Kto mi pomôže s úlohou zo slovenčiny a literatúry?

annamalaga
12. feb 2021

Baby. Ktoré ste take zdatnejšie v literatúre a slovenčine ?potrebujem pomoc s týmito troma úlohami.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danim
12. feb 2021

Tak ľahla úloha... sup sup... aspoň potrénuješ mysel a zabavis sa a pri dalších úlohách budeš viac vedieť. Ta tvoja prosba je čistá lenivosť.

annamalaga
autor
12. feb 2021

Nepýtala som sa vás na názor ale na pomoc. Hlavne som zvedavá aké potraviny na vzor stroj. Úlohy sú tri a nie sú premna. Navyše som pracovne zaneprázdnená. A na básničku teba mať tiež tkzv. Básnické črevo. Ďakujem. Kto nechce pomôcť nech zbytočne nepíše.

terina25
12. feb 2021

@annamalaga si zaneprazdnena,ale mas cas fotit pridat domacu na konika. Akoze sorry, ja mam dve deti,s ktorymi sa ucim,ale aby som dala celu domacu na konika a chcela,aby mi ju inu urobil je trochu cez.este by som pochopila matika,chemiu ,ale toto? 🤦

terina25
12. feb 2021

Za ten cas ,co tu reagujes,si to uz mohla mat. Inak,ak je to du pre dieta,nech si to urobi dieta.a nie niekto na koniku to ma urobit za neho. Cloveku sa obcas rozum zastavi nad tymto...

iffushka
12. feb 2021

@annamalaga hanbila by som sa toto na net zavesiť. Len toľko.

nikyball
12. feb 2021

Napríklad :
Citróny - dub
Pomaranče - stroj
Zemiaky -dub
Chlieb -dub
Džem -dub
Koláč -stroj
Pagáč - stroj
Čaj - stroj

Nad ostatnými sa mi nechce rozmýšľať 🤣

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nela0123
12. feb 2021

Myslim, ze je to piatacke ucivo, tak nech sa potrapi aj sam ziak. Za mojich cias nebol internet, ziaden google za mna nic nevymyslel. Teraz si vsetko hodime a net a cakame vysledok.

jenny224
12. feb 2021

Tieto veci sa dajú aj vyguglit, nie je to jadrová fyzika. A na báseň, že treba básnické črevo? Má to byť od dieťaťa, nie Hviezdoslava.

danim
12. feb 2021

@viestta mnohí rodičia si vysvetľujú vzdelávanie doma asi takto... pomoc s nami čo za generáciu to rastie. Bez zodpovednosti vzdelania... ale mama spokojná, lebo dobre znamky🙈čistá katastrofa.

basska_b
12. feb 2021

V týchto diskusiách nepomôžu, budú len moralizovať. Daj to sem do tejto skupiny
Pomoc s úlohami do školy
https://www.modrykonik.sk/group/10275/

danim
12. feb 2021

@basska_b ty si tiež nepochopila čo jej tu vysvetľujeme.

mpg
12. feb 2021

Ak vám to učiteľka nevysvetľovala tak to zistíš tak, že v 1.páde množného čísla majú rovnakú koncovku - napr. dub - duby (chlieb - chleby), stroj - stroje (čaj-čaje).

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamalaga
autor
12. feb 2021

Za prvé je to pre kamarátku. Nemá veľa času. Tak som požiadala o pomoc. Basska-b Dakujem. Nemám ešte deti. Takze tie ktoré neviete pomôcť nereagujte. Nepotrebujem tu múdre reči. Navyše teraz je doma furt a ma problém s učením. Ďakujem všetkým.

vlucifuk
12. feb 2021

@annamalaga
@nikyball Super!😉
A ešte...
Dub: jogurt,cesnak,karfiol,petržlen,šalát,syr...
Stroj: jačmeň,olej
Tie zvyšné dve úlohy sú fakt na vlastnú fantáziu dieťaťa...Na nakopnutie k dvojke:
Zvláštny je ten čínsky kraj,
pestujú tam čierny čaj. 😉☕

annamalaga
autor
12. feb 2021

@vlucifuk Dakujem veľmi pekne.

1sally12
12. feb 2021

Tiež to nechápem🤦‍♀️ akože dieťa príde za tebou, požiada ťa o pomoc s úlohou a ty povieš "počkaj dám to na modrýkoník, niekto to nám to urobí, vydrž"😁😁

basska_b
12. feb 2021

@annamalaga
Volá tatko: "Poď sem, synku,
vidím, že máš dlhú chvíľku.
Príde známy - Ukrajinec,
chcel mi pomôcť zatĺcť klinec."
"Jasné, tato, už som veľkáč,
ešte musím dojesť pagáč."
"Keď si tam, tak umy nôž,
utri drez a vynes kôš."
A už Jurko hrdo beží,
kladivo na zemi leží.
Buch kladivom a hneď - amen!
Trafili sme nejaký kameň!
"Nechaj, Jurko, sem to daj,
pôjdeme si vypiť čaj..."

annamalaga
autor
12. feb 2021

@1sally12 neviem pomôcť nekomentujem. To je take ťažké pochopiť.

aniele
12. feb 2021

A ja sa môžem na gympli aj rozliať na kolomaž a nevysvetlím niektorým že zaklínadlo " veď rodič predsa MUSÍ dieťaťu pomôcť " nemá znamenať to, že ho učí podvádzať a klamať (rozumej - vypracovať úlohu, napísať falošnú ospravedlnenku). Aj toto je výchova. Výchova príkladom, bohužiaľ.

@annamalaga Bohužiaľ, vôbec nechápeš, čo je skutočná pomoc. Toto je ako v tých klasických rozprávkach. Najkratšia hladká cesta nevedie k cieľu. Skutočný hrdina ide tou hrboľatou, cez prekážky.

1sally12
12. feb 2021

@annamalaga ja si budem komentovať čo ja chcem😎 Ťažko si priznať, že máme väčšina pravdu. Ja by som sa toto hanbila dať sem, že ja ako rodič nedokážem dieťaťu vysvetliť úlohu, radšej čakám kto to za mňa vyrieši. Ale nie si prvá ani posledná. Takýchto príspevkov je tu denne niekoľko.

yoxinka
12. feb 2021

@basska_b
Som úplne vytočená z toho, že si niekto nechá vypracovať úlohu na koňovi ... ale ty, baba, si talent! Táto tvoja básnička je lepšia, ako väčšina súčasných slovenských piesňových textov 😂😂😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
12. feb 2021

Akoze toto si to decko nevie vypracovat same? Omg 🤣🤦‍♀️
Co bude robit vo vyssich rocnikoch?

sante81
12. feb 2021

@annamalaga môj syn - 5.tak dostal podobnú domácu úlohu - je dyslektik, a teda nepomahala som vôbec. Dostal jednotku. Takže skús aby sa syn trochu ,,potrápil,, sám.

annamalaga
autor
12. feb 2021

@sante81 už si to spravil. Ja som skôr s tou treťou potrebovala pomôcť. Ďakujem. Viac o pomoc na tomto fóre pýtať nebudem.

mironka
12. feb 2021

@nikyball olej - stroj

chvostik1
14. feb 2021

@annamalaga nemám čas, som zaneprázdnená. Hold nemala si si robiť detí keď nemáš čas na to aby si sa im venovala. Nechcem byť zlá, ale ty si asi tiež so školou veľká kamarátka nebola keď vlastnému decku nevieš pomôcť s tak jednoduchými úlohami...