ISIC karta pre prváčku na strednej

katica06
16. sep 2022

Dcéra je prváčka na strednej. Dnes doniesla plapiere na ISIC kartu, aby som jej to vyplnila.

kikus1997
16. sep 2022

Pri doprave zadarmo- vlaky a polovičných lístkoch na bus sa to neoplati. Každý rok sa platí za obnovenie . Pre stredoškolákov určite nie.

katica06
autor
16. sep 2022

@katica06 do školy chodí vlakom alebo busom jedno má zadarmo na druhe má zľavu a platí iba pár centov. Je to malé mestečko s tak 10 tis obyvateľmi. Tie zľavy by tam asi ani nevyužívala. Oplatí sa vybaviť kartu a platiť 20 e a potom každý rok 10e ?

kikus1997
16. sep 2022

Áno tak by to malo byt, neoplati… lebo v kine staci ukázať kartičku vlakovú. Nikde to nevyužije

aeruginosa
16. sep 2022

Ja som na strednej nemala a o nic som neprisla. Tiez to vnimam tak, ze by to boli vyhodene peniaze.

katica06
autor
16. sep 2022

@katica06 v tom meste nie je ani kino

0silvia0
16. sep 2022

@katica06 tak moje deti mali odpipavanie v skole, cize dochadzku na isic kartu. Mhd aktivovane tiez cez isic kartu.
Ty sa pytas, ci sa to oplati? Lebo otazku nikde nevidim...

katica06
autor
16. sep 2022

@0silvia0 na dochádzku majú čipi.mhd u nás nie je

ninusa221
16. sep 2022

Ja to mam na vysokej musela som si kupit znamku za 10€ obnoviť za 3,60€ SMSkou dopravu a este sa pipnut v skole si ju aktivovať. Na strednej som nemala isic a o nic som neprisla. Ani teraz ju nevyužívam na tie zlavy iba obcas ked ma napadne😀

masinka
16. sep 2022

Moje baby si tym pipaju dochadzku, obedy aj to maju ako elektricenku. Akurat vcera sme im platili tu 10 E znamku na zlavy, vela nakupuju knihy , vo viacerych knihkupectvach su s tym zlavy 5-12 %, v SND 50 % zlava na vstupne.... takze u nas sa to vrati.

0silvia0
16. sep 2022

@masinka ta 10 € znamka je len na zlavy? Ja ziadne predlzovanie isucu cez znamky neregistrujem.

katica06
autor
16. sep 2022

@masinka ďakujem, doprava a dochádzka je u nás riešená inak. A knihy u nás celej rodine objednávam ja, lebo kamoš má kníhkupectvo, u ktorého mám super zľavu.

anesim
16. sep 2022

Isic / itic zlava na lanovky, aquapark, yoxo pausal, martinus panta rhei, niektore muzea( aj mimo sk), kino, na vlak dcera pouziva isic.....Za mna urcite ano.

aurelia2000
16. sep 2022

Keď si nekúpi ISIC kartu, tak jej škola musí predať taký prívesok na kľúče a s tým sa bude pipat aj v jedálni. Stojí 2€ na cele 4 roky.

0silvia0
16. sep 2022

@katica06 aha, otazka je az v dalsom prispevku. Uz vidim. Ved ak to dcera nevyuzije a nema kde vyuzit, tak nemusi to riesit.

sissy27
16. sep 2022

@katica06 u nás to majú povinné, keďže si cez to pípajú dochádzku, tí čo chodia na obedy tak aj stravné, plus to využíva ako električenku na mhd a rôzne zľavy u obchodníkov, múzeá, atď., aj v zahraničí.
Platila som len raz na zriadenie karty tuším 10€ (ale teda pred 8 rokmi) a tie ročné nálepky na zľavy za 10€ nekupujem - hoci bývame v BA, tak to veľmi nevyužije, a často tú známku ani nekontrolujú a zľavu dajú.

ninusa221
16. sep 2022

@katica06 zlavy su ak na kúpaliskách aj na lyzovackach aj v rôznych obchodoch ako je ccc alebo topankovo, aj na Apple je zlava s isicom slza atd. Ja mam pocit ze to skor moja mama využíva ako ja ked nieco objednáva tak jej davam isic 😂

kacena4
16. sep 2022

@katica06 oplati sa to ak das dietatu isic pausal cez orange vela dat + hovory zadara za tusim 15€

katica06
autor
16. sep 2022

@kacena4 v rodine máme všetci iného operátora, Wifi je v škole zadara

katica06
autor
16. sep 2022

@ninusa221 keď zadám naše okolie ukazuje akurát Orange. Na kupku a nás ani na mestskom kúpalisku nič. Tých stránok je milión a nikdy som si odtiaľ nič neobjednala

katica06
autor
16. sep 2022

@aurelia2000 čip už má , ale zatiaľ nepýtali peniaze

januska12323
16. sep 2022

Veď keď to nepotrebuje tak nerieš.

simca06022011
16. sep 2022

a kam chodite na nakupy? lebo teda moja ma isic od 1.roc. ZS (pouziva ju aj ako dopravnui kartu vsade, cize inu uz nema, mestska doprava ide na nu, aj vo vlaku ma na nu zlavu vlastne, ciz enic ine nevybavujem). Zlavy sme velmi nevyuzivali, ale teda ja som to mala naklikane v knihkupectve (eshopy nemenovane tam maju zlavy), cize to mi odratavalo... no a tento rok na zaciatku roka som tu kartu chytila, lebo tiez mi prislo ze ta znamka sa zbytocne kupuje (ty ju nemusis kupovat za 10eur kazdy rok, preukaz bude platit, len zlavy na nom nebudu) a isli sme na nakupy do skoly, aj oblecenie bolo treba a vsetko a kopec obchdoov mala zlavu, 10EUR sa mi hned vratilo iba v House ci kde...
Jasne ak nevyuzijete (napr. nevie ten isic pouziat miesto tych kariet autobusovych, nepotrebuje ho v skole na nejake vstupy atd, ani na nakupy nechodite), tak zbytocne riesit. Opytaj as jej ci a na co to potrebuje.

simca06022011
16. sep 2022

@ninusa221 presne :DD

masinka
16. sep 2022

@katica06 ano, tusim 3,6 E sme platili za predlzenie preukazu nech ho moze mat ako elektricenku a 10 E teraz na tie zlavy. Ked mate vacsinu veci poriesenu inak a skola ho nepozaduje, tak sa vam samozrejme Isic neoplati vybavovat.

katica06
autor
16. sep 2022

@simca06022011 karta na dopravu sa vybavila ešte koncom augusta, o tejto karte som v tedy netušila, samozrejme za ňu bolo treba platiť ale určite menej ako ISIC, vlak má zadarmo. U nás MHD nie je vôbec.

lucka_ke
16. sep 2022

môj syn má cez ISIC obedy v škole aj MHD, za mňa dobrá vec

sigma510
16. sep 2022

Isic je fajn vec, neviem ako na strednej škole, tam sme ho nemali, ale na výške sme sa bez neho nepohli. Ci už obedy alebo bagety sa na to kupovali že lepšie ceny ako keš, alebo vstup na intrak bol cez isic, len sme priložili kartu a otvorili si dvere. Takisto ako preukážka na vlak, neviem ci nás nestal nejakých 30 eur na začiatku, potom sa chodilo len po nálepky, ceny už neviem, už som z výšky skoro 5 rokov preč.