Je v poriadku pustiť 17-ročnú na prespávačku?

misov
5. aug 2024

Ahojte, rada by som sa opýtala, či je OK pustiť 17-ročnú dcéru na stanovačku - prespávačku s kamošmi. Chcú ísť ku neďalekému jazeru lebo rodina jedného jej kamaráta tam má pozemok. Od koľkých rokov púšťate svoje dcéry vy? A je OK, že tam bude s chlapcami? Verím jej ale aj sa bojím a chcem vedieť aj názor niekoho iného lebo doma je kvôli tomu vojna.

janinah
5. aug 2024

Ak jej veríš a sú to kamoši,ktorých nepozná od včera,tak áno.

misov
autor
5. aug 2024

Budú tam aj dievčatá kamarátky

ina2405
5. aug 2024

@misov s chlapcami by som ju nepustila na prespávačku.

30katrusa40
5. aug 2024

@misov ja by som mala skôr obavu z tej stanovacky ako z prespavacky ako takej. Ja som v 17 prespávala u vtedy ešte priateľa.

pribinak
5. aug 2024

Pustila. Ja by som sa s ňou porozoravala o zodpovednosti a nerobila z nej hlupanu

Ak by chcela tak má sex s nejakym chalanom aj v parku či kdesi v pizzeri ba wecku.

Proste ja som typ rodičia čo doveru, témy preberám otvorené a jasne komunikujem rizika

katarinaba
5. aug 2024

Kvoli comu sa bojis? Sex? Alkohol? Drogy? Ma 17, ak by chcela sex, tak ho ma a nepotrebuje na to prespavacku. To plati o alkohole ci drogach. Alebo ju vodis na voditku aj v bezne dni?

doriiis
5. aug 2024

Tak snáď už 17 ročná vie,čo je čo,ako sa chrániť a podobne.Vsak to už je dospelý človek v podstate

limoncino
5. aug 2024

Nemám a nemala by som problém. S dcérou sme si veľmi blízke, a dôverujem jej, v tomto ohľade to má v hlave usporiadané.

sisska96
5. aug 2024

S babami hej, ale s chalanmi nie

0martina0
5. aug 2024

tak ja by som nepustila

earlgrey
5. aug 2024

Ako 17 ročná som prespávala na chalupe kamarátky, kde sme boli aj dievčatá a aj chalani. Samozrejme alkohol 🫣 niektorí aj fajčili, niektoré dievčatá sa tam bozkávali s chalnmi....ja som nefajčila, nepila a ani nemala žiadnu interakciu s chalanmi, lebo som nechcela...ale bola som jediná triezva a tak som ratovala ostatných, celú noc som nespala, lebo som behala od jednej k druhému, od druhého k tretej atď. keďže sa tak ožrali, že som sa bála, že sa im niečo stane...mala som byť na chate niekoľko dní ale na ďalší deň som odišla domov taxíkom, keďže to bolo niekde na konci sveta 🤣...akože zážitok "parádny"...nikdy viac...takže pokiaľ svoju dcéru poznáš, poznáš jej partiu, veríš jej a vieš, že neurobí žiadnu "hlúposť" tak nech ide.

doriiis
5. aug 2024

Ja som v sedemnástich už ani doma nebyvala😃

januska12323
5. aug 2024

V 17 som sa už nepýtala len oznamovala. To isté čo tam bude robiť mohla aj pred rokom a o rok sa už pýtať nebude a rovno pôjde

pinkgirl
5. aug 2024

Vo štvrtom ročníku keď sme mali 17 sme boli spolužiaci na chate - mix dievčatá+chalani. Spali sme 2 noci, rodičia nám dôverovali, nič zlé sa tam nedialo.
Je to na vas rodičoch ako jej v tomto dôverujete.

kuko55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
5. aug 2024

Jaaj pamätám si že ako 18r som bola s priateľom stanovať na pajstune.. tak sme sa báli v noci sami v lese, že na sex sme ani nepomysleli 🤣 a teda ten sme praktizovali aj bez toho aby sme niekde museli prespať..

