Kam na strednú, keď chcem byť policajtka?

17. feb 2022

Ahojte.
Dcéra, ôsmačka na ZŠ sa stále nevie rozhodnúť kam na strednú školu.
Veľmi chcela byť policajtkou, no nechce sa jej dlhšie (ako 4 roky) študovať. Pritom má celkom dobré známky. Jednotky, dvojky, aj dve trojky sa na vysvedčení nájdu..
Baví ju doma "len" pečenie. Záujmy okrem pečenia a úpravy vlasov nemá žiadne..
Poraďte prosím ako ju motivovať, alebo ako jej pomôcť k výberu strednej školy?
PROSÍM o vyjadrenia ľudí, ktorí nám chcú pomôcť s výberom SŠ.
Ďakujem

dskjhfdlkdjhl
17. feb 2022

Ked sa jej nechce dlhsie ako 4 roky studovat, tak potom mozno je lepsie ist na nejake remeslo, ako na strednu skolu s maturitou-teraz uz dost casto tie stredne skoly tak nejako nevedia pripravit do praxe. To pecenie nakoniec nemusi byt zla volba. Ale treba to predebatit najma s nou, ake ma predstavy, lebo v praci clovek travi prilis vela casu, takze je vzdy lepsie ak ho to bavi.

kacena4
17. feb 2022

Súkromná stredná odborná škola ochrany osôb a majetku existuje taka skola, nech si ju vychodi a nasledne bude v obraze a moze ist na nadstavbove studium ako policajtka - otazka co chce ako policajt robit, sediet v kancli? byt dopravak? vysetrovatel.... podla toho by som hladala zameranie skoly podobny odbor co by sa jej mohol hodit

xxx23
17. feb 2022

Pozri si stredna policajna skola v Pezinku

mpg
17. feb 2022

Čo poznám ľudí, ktorí sú policajti, tak postupovali tak, že po maturite študovali ďalej, Bc. alebo Mgr. Tiež museli urobiť psychotesty, čo nebolo jednoduché a viacerí práve cez tieto neprešli. Tam len sama stredná škola nestačí.

autor
17. feb 2022

@dskjhfdlkdjhl ďakujem. Mám však pocit, že teraz je "každá" druhá mamička na MD, RD cukrárka. A cukrárina sa zase dá urobiť aj cez kurz, keby veľmi chcela..

mistymay33
17. feb 2022

@xxx23 na strednú policajnú sa nedostaneš zo základnej školy! Musís mať najprv civilnu strednú školu s maturitou a až potom možeš isť na policajnu.

xxx23
17. feb 2022

@mistymay33 Neuvedomila som si ze je len osmacka… jasne najprv civilnu maturitu a potom pomaturitne studium

janka1011
17. feb 2022

Keď ju bavia vlasy, nech ide za kaderníčku. Spraví si maturitu a za policajtku môže potom ísť z akejkoľvek školy. Len musí spraviť fyzické testy a psychotesty.

evkamotka
17. feb 2022

Po beznej strednej si spravi v pezinku nadstavbu a moze byt policajtka. Napr dopravnu
Ak to chce študovať hned, tak sukromna ss ochrany osob ale po nej myslim tiez treba tu nadstavbu.
Ak chce byt mestka policajtka, staci maturita

evkamotka
17. feb 2022

@xxx23 som z pk. To je nadstavba po maturite, nie ss pre 15 rocnych

desore
17. feb 2022

@dskjhfdlkdjhl Remesla studuju ziaci s uplne inymi znamkami, prevaha 3 a 4.
Autorkina dcera ma na akukolvek strednu skolu, dokonca poznam dost gymnazistov s podobnymi znamkami. Priemerny gympel berie rad radom, abyy ucitelia neprisli o uvazky.

ibrunova
17. feb 2022

Na strednú školu hocijakú s maturitou, kľudne aj gymnázium. potom policajná škola, tá trvá 10 mesiacov a je to pomaturitné štúdium. Ak bude šikovná, môže ísť po maturite na Policajnú akadémiu, to je vysoká škola.

dskjhfdlkdjhl
17. feb 2022

@desore autorka pise, ze dcera nechce studovat viac ako 4 roky, takze gymnazium by bolo zbytocne. A ak nie je studijny typ a bavi ju napr. to pecenie, tak si vobec nemyslim, ze je to zla volba. A samozrejme, moze ist kde chce, ja som napisala len svoj nazor a mam ho iny ako Ty, tak si s tym porad🙂 Mna to netrapi a ani sa o tom nemam potrebu dohadovat.

