Kedy ste pustili dieťa na prvý koncert alebo diskotéku?

20. máj 2022

Ahojte v koľkých rokoch by ste pustili dieťa na prvú akciu/koncert/diskotéku? Nie dedinsku ale v meste v noci...Koľko rokov ste mali vy keď ste absolvovali prvú nočnú akciu, koncert, disko?

juliasb
20. máj 2022

Ako ďaleko od toho mesta bývate? Lebo je rozdiel ci bývate v tom meste a akcia je pod panelákov, alebo ci je to 60km.
Tiež záleží od toho s kým ide a kto ho/ju dovezie a odvezie.
Ja som bola v 16 na festivale do polnoci.

nelca84
20. máj 2022

Ja som bola deviatacka. Som z BB, stacilo ist MHD-ckou.

pribinak
20. máj 2022

Keď som skončila zs, čiže mala som 15, šli sme cela partia do mesta na disco

petronellla87
20. máj 2022

Ja som mala 17 a o polnoci po mna prisiel oco aby videl ci som stale pocestna a triezva😆

zuzanka.zuzu
20. máj 2022

asi 14 alebo 15, bola som celú noc. ráno som bola totálne unavená a prespala som celý deň, takže som si potom nadávala a už som nešla 😀

luccija
20. máj 2022

@petronellla87 tak isto ...16-17 a prišiel pre nás môj otec a zase nabudúce spolužiačkin otec a mohli sme byť do 01

izabela181
20. máj 2022

No ja mám teraz 28 a prvýkrát som bola v 15tich na študentskej diskotéke ale o 9tej som musela byt doma 😆 kde má čakala mama a musela som na mu dýchať 🙈 ale tak to boli časy keď sme si logli trosku alkoholu a mysleli sme že akí sme opití…mám 16 ročnú sestru a veru teraz je úplne iná doba podľa mna čo sa týka diskoték a podobne…záleží na tom aký máš vzťah s dcérou, ja som bola vychovaná tak že proste keď sa povedalo že budem vtedy a vtedy doma tak som bola, a telefón som musela zdvihnúť vždy a povedať kde som a s kým…keď som bol staršia tak rodičia na mne niekedy vraj počuli že som určite niečo pila ale proste vždy som mala voči ním rešpekt a prisla som domov kedy bolo treba a alkohol som si dala tak aby to potom na mne nevideli

lindous
20. máj 2022

Diskotéky ma začali zaujímať až asi ako dospelú, aj to len raz za čas, ale na koncerty som chodila do nočných barov asi od 15tich, samozrejme, že nie každý víkend, ale keď hrala niektorá z mojich obľúbených kapiel, tak 3-4x do roka a vždy keď to skončilo, prišla po mňa mama, nikdy som tam nepila, chodila som naozaj kvôli hudbe 🙂 som rada, že mi dôverovala a pustila ma ... inak by som asi šla aj tak, ale tvárila by som sa, že idem spať ku kamoške a to by mohlo dopadnúť všelijak...

cyberk
20. máj 2022

Sice som disco vzdy neznasala, ale kvoli spoluziackam som niekedy sla a tusim prva kol 15tky, koncert tiez tak nejak.. ale dlhsie ako do 10tej vecer som nemohla byt... take tie celovecerne akcie som zazila az na vyske, ked som mala 17r a kedze som byvala v podnajme, mimo rodneho mesta, tak ma tam rodicia neobmedzovali :D

saxana000
20. máj 2022

Ked sme koncili zakladnu teda posledne leto pred nastupom na strednu.isli sme cela trieda na diskoteku spolu potom cele leto uz som mohla ale byvala som v meste a vsetci na jednom sidlisku tak sme isli viaceri aj domov teraz.byvame na dedine a dcera neviem ako by sa vratila bud by sme isli pre nu alebo by dostala na taxik aby sa vratila domov v pohode.ale skor ako skonci 9 rocnik disko ziadna nebude

saxana000
20. máj 2022

@petronellla87 mna moj tato vzdy vyprevadzal spravaj sa slusne a nedojdi oblvana s ceckom vonku. 😂😂😂

petronellla87
20. máj 2022

@saxana000 🤣🤣🤣🤣

zuzipuk
20. máj 2022

15 rokov, konečne občiansky preukaz, až potom som mohla ísť. Bola to dedina od nás asi 14 km, boli tam parádne diskotéky... ONV časy, kokos, to boli akcie 🥰😃 Bral nás tam niektorý z rodičov a väčšinou môj ocko prišiel pre nás. Zo začiatku sme mali vychádzku do pol 1? Sa mi zdá. Alebo do jednej ale museli sme byť presné.

vejapa76
20. máj 2022

Nebola to síce diskotéka ani koncert ale napadlo ma teraz ako sme šli oslavovať 16-tku mojej kamošky. A to už je teda 30 rokov dozadu. Zapadli sme v takom nóbl podniku. Čosi sme popili, chytil nás hlad tak sme si vypýtali jedálny lístok že si dáme aspoň dáke oriešky alebo čipsy (veď puberťačky, vo vrecku pár korún). V jedálnom lístku sme našli niečo obložené, zhodli sme sa že to budú chlebíčky. Cena na taký podnik celkom fajn. Boli sme štyri tak sme si objednali každá jeden. Doteraz si pamätám ako prišiel čašník s profesionálnym vážnym výrazom, zaželal nám dobrú chuť a položil na stôl malý tanierik so štyrmi jednohubkami 😀. No viem si predstaviť akú zábavu museli z nás mať v kuchyni😀.

beata110
20. máj 2022

@zuzipuk co znamena ONV?

sojorez
21. máj 2022

Paneboze, pamatam dodnes. Rodicia ma pustili na strednej na diskoteku so spoluziakmi, odviezt spat nas mal spoluziackin oco. Konalo sa to vo vysokoskolskom klube, blizko babkinho bydliska. Ta popravde dodnes neviem, ako sa to dozvedela a ako si to vylozila, ale vysledok bol taky, ze uprostred diskoteky vsetko stichlo, zasvietilo sa a DJ zahlasil moje meno a ze ma na vratnici caka babka 🤦🏼 Aj so susedom ako sprievodcom, ktoreho vytiahla z postele a bol tam VS pedagogom.

zuzipuk
21. máj 2022

@beata110 Opatovská Nová Ves 😃 dedina

owecka
21. máj 2022
sojorez
21. máj 2022

@owecka Teraz sa na tom smejem uz aj ja, ale vtedy som mala chut chodit kanalmi 😆

beata110
21. máj 2022

@zuzipuk to poznam aj ja nebola som si ista ze to myslis😊

zuzipuk
21. máj 2022

@beata110 som dúfala v to, že to ktosi spozná 😊😃 parádne diskotéky to boli 🥰

beata110
21. máj 2022

@zuzipuk no to boli 😝 a pochadzas z krtisa ze to poznas?

owecka
21. máj 2022

@sojorez toto mi spravilo den 🤣

zuzipuk
22. máj 2022

@beata110 z okolia 😊