Je v okolí Galanty stredná škola pre integrovaných?

evula81
27. apr 2011

Ahojte! Vedel by mi niekto poradiť? Môj synovec chodí do siedmej triedy a síce je ešte čas,rozmyšľať o strednej škole, ALE! má problémy s učením a keďže má aj lekársku správu o tom,že je integrovaný tak bude ťažké - nájsť mu vhodnú školu. A preto vás prosím o pomoc. Chceli by sme vedieť, že či je nejaká škola v Šali alebo v Galante+okolie kde majú triedu s maďarským vyučovacím jazykom a venuju sa aj inegrovaným žiakom. Za pomoc vám budem veeľmi vďačná

geegee
27. apr 2011

Zalezi od toho ake problemy ma s ucenim. Ak ma len nejaku dys-poruchu, s tym sa da studovat predsa kadeco - poznala som studenta matematickej triedy na gymnaziu s dys-poruchou a studoval v pohode. Odporucam navstivit Pedagogicko psychologicku poradnu, kde mu poradia presne "namieru"

graceful9
27. apr 2011

v Lučenci je napríklad pedagogická akadémia a vyučujú tam aj maďarsky, do treidy berú troch integrovaných žiakov, s rôznymi poruchami. je tam internát, takže je to v pohode, ale záleži na ňom, či by ho niečo také ako práca s deľmi v škôlke bavila, ale myslím, že toto je veľmi dobrá škola,,,

tami_tami
27. apr 2011

myslim ze by bolo dobre poradit sa s vychovnym poradcom, ktory pracuje v skole kam chodi chlapec... tito ludia maju prehlad o ziakoch, ale taktiez o skolach a moznostiach studia... pri podavani prihlasky a jej naslednom podpisovani zakonnym zastupcom to vlastne aj tak bude konzultovane s uz spominanym vych. poradcom 😉 drzim palce nech si dobre vyberiete 😉

mokuska
16. jún 2014

Vseobecne neexistuje ziadna specialna skola pre integrovanych,ta integracia znamena ze ma len oproti inym ziakom trosku ulavy pri uceni a pri maturite,ja mam jedneho doma co ma vsetky dys nastastie sa dostal z toho dlhodobym venovanim manzela ,treba zistit co ho bavi ,na skolach inak za tychto integrovanych dostavaju celkom slusne peniaze od statu takze vyber skoly by nemal byt problem,inak integrovane deti mozu kludne studovat aj na vysokej skole a su niekedy nadpriemerne inteligentne len to dlhsie trva drzim palce

danielahamar
8. júl 2014

stará téma, ale v poslednom čase sa s ničím iným nestretávam len s tým, že integrovaný bude mať veľké problémy sa dostať na normálnu strednú, či vysokú školu, SR je sto rokov za opicami skrz týchto vecí, dosť ma to hnevá 🤐 a hnevá ma na tom to najviac, že to väčšinou počujem z úst učiteľov 🤐 moji obaja chalani sú dys....., ale veríme, že to dotiahnu na výšku, kedže nato majú a tú dys čo majú, nie je až v takom rozsahu, že by mali byť niečo menej ako iné deti