ibajaanikiny
17. feb 2022

Tak dcera nech si ujasni sama,co chce…ak chce byt raz policajtka,bez maturity nou nebude,cize jej nestaci vyucny list…ak ju nebavi ucenie,asi sa na policajtku ani nehodi,lebo aj na pomaturitnom vzdelavani na strednej odbornej skole PZ musi za rok do hlavy natlacit dost a v praxi vo vzdelavani musi pokracovat,zvlast ak by sla robit na OO PZ,musi ovladat priestupkovy zakon,na skole sa ucia dopravu,trestny zakon a poriadok,poriadkovu policiu,hranicnu a cudzinecku,kriminalistiku atd a plus musi byt telesne zdatna a urobit prijimacky - fyzicke,psychotesty a zdravotnou prehliadkou prejst a ak nechce zamrznut vo vykone na 2ke platovke,tak neskor dostojnicka skola a mozno aj vyska…tu jedine cukrarka/kadernicka…ale remeslo ma zlate dni,mozno to nebude ozaj zla volba…

janetinka27
18. feb 2022

policajtka by mala mat aj rada sport, kedze prijimacky su aj z fyzickej zdatnosti.
remeslo je dnes cenene, az teraz sa ukazuje, ze "ma zlate dno". ale treba byt v tom dobry, vediet sa presadit na trhu. na ucnovke sa da urobit aj maturita, nemusi sa koncit iba vyucnym listom, alebo sa da ist trebars aj na hotelovu akademiu.

basska_b
18. feb 2022

Este je toto v Bernolakove... bratrancova dvera uvazovala
https://spops.edupage.org/a/studijne-odbory

Nech si ale toto povolanie fakt zvazi. Je narocne, fyzicky i psychicky. Ja som tiez chcela byt policajtka a rodicia mi to uspesne vyhovorili 😃

ibrunova
18. feb 2022

@basska_b ale po takejto škole nebude automaticky policajtka, aj tak musí ísť na SOŠ PZ

dennkka
18. feb 2022

@ibrunova nebude, ale bude lepšie pripravená na prijímačky, ako by sa sama pripravovala

autor
18. feb 2022

Kočky ďakujem, ale nechcem riešiť primárne policajnú školu/akadémiu, keďže slečne sa nechce veľmi učiť. Skôr som chcela poradiť nejaké odvetvie, ktoré by ju mohlo zaujať.. Aby ste mi poradili aj niečo iné, možno niečo o čom sme ja a dcéra ešte neuvažovali a mohli by sme sa o tom "novom" porozprávať..

Čo sa remesiel týka, máte pravdu, začína platiť, že remeslo má zlaté dno, ale asi nie vo všetkom. Ja mám cukrársku učňovku a aj keby som veľmi chcela neuživím sa cukrárinou. Ako som už vyššie písala, teraz je takmer každá druhá mamička na MD/RD "cukrárka". A keď človek chce podnikať oficiálne, treba mať na to priestor schválený hygienou, pomôcky, roboty, platiť odvody atd. Ak dám cenu torty, aby som niečo zarobila nikto mi to nekúpi, pretože kúpia inde a lacnejšie. Takže cukrárinu jej z osobnej skúsenosti neodporúčam. Samozrejme, ak si to nechá prejsť hlavou a bude na tom trvať, nebudem jej brániť..

ibrunova
18. feb 2022

a napríklad masér alebo zubný asistent?

mpg
18. feb 2022

Alebo taká zdr.sestra, čo cvičí na fyzioterapii. Keď má také dosť dobré známky možno by mohla ísť aj na hotelovú, tam je aj gastro, aj jazyky.

17alexis
18. feb 2022

@mpg na fyzio potrebuje aspon Bc. a autorkina dcera nechce studovat viac ako 4 roky.

stonoz
19. feb 2022

Ako je s fyzickou zdatnostou? Športuje? Plava? Beha?Tam su náročné testy fyzickej zdatnosti v prvom rade,ak neuspeje,moze zabudnut.

alvaluka
19. feb 2022

Myslim, ze je tazko poradit ked ju nepozname a napisala si, ze ucit sa ju nebavi, bavi ju pecenie ale to sama z vlastnej skusenosti neodporucas, kadernicka je moznost, policiu by som ja neodporucala, ale nepoznam tvoju dceru a neviem aka je to povaha. Velmi tazko takto poradit, ak ona sama nevie. Mozno je to scestny napad, ale s jej ucitelkou/triednou sa neda porozpravat? Predsa len ucitelia ju poznaju z ineho hladiska a mohli by odhadnut/odporucit nieco.

ivett1
19. feb 2022

skús zmeniť názov diskusie, lebo zjavne nejde o to, aby bola tvoja dcéra policajtka, ale o výber strednej školy ... ako ti už radili , treba sa spýtať učiteľky a prípadne pozrieť na webe o akú strednú školu by mala záujem ... napr. www.strednapremna.sk duálne vzdelávanie ...môžete sa inšpirovať ... teraz nedávno v tv propagovali osobnostný test https://skuskaosobnosti.sk/ alebo tento https://test-osobnosti.riasec.sk/2015/08/na-aku...

autor
20. feb 2022

@ivett1 zmenil to admin. Predtým bol názov Kam na strednú školu. Vôbec nechápem prečo to urobil 🙄

Skúsim sa porozprávať s jej triednym učiteľom. Ďakujem