Je matematika v 9. ročníku ťažšia ako v 8. ročníku?

maafr
2. júl 2023

Ahojte
Chcela som sa spýtať či je matematika v 9.ročníku tažšia ako v 8.ročníku.
V tomto roku na koncoročnom vysvedčení som mala z matematiky 4-ku a učiteľka mi povedala že matematika je v 9-ine ťažšia ako v 8-mičke.
A bojím sa tej matematiky, pretože nechcem v 9-ine (na "finále") prepadnúť.
Ja dám do matiky maximum ale fakt sa toho obávam.
Nedá sa v CPPaP vybaviť že by som mala neklasifikovanú známku a iba slovné hodnotenie (Absolvoval) ?
Vopred ďakujem za odpoveď.

dievecka
2. júl 2023

@maafr je matika v 8. ťažsia ako v 7.?

viestta
2. júl 2023

@maafr ak mas poruchu ucenia, tak v CPPaP ti stanovia diagnozu a odporucia skole postup. Ale to musis riesit s rodicmi a je to podstatne zlozitejsie ako si predstavujes. Bez dovodu ti "papier na matiku" nedaju.
A mozno by stacilo ak by ti rodicia nasli doucovanie

heleninamama
2. júl 2023

@maafr Na konci deviateho ročníka hádam nikdy nikoho nenechali prepadnúť. Aj učitelia sú rady, že sa takých žiakov ako ty konečne zbavia.😂
Predpokladám, že s takýmito výsledkami nejdeš na výberovú školu, takže sa nemáš čoho báť. Niekde ťa už zoberú, aj keby si mala 5 na polroku. Tam ešte treba brať do úvahy výsledky zo 7, 8 ročníka, monitor, prijímačky... 3-ročné odbory berú dokonca bez prijímačiek. Ale nechápem, ako si predstavuješ to oslobodenie od matematiky. To, že tomu dlhodobo nerozumieš, chvalabohu, nestačí. Poruchu učenia by už zrejme zistili, minimálne matemikárka by si to všimla. Možno by však stačilo skúsiť chodiť v ďalšom školskom roku na doučovanie. Základné znalosti z matematiky totiž budeš potrebovať na každej strednej škole.

letfenixa
2. júl 2023

@maafr chvalabohu som sa zatiaľ nestretla s papierom na MAT, že by žiak dostal len absolvoval. Áno, v 9.ročníku je učivo najnáročnejšie.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sheila121
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maafr
autor
2. júl 2023

@dievecka Ja sa pýtam len preto lebo veľa ľudí hovorí že 9.rocnik je už lahší

janka6167
2. júl 2023

@maafr mne pripadal 9ty rocnik ako opakovanie vsetkeho z matiky kvôli prijimačam. Opakovali sme dost často veci na prijímačky a monitor. Nepamätám si konkrétne učivo, no podľa mna bolo ľahšie než v 8čke, a to som mala prísnu učiteľku 🙂

maafr
autor
2. júl 2023

@viestta Áno mám jednu nemenovanú poruchu

maafr
autor
2. júl 2023

@heleninamama Ako je toto myslené? "Aj učitelia sú rady, že sa takých žiakov ako ty konečne zbavia." ?

maafr
autor
2. júl 2023

@letfenixa No mne učiteľka hovorila že to mal niekto z jej triedy?

nekonecna_katastrofa
2. júl 2023

Mala si aj doučovanie? Pýtam sa preto, že mne prešlo rukami už veľa detí, okrem dvoch, ktorí fakt mali diagnózu, všetci prišli s tým, že nemajú na matiku bunky a čuduj sa svete, správnym prístupom sme to dokázali vytiahnuť u niektorých aj zo 4ky na 1ku. Tak možno namiesto vybavovania papiera by stačilo nájsť dobrého doučovateľa a venovať matike o trochu viac času.

deti95060810
2. júl 2023

prosím ťa, ak si vyberieš správnu strednú školu, tak ťa zoberú ....
dcérina spolužiačka išla na pedag. školu - zobrali ju síce až na odvolanie, ale zobrali aby asi zaplnili stavy... pričom slečna od 6 tr. každý rok mala na štvrťroka 5 na polroka vytiahla na 4 z matematiky a monitor zo sj. spravila na 6 perc.
To už asi ozaj zoberú každého...

