniu, tak ja som si ich vytrhavala, nie po jednom, ale tak v trsoch, aj to sa dá. A potom v cca 18-tich z prvej výplaty som si kúpila depilator.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leuchtturm
20. aug 2020

Jednoducho si tie nohy ohol, ked ti vadia chlpy.

sayurinka
20. aug 2020

Ja sa holím od 11tich, nakoľko mne začali tie prejavy pubertálnych zmien dosť skoro. V tom čase ale moje spolužiačky ešte výraznejšie ochlpenie vôbec nemali, takže sa táto téma ani veľmi nepreberala medzi rovesníčkami, ja som to brala akosi prirodzene. Moja mama sa ale so mnou nikdy o takýchto veciach nerozprávala, čiže som v podstate ani len netušila, že je možnosť sa oholiť. Až napokon ma jeden deň v škole tak vysmiali starší chlapci a následne aj vlastní spolužiaci, že ma kvôli tomu ohovárali ešte asi rok.😖 Veľmi som bola zahanbená a nahnevaná hlavne na mamu, že ma ako žena neupozornila, že tie naozaj výrazné chlpy by som si mohla aj oholiť. Potom som si doma oholila nohy elektrickým strojčekom a neskôr som sa naučila aj žiletkou. Chlpy nemám vôbec hrubšie ani tmavšie. 👍

ninka_009
8. okt 2020

Nevidím v čom je problém

kraska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viikkki
13. nov 2020

Ved si ich ohol ja som sa holila od 9 všade 😐

kraska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viikkki
20. nov 2020

@kraska12345 tam dole už od 7 ale ja som bola hormonálne popredu

kvetinka876
autor
20. nov 2020

@kraska12345 ďakujem cez leto som si nohy normalne holila keďže chodím na šport (len teraz nemôžem Corona ...) cez zimu mi to je jedno nabudúce leto to podľa mna mama pochopí

michalkas25
7. dec 2020

@kvetinka876 Kľudne,ja si nohy holím od 9 rokov.Som v tvojom veku.