Je iná alternatíva ako gymnázium, keď chce niekto študovať psychológiu?

gladiolka
15. okt 2024

Je iná alternatíva ako gymnázium ak chce niekto študovať psychológiu?

simsalabim
15. okt 2024

@gladiolka stredna pedagogicka, tam je psychologia smaj ako predmet. Na VS sla odtial manzelovej sesterky dcera. Aj uspesne dostudovala. Planuje tak aj moja mladsia.

kiki68
15. okt 2024

Ja som mala SUV a nebol problem, ale nakoniec som zvolila anglictinu a vytvarnu v kombinacii. Ale prijimacky som spravila bez problemov. Ja som chcela na smer pre klinicku psychologiu, nie pre pedagogicky smer. My sme mali aj test pre osobnostne predpoklady k tomu

gladiolka
autor
15. okt 2024

@simsalabim Ďakujem.A kde?Nebolo to nejak náročné ako neišla z gymnázia?

matkahelka
15. okt 2024

@gladiolka z akejkolvek SS, nasa suseda ma cirkevnu socialnu pracu a studuje psychologiu v PO. gymnazia su pripravou na VS, kde potrebujes matiku, chemiu, biologiu. ako by ta gymnazium pripravilo na psychologiu? nijako. a teda neviem ako ine skoly, ale ta v PO, co studuje suseda je strasne leharo. 3 dni v tyzdni je v skole, z toho 2 dni len doobeda. na skusky dostali z vacsiny predmetov velmi uzky okruh tem, takze sa realne na jednu skusku ucila 4-5 stran A4. v polovicke juna mala vsetky skusky urobene.

kacena4
15. okt 2024

na pedagogickej len nie vychovabatelstvo. ale skor pedagogicky asistent studuje sa tam o detoch s problemami takze velke + na prijimackach drzim palceky

kiki68
15. okt 2024

Tam je jeden rocnik anatomia, hned prvy rocnik myslim. Niekde maju druhy pokracovanie. Ale to neni nic nezvladnutelne. Co je potom tazsie je v 3 rocniku statistika. Ale zase zvladnutelne. Psychologia nie je medicina. Cize nemas tam chemiu, fyziku v takom rozsahu. Skor tam mas kopec roznej teorie, to sa rozclenuje. Ale koho to bavi, tak ten to miluje. Lebo je to zaujimave studium. Kamoska studovala a ja som jej pomahala 😂 Takze som ju musela skusat

simsalabim
15. okt 2024

@gladiolka v BA na Bullovej. Studovala bez problemov.