Kde sa lieči závislosť od internetu u detí?

cecil36
10. mar 2013

Baby, kde sa lieči zavislosť od internetu u detí? Psycholog, Psychiater? Nejake centrum? Potrebujem to pre kamosku, ma problem zo synom.

adelajda2012
10. mar 2013

@cecil36 nepises ake stare je to dieta.
Nasla som tento link http://www.zodpovedne.sk/download/prirucka_deti...
Je tam napisane - Poradenstvo a kontakt na psychológa alebo centrum pre liečbu nelátkových závislostí
vám môžu sprostredkovať konzultanti z linky Pomoc.sk (116 111).
Mozu sa obratit aj na Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie alebo na skoleskeho psychologa.

janinah
10. mar 2013

povedala by som,že doma....vyhodiť pc a chlapcovi dať robotu či inú zmysluplnú činnosť,nepíšeš vek chlapca...a dobrá téma,možno s aniektorí rodičia späamätajú skôr ako závislosť vznikne

katy1979
10. mar 2013

Psychologicke poradne, kazda psychiatria. V pezinku su aj deti ci su rozne sanatoria kde sa liecia latkove aj nelatkove zavislosti. Ale nepises vek. Do tych 10 rokov sa to da urcite ovplyvnit aj doma, starsie deti asi liecebne. Aj ked zazila som aj 9rocneho chlapca na psychiatrii liecacieho sa zo zavislosti. Urcite sa treba ist poradit a riesit to s odbornikmi

briketa
10. mar 2013

Ak je to mensie skolopovinne dieta, tak je to hlavne v rukach rodica. Darmo Ti institucia alebo nejaka tretia autorita pomoze, ked potom doma bude vsetko nazad.

sofina10
17. mar 2013

ja si tiez myslim ze je to v rukach rodica.. mam 7 rocneho syna, ktory mal dovolenu 1 hodinu hrania sa na pocitaci denne... lenze on sa na to tak upol ze ta 1 hodina sa stala akoby centrom jeho dna.. predtym rozmyslal co sa bude ten den hrat, a potom nehovoril o nicom inom len o pocitacovych hrach... kedze z neho nechceme mat zavislaka tak sme to stopli, nahradili pocitac inymi aktivitami (sport, naucili sme ho hrat sachy) a pocitac sa ma teraz len vynimocne.

pingu1
17. mar 2013

ja by som ich vyliecila sama. zobrala kabel, resp. odhlasila net a bolo by

irriss
17. mar 2013

...muj znamy byl take zoufaly...pred vice jak 20ti lety svemu synovi vyhodil PC z okna z 8meho patra... (tenkrat nebyl net, ale atari a hry..) 😉

p.s. Pokud jde o deti, jde o problem doslova v rukou rodicu..

malinkaaninka
17. mar 2013

urobila by som mu denny program.papier a časovy harmonogram.učenie,domace prace,vychadzka von-basket,voley,futbal..,tv,pc,krúžky,záluby.všetko naplánovať.žiadna časová diera.a k počítaču budík.nastaviť a bez pardonu vypnuť.a žiaden net do mobilu.
nerušila by som mu net uplne.bavia sa s kamaratmi,splužiakmi,tak nech je trochu v obraze.ale nech vie,že je lepšie žiť v reálnom svete,tak by som ho zapísala na nový krúžok,

dari226
17. mar 2013

zakodovat stranky na ktore chodi,zapnutie pc len na heslo,atd

benyse
17. mar 2013

zakazane chuti najlepsie - takze ziadne zakazy...nema ziaden zmysel zakazovat. a s pocitacom/internetom bude kazde dieta skor ci neskor v dennom kontakte. takze podla mna je najlepsie regulovat to a ako rodic sa aktivne zapajat do cinnosti, co robi dieta na pocitaci, prebrat to s nim, ked uz, robit na PC nieco rozumne - vzdelavanie napriklad. a vymysliet aj iny program ako je PC. Zakaz a trhanie kabla je fakt smiesne a hlavne nebezpecne, lebo je to cisto kontraproduktivne. Tolko k tomu vseobecne...ale dokym neviem, ake stare to dieta je a presne o aky druh zavislosti sa jedna (hry, chat, fb atd..), tazko radit.