Kedy ste dostali výsledky prijímačiek na strednú školu?

20. apr 2022

Syn ide na prijímačky na strednú a v pozvánke píšu, že výsledky budú zverejnené o 2 týždne, čo mi príde riadne neskoro. To teraz všetky školy zverejňujú tak neskoro výsledky? Ja keď som bola na prijímačkách tak výsledky boli vyvesené ešte v ten deň, no je to už xy rokov odvtedy.

katka2511
20. apr 2022

výsledky sa zverejňujú po tom druhom termíne prijímačiek čo je 9.5. príp. aj 10.5. vtedy sa môžu zverejniť aj výsledky z prvého termínu t.j. z 2.5. príp. 3.5. Toto budú predbežné výsledky a potom podľa toho koľko žiakov sa na tú ktorú školu zapíše sa to poradie posúva a škola musí zverejniť zoznam do 18.5.
toto je zo stránky minedu.sk
Termíny pre zverejnenie zoznamu uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania pre školský rok 2022/2023 sú
o 18. 5. 2022 (v čase od 0:00 do 23:59 hod.);
o 24. 6. 2022 (v čase od 0:00 do 23:59 hod.) na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do prvého ročníka podľa § 66 ods. 6 školského zákona.
Je to trochu stresujúce to čakanie, zažili sme minulý rok, ale pekne sa to poradie posúvalo a to sme čakali asi ešte dlhšie, lebo bolo viac termínov kvôli žiakom, ktorí boli v riadnom termíne v karanténe kvôli covidu, tí robili prijímačky o 2-3 dni neskôr-tak na tých sa potom čakalo aj s výsledkami.
prajem veľa šťastia

autor
20. apr 2022

@katka2511 ďakujem za podrobnú odpoveď, no som sklamaná, že sa musí čakať tak dlho. To budú nervy. Bola som v tom, že to stále funguje ako pred 25 rokmi keď som robila prijímačky ja. To už poobede bol známy zoznam prijatých žiakov. No nič, budeme musieť vydržať.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
benit
20. apr 2022

Dcera ma 20 rokov a tiez sme uz poobede vedeli, ci spravila. Druhe kolo bolo skor, samozrejme, ze sa to posuvalo, ale aspon sme mali prehlad, ze kde sa asi nachadza.

janage
21. apr 2022

Minulý rok po druhom kole keď sa vyhodnotili testy

yvka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
riri99
7. máj 2024

@katka2511 mozem sa spytat aky je rozdiel medzi predbeznymi a oficialnymi vysledkami? predom dakujem za odpoved

katka2511
9. máj 2024

@riri99 prepáč, že až teraz odpisujem. Neviem ako je to tento rok, my sme mali prijímačky pred 3 rokmi a už sa to možno aj pomenilo. Škola by to mala mať na stránke, kedy a ako to zverejní, alebo dá vedieť výsledky. https://www.minedu.sk/pre-skolsky-rok-20242025/

yvoneta
10. máj 2024

@riri99
@katka2511 ahoj, ja napríklad nechápem, prečo mi už dnes prišiel v Edu výsledok prijatý /neprijatý, a zároveň píšu, že výsledky zverejnia až 17.5. Veď už tie výsledkové listiny predsa musia mať, keď na základe toho rozhodovali o prijatí.

katka2511
11. máj 2024

@yvoneta aj známej prišlo na edupage a tiež ešte výsledky nezverejnili. Pred 3 rokmi to napr. na edupage ešte nechodilo.