Ktorý učebný - študijný odbor na strednej škole je podľa vás perspektívny?

juliet86
21. nov 2018

Ahojte. Aky je podla Vas v dnesnej dobe perspektivny studijny/ucebny odbor pre stredoskolaka?
Pripadne ktore odbory myslite, ze ich nie je dost a bude v nich velke uplatnenie v najblizsich rokoch a bude v nich nedostatok vzdelanych ludi? Dakujem za napaday

sendy1977
21. nov 2018

stredoškoláka myslíš chlapca ? Ak áno tak murár - obkladač, elektrikár, vodár, plynár. Ten ak je šikovný, tak si môže ešte medzi zákazkami vyberať. A čim ďalej ich bude menej. Sused je elektrikár a nestíha. A tiež nájsť dobrého automechanika, ktorý sa rozumie aj do nových aut je tiež problém.

sorciera24
21. nov 2018

rozhodne technicke odbory - elektrotechnika, mechatronika, mozner nejake dopravne, co ho bavi, ale fakt ta elektrika ide na dracku

iveta143
21. nov 2018

@sendy1977 suhlasim, taketo povolania len tak niekto robit nemoze, treba tomu rozumiet...a v dnesnej dobe si kazdy zhana takych pracovnikov, od ktorych maju aj potvrdenie...takze urcite taketo zameranie, ale musi ho to samozrejme bavit...

juliet86
autor
21. nov 2018

ano suhlasim s vami, ze elektrikar casto zarobi lepsie ako ucitel v dnesnej dobe 🙂 a pre dievcata by ste odporucili co?

iveta143
22. nov 2018

@juliet86 co ja viem...v dnesnej dobe sa moze mat dobre taka zubna lekarka napr. ale tazko povedat, co to dievca moze bavit...niekoho bavi kozmetika,niekoho vytvarat rozne ucesy,niekoho uctovnictvo,ekonomika,niekto ma ambicie,ze raz bude riaditelkou niekde..no aj ten riaditel sa na to musi vypracovat postupne...

namornicka
22. nov 2018

napíš či sú deti študijné typy a chceli by ísť po strednej študovať, prípadne ďalej sa vzdelávať a hladať si prácu kde pracujú "hlavou" alebo skôr vyučiť sa a pracovať manuálne. V každom prípade platí, že k tomu odboru musia inklinovať, rozumieť problematike a musí ich to baviť.

juliet86
autor
22. nov 2018

@namornicka vseobecne ma zaujima nazor na studijne odbory na strednych odbornych skolach. aj hlavou aj remesla...

sendy1977
22. nov 2018

@juliet86 dievča ak má dobru hlavu a chuť pracovať na sebe tak obchodnú akadémiu ak vie účtovať tak sa uživí .