Kde nájdem voľné miesta pre žiakov?

teki1
11. máj 2024

Viete mi poradiť,kde by som našla voľné miesta pre žiakov na jednotlivé odbory pre šk. rok 2024/2025 na stredných školách,odborných alebo učilištiach? Ďakujem.

deti95060810
11. máj 2024

pozri Krajský školský úrad... tam nájdeš sekciu Volné miesta pre žiakov v šk. roku...
len to pozeráš ešte skoro - ešte len teraz začali prijímačky...

0silvia0
11. máj 2024

@teki1 https://www.svs.edu.sk/prehlady.aspx?sr=0
Sekcia naplnenost a moznosti studia, volne miesta tam mas, vyfiltruj si

teki1
autor
11. máj 2024

@deti95060810 Ja mám pocit, že už neskoro.😔 Ďakujem veľmi pekne.👍

teki1
autor
11. máj 2024

@deti95060810 Takže je ešte šanca na prestup,myslím medzi školami,študentov,nie deviatakov?

beloved
11. máj 2024

@teki1 Je to este skoro, lebo rodicia maju cas do 22.5 potvrdit, na ktoru z dvoch skol nastupi ich dieta. Az potom budu skoly realne vediet, kolko maju volnych miest a ci vobec budu robit v juni druhe kolo prijimaciek.

teki1
autor
11. máj 2024

@beloved Ďakujem 🙂👍

hipuska
11. máj 2024

Ale aky prestup chces? Nechápem. To je už dieťa na strednej? Lebo, toho sa predsa terajšie prijímačky netýkajú. Upresni to

beloved
11. máj 2024

@hipuska Podstatne je aj to, ci moze prestupit z rocnika do rocnika alebo musi zacat na novej strednej skole znovu od prveho rocnika, ak je to uplne ina a specificka stredna skola.

hipuska
11. máj 2024

@beloved nie je to celkom tak. Pretože, o tom rozhoduje riaditeľ školy. Treba upresniť o aký prestup sa jedná, z akej do akej školy. (odborovo). A terajšie prijímačky tam naozaj nehrajú veľkú rolu

teki1
autor
11. máj 2024

@hipuska iná škola odbor,do prvého Veď to že neviem či netreba robiť prijimačky

teki1
autor
11. máj 2024

@hipuska Áno tak.prvak do inej školy zas od prvého ročnika

hipuska
11. máj 2024

@teki Aj keď sa jedná o úplne inú školu, nemusí robiť prijímačky ale rozdielove skúšky a prestúpil by do toho ročníka, v ktorom aktuálne je. Čiže, to s terajšími prijim.nema nič spoločné. Úplne najlepšie bude, ak zajdes alebo zavoláš do školy a opýtas sa tam ako by to bolo. Treba potom podať žiadosť o prestup a tam ti povedia presne podmienky, ktoré je potrebné splniť

kaktusik007
11. máj 2024

@teki1 musis to riesit s riaditelom skoly, do ktorej ti dueta chce prestupit. Povie ti ci musi rozdielove skusky a ake.

teki1
autor
11. máj 2024

@hipuska To mám v pláne,ale ak majú plno,tak som len chcela vedieť,kam inam prípadne sa obrátiť,že majú voľné.Ďakujem krásne za odpoveď.👍

simsalabim
11. máj 2024

@teki1 ak mate vybratu skolu, skus napisat priamo riaditelovi. Nam takto umoznili prestup na dve skoly, z ktorych si dcera vybrala. Jedna z nich bola o takomto case, okolo prijimaciek, riaditelka povedala, ze to miesto podrzi, ak dame vediet do urciteho terminu. Nakoniec si to dcera rozmyslela. No o par mesiacov sme pocas prveho stvrtroku predsa len utobili prestup na inu SS.

teki1
autor
11. máj 2024

@simsalabim Super,ďakujem za povzbudenie😉👍

simsalabim
11. máj 2024

@teki1 este chcem povedat, ze tieto miesta vobec neboli “volne” na stranke, takze tie info nemusia byt presne.

pietra
11. máj 2024

@teki1 vôbec sa neriaď výsledkami prijímačiek. Vyber školu/školy, kam by ste chceli prestúpiť a zavolaj alebo zájdi osobne za riaditeľom tej danej školy. On ti presne povie, aké sú podmienky prestupu.

teki1
autor
11. máj 2024

@simsalabim To mi je jasné😔 Vďaka za ochotu.

teki1
autor
11. máj 2024

@pietra Budem volať určite,držte mi palce prosím☺️

hipuska
11. máj 2024

@teki1 ono, školy to majú akosi obmedzene, počet detí, ktoré mozu prijať do prvého ročníka. Deti s prestupom sa do tohto počtu nerátajú, preto vedia prijať na prestup prijať ak viac detí ako prijimaju do prvého rocnika. Takže, kľudne to rieš hneď teraz.

teki1
autor
11. máj 2024

@hipuska Toto som dúfala 🤩Že ak by boli nútení vziať naviac niekoho napr.z dôvodu presťahovania počas šk.roka,či by sa nenašlo miesto aj takto slušne vopred.

macekovam
11. máj 2024

@teki1 prestupit moze od septembra... mozno daju prestupove skusky ak by mal ist do dalsieho rocnika.. alebo pojde do 1. podla kapacity...mozes si aj zavolat na konkretnu skolu...kde by ste mali zaujem...od septembra to vraj nie je problem...

teki1
autor
11. máj 2024

@macekovam Uvidím čo mi povedia na škole,dám vedieť,jasne od septembra😉