Úprimne - nevidím v Tom problém, ty si dcéru poznáš a vieš ci vie zhodnotiť riziko, či má hranice, či pozná kamošov s ktorými ide a či im dôveruje.. pokiaľ sú to zodpovedni známi kamaráti tak by som ozaj nevidela problém..

sulavikova
5. aug 2024

@misov určite áno! Ja svojmu synovi verím, no zároveň ho kontrolujem/e a viem aspoň kde a s kým je (možno), máme hranice a aj rezervy, on sa snaží dodržiavať a ja sa učím tolerovať.

jana_eyre_2
5. aug 2024

@sisska96 no ja by som sa skôr bála pustiť samé baby na stanovacku ako zmiešaný kolektív.. myslím že sú o dosť iné rizika pre baby bez ochrany chalanov ako to či naaaahodou nebudú sexovať..

patka06
5. aug 2024

A jej veríš je to ok.
Moja bude mať o mesiac 18 a chodí takto už 2 roky. Poznám partiu, sú tam chalani aj dievčatá.

paulina291
5. aug 2024

Tak je pomerne pravdepodobné, že tam nebudú piť iba džúsik a chalani sa nebudú s dievčatami iba rozprávať. Lenže zakazovať každú jednu takúto akciu by bolo pomerne na škodu. Mne naši všetko pekne vysvetlili, dôverovali sme si. Bola som v 17 na akciach podobného typu, iba džúsik som nepila a tu som- alkohol som nemala už 2 roky a vydala som sa za svojho prvého priateľa😄 niekedy musia decká aj vyskúšať. Stať sa “zle” môže hocikde.
Pustila by som, keby viem že môžem dcére veriť a dobre sa o daných veciach porozprávame. Ale asi by som tŕpla celú noc.

zuzulkika
5. aug 2024

Ahoj,púšťam 17 ročnú na chatu....viem kto tam ide....(možno tam bude aj niekto koho nepoznam),ale,poznam si dceru ,viem jej postoj k životu,princípy. ..na druhej strane chcem, nech pocíti aj mladosť,nech ma zážitky z tohto obdobia...ja som si tiez užila zodpovedne mladost🙂

lindous
5. aug 2024

V 17 som už normálne takto chodila (a ja som dokonca ani fakt nepila 😂), všetci prežili, niekoho sme občas trochu ratovali, ale vždy sme sa postarali, nikto nikdy neotehotnel, nejaký ten párik asi vznikol... ono na všetko čo sa tam bude asi diať, nemusia ísť na chatu, stačí ísť v piatok večer von 😅... najviac by som sa bála toho jazera asi, na to by som ju fakt prosila, nech si dávajú pozor

zobaka
5. aug 2024

v 17 som bola s frajerom už na dovolenke, nevidím na tom nič divné

marcellka32
5. aug 2024

Pustila, dôverujem jej

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oblecenie99
5. aug 2024

Mňa moji rodičia na prespávačky nechceli púšťať, a mala som striktnú večierku, brali to veľmi prísne.. ale čo som "potrebovala" vybaviť, som stihla aj to tej desiatej :D Ja by som dcéru pustila

len_nig
5. aug 2024

V 17 už určite áno, veď o chvíľku je dospelá.

egonsk
5. aug 2024

@misov no žolíka hrať iba asi nebudu 😉😋 Uz ma krok k dospelosti, takze keby aj nieco ustrikovali, predpokladam, ze to bude na svete az v 18tke 😉

lonely66
5. aug 2024

17 je vek, kedy by už dieťa, ak je správne a dobre vychované, malo mať v hlave v podstate upratané. ty si poznáš dieťa, musíš posúdiť sama. už tu bolo spomenuté aj to, s kým ide? keby sa moja pýtala na takýto zážitok s deckami z jej triedy, ktoré dokonale poznám, nemala by som námietky. ak by začala habkať a koktať a vysvitlo by, že ide aj o nejakých cudzích, tak asi by som nepustila.

@egonsk no.... ty čo príspevok, to perla... musíš byť ozaj nešťastný a zakomplexovaný... a človek, ktorý deti buď nemal alebo ich vychoval na hovno, keď takto píšeš...

kiki68
5. aug 2024

Jasne, to uz bud ma rozum, alebo ho mat nebude a mozes sa vies co. Cize ak vies, ze co mas doma, tak vies co mas od toho cakat. V tom veku som sex uz mala, ale nikdy som sa neozierala tak, ze by som nevedela, co a kde robim. Vzdy iba tak akoze do nalady.