maafr
autor
2. júl 2023

@nekonecna_katastrofa Áno aj ja mám diagnózu.
Súhlasím že treba trochu viac času na tu matiku, ale pri ostatných predmetoch na ktoré sa musím naučiť to fakt nie je niekedy možné.

maafr
autor
2. júl 2023

@deti95060810 Áno ja chcem ísť na zdravotnícku

jaga18
2. júl 2023

Podla mňa si nikto žiadne poruchy (nielen ucenia) nevyberie ako voľbu ani znížený intelekt ani farbu pleti atď atď Prečo je také "in" kvôli tomu druhého ponizit či zosmiesnit a pohŕdať takýmto človekom?

januska12323
2. júl 2023

Nájdi si doučovanie, aj keby ste len opakovali a ty tomu nerozumieš nebudeš mať lepšiu známku. Ak máš diagnostikovanú poruchu tiež sa s tým dá pracovať, môžeš mať rôzne uvoľnenia na písomkach to však musíš mať oficiálne.

letfenixa
2. júl 2023

@janka6167 v 9.ročníku sa preberá nové učivo až do mája.

dievecka
2. júl 2023

@maafr v poriadku, ja sa pýtam len preto, že to chcem vedieť 🙂 a neboj sa lineárne rovničky nie sú ťažké aspoň v tom aspekte, že na to moc logické myslenie nepotrebuješ, stačí ti pochopiť princíp, držím palce

ivka225
2. júl 2023

@dievecka Ahoj, iba drobna lingvisticka poznamka - podla mna slovne spojenie "logicke myslenie" je zbytocne dlhe, stacilo by ho nahradit slovom "myslenie", nie? Pretoze ak v nejakych dusevnych procesoch absentuje logika, nenazvala by som ich myslenim.

betulinka1
2. júl 2023

@maafr ucitelky si sa nepytala, ci by ti ona nedavala doučovanie? Mozno by ti to pomohlo.

avanka
2. júl 2023

@maafr nepovedala by som, že lahsi...matematika ťažká, manžel je strojár a povedal, že matematiku 9 triedy oni brali na strednej. Popri opakovaní na monitor brali aj nové učivo.

janka6167
2. júl 2023

@letfenixa preberá, ale nie až take ťažké učivo. Je to len nejaký maly počet nových príkladov ku starým, ktoré už preberali.

ivka225
2. júl 2023

@betulinka1 Podla mna toto nie je dobry napad. Ucitelku je mozne poziadat o nieco ako jednorazovu konzultaciu pri niecom, comu nerozumiem. Ale doucovanie je obvykle pravidelne a obvykle platene. A to pre ucitelku doucovanej prinasa niekolko etickych problemov. Napriklad je mozne, ze ziacka aj napriek doucovaniu nesplni pozadovane kriteria. Myslim, ze ucitelka si dobre rozmysli, ci ma pocuvat reci "brala od nej peniaze a aj tak ju nechala prepadnut". Takze ak doucovanie, tak nie od vlastnej ucitelky.

letfenixa
2. júl 2023

@janka6167 nie je to pravda. Preberá sa normálne nové učivo, výrazy, mocniny, Pytagorova veta, podobnosť, ...

avanka
2. júl 2023

@maafr tiež som nenávidela matematiku,mám zdravotnú školu,odbor všeobecná sestra,a aj VŠ,aj nadstavbu nad VŠ

janka6167
2. júl 2023

@letfenixa ale stále sú to “vyrazy” ktoré by už mali trochu poznať/vedieť.

letfenixa
2. júl 2023

@janka6167 kužel, ihlan, slovné úlohy o pohybe a spoločnej práci. Nie, neucili sa to.
Kedy si ty chodila do 9.ročníka?

maafr
autor
2. júl 2023

@dievecka Vďaka

cookie29
3. júl 2023

@maafr ono to ani nie je o tom, ci je lahsia alebo tazsia... ale konkretne napriklad matematika stavia na tom, ze mas zvladnute ucivo predoslych rocnikov. A kedze si mala 4 tak to asi az tak moc neovladas (nesudim, len sa snazim vysvetlit) a tak to potom ide tazsie.
Vezmem jednoduchy priklad, napriklad V jednom rocniku sa ucis nasobilku. V tom dalsom sa automaticky predpoklada, ze ju vies a v ucive sa bezne pouziva napriklad ked sa ucite rovnice. Ale ak si nezvladla nasobilku budes mat problem s rovnicami a nejde o to, ci su rovnice tazsie ako nasobilka...