Keď som sama, tak pijem

29. máj 2022

je to velky problem, ked pijem vacsinou ked som sama napr. doma? nevladzem uz zit v realite tak pijem, ale nikto to nevie zatial. nic ma uz nedokaze potesit, neviem byt pozitivna, nedokazem sa ucit, zacala som fajcit neustale a uz som si na ne navykla a nedokazem prestat. vsetko ma neskutocne sere. co mam robit? mam 17.

beata_k
29. máj 2022

Chod sa prejst do parku. Rodicia nevedia, ze pijes?

0silvia0
29. máj 2022

Si sucastou tohoto sveta, nie si lepsia ani horsia. Co tak pokusit sa zaclenit, ked uz si tu? Vyskusaj to.

mikadooo
29. máj 2022

Áno je to veľký problém. Depresia zapíjaná alkoholom. A z toho bude stále hlbšia a hlbšia depresia. Neviem ti to odborne vysvetliť. Alkohol nachvíľu uvoľní a potom je psychicky ešte horšie (keď si naspäť v realite). Po troške, pomaličky, sa ti bude depresia prehlbovať, plus pribudne závislosť na alkohole. Buď to povedz rodičom, alebo ak u nich nemáš oporu, tak kľudne choď k bežnému doktorovi a vysvetlí svoj problém. Začni to riešiť, kým ešte nie si v úplných sračkách... Čím neskôr začneš, tým to bude ťažšie. Mne obvoďák povedal, že základné antidepresíva mi vie predpísať aj on, ale som už dospelá. Neviem ako to bude in pediatra. Určite ale treba ju to povedať. Alebo skús alkohol vymeniť napríklad za beh, bicykel... Nie preto, že sa ti chce, ale vyslovene si to musíš sama naordinovať. Neviem ale či máš na to silu. Šport ale prirodzene spôsobí vyplavovanie endorfinov, si mladučká a možno by si tú silu mohla v sebe nájsť. V tomto prípade si možno budeš vedieť pomôcť aj bez doktorov a bez liekov... Držím ti veľmi palce ❤️❤️❤️

mogaa
29. máj 2022

Jedna vec sú tvoje pocity a druhá že ich riešiš alkoholom......Na tvoje pocity treba AD, ak už nevieš prestať piť, tak máš ďaľší problém a to že si závislá.....pitie je obrovský problém....

luccija
29. máj 2022

Ako myslíš, že nevieš žiť v realite?máš 17 r. taký krásny vek.Co Ta trápi?

54tinka54
29. máj 2022

Je nejaká situácia alebo problém ktorý ti tieto všetky pocity, že už nevladzes žiť, spustil? Alebo to celé prišlo bez zjavnej príčiny? Lebo ak to prišlo len tak z čista jasna, tam by som nečakala, že sa to zlepší, povedz to rodičom alebo niekomu komu doverujes a máš s nim dobrý vzťah. Bude to treba riešiť s odborníkom, zrejme ide o depresiu, žiaľ u mladých ľudí sa to vyskytuje čoraz viac. Nemáš sa za čo hanbiť, je to choroba ako každá iná. Hlavne to nerieš s alkoholom, zarobíš si len na väčší problém - závislosť od alkoholu!
Držím prsty, hlavne s tým nezostaň sama, neboj sa požiadať o pomoc.

oli18
29. máj 2022

A co skola? Chodis do nejakej?

dadis
29. máj 2022

Prestan s tym, ak mozes. Zatni sa, v skutocnosti ti to nepomaha, dostava ta to do horsich stavov. Skus si pomoct sama, zakaz si naliat. Ak pride na teba chut, oblec sa a chod von radsej. Bud sa prechadzat alebo zacni behat. Nepomoze to? Nemusi, mozes mat depresiu a mozno ti bude musiet lekar predpisat lieky. Nie je to ziadna tragedia, tragedia by bola, ak by si to s tym alkoholom rozvijala dalej. Skus teda najprv tym alkoholom seknut a uvidis, co na to tvoja psychika, je mozne, ze sa to zlepsi aj samo a nebudes musiet riesit tu depresiu. Drzim palce

stefffania
29. máj 2022

Ahoj, myslím že by bolo fajn obrátiť sa na odborníka. Vyskúšaj IPčko.sk, je to bezplatné, mozes im zavolať, napísať, verím že tam ti určite poradia 🤍 držím palce.

