Mám 12 rokov a chcem psa

simonagloncakova
20. feb 2022

Rada by som sa vás spítala ako prehovoriť rodičov na psa . Mám 12 rokov . A mám doma už dáke zvieratá .financií na psíka je dosť . Priestor by mal kedže sme v dome . Mamina by aj chcela psíka . Ocino nemá rad psy nechce o nich ani počuť. Ako ho mám prehovoriť .

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina1419
20. feb 2022

@cocolino234 ja som dostala psa ako 13 ročná a starala som sa on celých 15 rokov. Keď sme mali s manželom bábo tak sa o psa už staral aj manžel aj ja , aj moj otec, veľmi si obľúbil násho psa. Takže nie je to o puberte.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzitko74
20. feb 2022

@simonagloncakova Ak ocino nemá rád psy, tak si psa nepýtaj. Rešpektuj ho. Psa si zaobstaraj, keď budeš mať vlastné bývanie.

amelie22
20. feb 2022

@simonagloncakova Ja ťa podporím, treba prehovárať, prehovárať, prehovárať 🙂 Ja som tiež od 10 prehovárala mamu na psa, trvalo mi to síce tri roky, ale dočkala som sa. A teda puberta, nepuberta, starala som sa naozaj vzorne, chodili sme na agility, na cvičák, kade tade, bola to moja najlepšia kamoška a teda vôbec si nemyslím, že by to bolo dieťaťu na škodu. A s kamoškami sa tiež dá ísť von - venčiť psa. A keď mamina by psa aj prijala, tak to znamená, že by určite aj trochu pomohla. Nevzdávaj sa toho, prehováraj. Ja si už život bez psa neviem predstaviť 🙂 Treba ale dobre vyberať! Nielen plemeno, ale aj povahu. Lebo keď netrafíte tak potom to vie byť ozajstná pakáreň a príťaž na pekných pár rokov :D

aliaray1
20. feb 2022

@simonagloncakova a naco chces psika?

tramtada31
20. feb 2022

@zuzitko74 aj náš ocino nemal rad psov, ukecali sme ho a potom nedal naň dopustiť. Niekedy za tu ne/lasku k zvieratam môže vychova/rodičia a predsudky. Mne sa v zivote už milionkrat osvedčilo, že kto miluje zvierata, je dobrý človek, lebo vie milovat aj niekoho iného, ako len seba😊

h2
20. feb 2022

@simonagloncakova Ahoj, a aké zvieratká máš doma? Staráš sa o nich len Ty?

zuzitko74
21. feb 2022

@tramtada31 Ja som tiež za zvieratká v dome. Ideálne však je, ak zvieratko chcú všetci členovia rodiny.

simonagloncakova
autor
22. feb 2022

@h2 áno starám sa o ne len ja a sú to agama krab ryby mačka

simonagloncakova
autor
22. feb 2022

@zuzitko74 ide o to že ocino mal rád psy a a aj mamina by chcela psíka

simonagloncakova
autor
22. feb 2022

@cocolino234 mám už dáke zvieratá a starám sa o ne vzorne čo potvrdil aj ocino a aby som mu dokázala že psíka naozaj chcem tak chodím už pár mesiecov venčiť psy a našetrené nemá par eur ale par stoviek

zuzitko74
22. feb 2022

@simonagloncakova Asi by som teda na tvojom mieste skúsila od ocina zistiť skutočný dôvod nechuti ku psovi. Ak by ste to s maminou vedeli následne rozumne vyargumentovať, možno sa vám podarí ho presvedčiť.

pribinak
22. feb 2022

“Mili” admini, ste fakt trápni. Vymazať mi príspevok, len preto, že upozornim
a slušne uoozornim 12 ročnú školácku, že v slove spýtať sa píše “y” pretože je to odvodené slovo od slova pýtať sa, ktoré je vybrané slovo, je fakt trápne. Jednoducho trápne
Dúfam, že ste so sebou spokojní

aliaray1
22. feb 2022

@simonagloncakova ahoj ale preco chces psika? Aky je dovod, zamer?

"Lebo chcem" nie je argument.

simonagloncakova
autor
23. feb 2022

@aliaray1 nemám moc kamarátov a rada by som mala 4 noheho miláčika ktorému by som dávala neustálu lásku a on by mi ju vracal mám rada prechádzky no samej sa mi celkom zle chodí a je mi dosť ľúto keď za pár rokov nám kocúrik zmizne je to len kucurik a nenaučím ho aby nechodil ku cuzdím ľuďom alebo pred auta

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonagloncakova
autor
12. apr 2022

@tomi97 ja viem psíka sme mali ale zomrel nám a bolo nám dosť ľúto o to tu ide a mamina robí na veterine

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
agatliskova
16. aug 2022

Skús sa osamostatniť. Pomáhať rodičom s upratovaním, napríklad uvariť večeru, umyť podlahu atď. Alebo skús chodiť do útulku pravidelne po škole venčiť psov, aby rodičia uverili že sa o psa postaráš

bubusik_buk
10. jan 2024

Ako to nakoniec dopadlo ? maš toho psika ?