Kupujete kozmetiku neplnoletým dcéram?

2. aug 2021

Kupujete kozmetiku (typu make-up, ruže, všelijaké drahé čistiace gély atď.) vašim dcéram na strednej, ktoré si ešte nezarábajú alebo si to musia kupovať z vreckového / brigády?

ki_ki2
2. aug 2021

Síce nemám také veľké dieťa , ale mne mama kupovala vždy keď som potrebovala od 16r 🙂

jaja1979
2. aug 2021

U nás aj aj. Aj jej kúpim, ale keď vidím, že to preháňa a chce veci, ktoré reálne nepotrebuje, tak si ich musí platiť sama. Veľakrát si to potom rozmyslí 😄😜😜

lindous
2. aug 2021

Dekoratívnu kozmetiku som kupovala sama zo svojho a "drahé čistiace gély" - teda kvalitnú pleťovú kozmetiku, ktorú som na moju problematickú pleť potrebovala mi väčšinou kupovala mamina a keď už som začala zarábať z brigád viac, tak som si začala aj tú sama 🙂

klip0
2. aug 2021

Ja som si kupovala sama, ale u nás bolo pomenej financií.

apolka77
2. aug 2021

Dcére 16.r. kupujem takmer všetko ja, sem tam sa stane že si nejakú maskaru či make-up kúpi aj sama ak sa jej nazbierajú peniaze ale nepreháňa to, sama uzná že je to drahe a čo naozaj potrebuje a čo je len rozmar..

benit
2. aug 2021

Kozmetiku platim ja, ideme spolu a vyberie co potrebuje. Sem tam ked isla s kamoskou si kupila aj sama. Ma 19, teraz maturovala, ma aj brigadu, ale fungujeme tak stale.

andrea78
2. aug 2021

Drahe cistiace gely, kremy, pripravky som jej kupila vzdy, ked bolo treba, toto som objednavala cez net z lekarne. Rovnako som jej kupila (vybrala si a ja som zaplatila) spiralu, make up, puder, lesk/ pomadu, lak na nechty, odlakovac, toto ,,potrebovala,, k dennemu zivotu. Drahsiu napr.paletu tienov, drahsie stetce, hubky a pod. tiez napr. ako darcek k sviatku ( meniny, narodeniny, vianoce). Kym studovala, bolo to u nas takto.
Ak chcela laky v xy farbach a rozne vychytavky, co akurat boli modny boom, pre mna blbiny😁, to si uz kupila sama za svoje ( a to si uz potom vzdy dobre rozmyslela, ci to az tak strasne chce😀).

bagre
2. aug 2021

kupujeme my ako rodičia, ale nemíňa toho tony.

len_nig
2. aug 2021

Ja som si tieto veci kupovala sama lebo som od 16 brigádovala, ale tak samozrejme mi sem tam mama niečo aj tak kúpila hlavne pleťové vody atď

kkovacovak
2. aug 2021

Nemám také veľké dieťa ale určite by som to kupovala ja. Radšej jej kúpiť niečo poriadne ako by si mala kupovať nejakú lacnú kozmetiku z vreckového, ktorá jej spôsobí problémy.

hettinka
2. aug 2021

Kupovala som ja, alebo si kúpila sama z peňazí, čo dostala na Vianoce/sviatok. Ale vždy radšej menej a kvalitne.

ivana11155
2. aug 2021

Dcéra je 2.stupen ZŠ, kupujem ja, chcem ju naučiť na kvalitnejšiu kozmetiku, ak bolo niečo čo si sama zmyslela a mne sa to zdalo, že blbosť napr.rozjasnovac na líca, povedala som nech si kúpi za svoje(ma keď dostane k sviatku). Nič si nekúpila, to už jej bolo ľúto vyhodiť za to peniaze.

missviolet
9. aug 2021

Starostlivost o plet patri k hygiene. Cistiaci gel isto potrebuje, ved pory sa upchavaju, nastupi akne atd. Plet treba setrne cistit. Cistiaci pripravok, letova voda, krem podla typu pleti a SPF su zaklad. Ja som mala akne a tam sranda prestavala, doteraz mam hrozne jazvy, lebo mi v 11 nik nechcel na akne nic kupit. Neskor kupili, ale to uz som bola zjazvena a vyhadzujem mraky penazi, aby som sa toho teraz zbavila. Ak aj ma bezproblemovu plet, hore uvedene pripravky su zaklad, tie jej isto kup. Z makeupu je podla mna ok kupit cisty zaklad - makeup, puder, riasenka, nieco na pery. Ak chce nieco viac, moze dostat napr na sviatok

kiwi3
27. dec 2021

@missviolet viem, ze stara tema, ale tie jazvy by si pravdepodobne mala ajtak. v puberte som si kupovala vsetko tebou zmienene a ajtak nic nepomahalo, hormony su svina. a nieco, co by zabralo, sa dalo zohnat len u koznej

missviolet
27. dec 2021

@kiwi3 no, dokonale by to nebolo, ale taku šialenosť by som tiez nemala - to cysticke akne mi pokracovalo v dospelosti, v momente, ako som zacala slusnejsie zarabat, som investovala do starostlivosti a do 2-3 mesiacov sa plet nedala porovnat... ono hlavne zamrzel ten nezaujem rodiny cokolvek riesit... ked to ozaj nebola jedna dve vyrazky ale rozsiahle a bolave cysticke akne...

alazala
27. dec 2021

Kupujem, aj teraz keď sú už plnolete a sa mi zda nieco vhodne pre nich.

derdia
27. dec 2021

Jasne ze jej kupujem