radkasswe
29. máj 2022

Jedina chyba je ze namas kamosky ktore by pili spolu stebou. Inac to je problem iba z pohladu zakona

jaskolka
29. máj 2022

Ak je to skutočne pravda, tak Áno, je to problém. Jednak nie si plnoleta (porušujes zákon) aj tí, čo ti ten chlast predaju, a rutis sa do pekla. Už si závislá na cigaretach, čím to bude pokračovať?
Chodíš do školy? Ci ani to ta nebaví?

autor
29. máj 2022

@jaskolka chodim ale uz nemam vobec zaujem tam chodit, tento rok som vymeskala viac ako za cely zivot co som v skole, nemam to tam rada

autor
29. máj 2022

@beata_k do parku chodim, premyslam tam o vsetkom ale co z toho

saraxyz
29. máj 2022

Mas sa komu vyrozprávať?

autor
29. máj 2022

@mogaa nie som podla mna zavisla, neznasam chut alkoholu, hnusi sa mi ale aspon na chvilu som mimo reality a nemusim nic riesit

radkasswe
29. máj 2022

Hlavne to nic nieje lebo aj ty co teraz hovoria ze to je problem chlastali v 17 tich ako feest len nie sami .... pomoc hladaj v sebe zmen partiu a ak ta nebavi tak aj skolu

autor
29. máj 2022

@saraxyz no prave preto pisem tu ale inak nie, ani to neviem proste niekomu povedat o problemoch...

estrella5
29. máj 2022

Nezapíjaj smútok alkoholom, najhoršie čo môžeš urobiť. Najmä dlhodobo... Podľa mňa si v takom kritickom veku. Pamätám si to aj ja... Detstvo preč a také prebudenie do reality života... Porozhliadaj sa po psychologickej pomoci. Či už reálne alebo sú aj online terapie. Nie je to hanba. ❤ A inak mne ten únik z reality zabezpečujú zvieratá. Vždy ma "nakazia" tým ako žijú prítomnosťou. Tešia sa z maličkostí - taký pes napríklad. Starostlivosť o ne zas berie dosť času a človek nemá tak čas premýšľať nad hlúposťami. Možno by to aj tebe trošku pomohlo, hm? 🙂

radkasswe
29. máj 2022

Psychologov je vela treba im dat pracu ale dobra kamoska ti ju nahradi 1000x lepsie ako clovek co ta pocuva lebo musi ... vsak peniaze

jaskolka
29. máj 2022

@radkasswe no napríklad ja som do 22 rokov nevypila ani kvapku. Mam 40, vydatá, dve deti a v živote som nikdy nebola opitá, maximálne dva poháre vína som si dala, alebo dve malé pivá naraz.
A tiež som napísala autorke, ze je to obrivsky problém. Takže nemôžeš paušálne povedať ze "všetci čo to písali, chlastali, len nie sami". Ako môžeš písať, že to nič nie je?
Ak človek (a dupľom dieťa) pije, aby zabudlo na problémy je to veľmi zle. A jedno, či osamote alebo s partiou.

kassandra25
29. máj 2022

S tymto skoncis ako zdravotne, i socialne zle. Nepomozes si, a tvojej rodine vsetko skomplikujes. Pridruzis vam vsetkym problemy. Mas problemy, ktore su riesitelne. Ak mas strach, dotkni sa ho. Odstran problem. Ale nie ako spevacka Bartosová.....
Je na tom vela ludí podobne ako ty, aj starsích, ale len ty sama si určíš, do kedy a na aké dno spadneš. Môžeš
byť veľmi šťastná a mať všetko, ako si to predstavuješ. To ti stojí zato sa teraz pozbierať a spraviť krôčiky k tomu, aby si sa ty mohla usmievat a aj tvoja rodina.

jaskolka
29. máj 2022

Sú alkoholici, ktorým to nechuti, ale presne kvôli problémom to robia (aspoň na chvíľu zabudnú). To nie je ubezpecenie, že keď ti nechutí, tak nie sú alkoholik. Práveže keď to berieš ako "riešenie problémov" už to je veľmi veľký nábeh.
Na tvojom mieste by som vyhľadala niekoho komu aspoň trochu dôverujes, ak to nie sú rodičia (kamoška, babka, hocikto). Potrebuješ pomoc. Jednoznačne.

estrella5
29. máj 2022

@radkasswe Ja som piť chodievala, a nemám problém si to priznať.. myslím, že mnoho mladých si chodí vypiť 😉 Problém skôr vidím v tom, že v tomto prípade je to pitie z dôvodu smútku/depresie/atď.. Nehovorím, že chodiť chlastať do partie je super pre mladý organizmus, ale rozhodne si myslím, že je to menší prúser ako si navyknúť riešiť problémy a emócie chlastaním sama medzi štyrmi stenami...

radkasswe
29. máj 2022

@jaskolka ja som nikoho nemenovala tak tu vztahovacnost z vas robia socialna siete a to je problem a aj to ze ma 17 tak za rok to bude mozno ok a ze pije lebo ked chce pit lekar jej nepomoze a nik nevie co pije ani kolko pije .... a dnesne deti robia omnoho horsie veci ako je pit v 17 tich ale to je zbytocne vysvetlovat lebo sa nezhodneme vdaka medzigeneracnemu rozdielu

radkasswe
29. máj 2022

@estrella5 ano ta samota je problem a je jedno ci ma 17 alebo je dôchodca skratka samota boli

jaskolka
29. máj 2022

@radkasswe to nie je vztahovacnost. Len vysvetlenie, že nie všetkých môžeš hádzať do jedného vreca. Pretože to nie je pravda ze každý teeneger musí fajčiť, piť a flákať sa dakde, lebo ma problémy.

radkasswe
29. máj 2022

@jaskolka a ano je to vztahovacnost inac by si nemusela vykrikat ze ty si ina a to je tiez velky problem ... a kto nema problemy ?? A samozrejme nemusia lebo robia omnoho horsie veci o ktorych ani netusis nakolko si vymenovala tieto 3 strasne zlociny ale pisala som ze sa nezhodneme

jaskolka
29. máj 2022

@radkasswe to, že ťa niekto slušne upozorni, že sa mýliš, ešte nie je vztahovacnost.
Naopak, urážať sa za to, je také..
Ešte teenagerske

radkasswe
29. máj 2022

@jaskolka nie ty hovoris banality .... ides hovorit ako slnko svieti alebo ze vlak ide po kolajach?? Nik nieje zvedavy na tvoje upozornenia alebo vyhovorky len vidim tvoju potrebu sa ozvat za kazdu cenu ze ja taka niesom aj ked to nikoho nezaujima .... to je take facebookove

dadis
29. máj 2022

@radkasswe Toto je uplne iny problem ako vikendove diskoteky alebo chatovicev 17r. Dievca ma problemy, mozno depresiu, mozno samota, alkohol kratkodibo pomaha na uzkosti (v skutocnosti stav ale zhorsuje)..ale je zle pred problemami utekat, neriesit, neviemeco ju trapi, no riesit to alkoholom je cesta do pekla. Zavislost pride plizivo, u zien alkoholiciek si to casto okolie ani nevsimne. Piju kvoli zlym pocitom a uzkostiam, ktore pocituju, neopijaju sa do opitisti, o to to je zakernejsie, ze okolie si to vsimne neskoro :(