Individuálne štúdium na strednej škole

delphineta
23. aug 2020

Ma niekto s tym skusenosti?Syn by mal byť prvak na strednej odbornej škole,lieči sa však z velmi vážnej choroby,preto prvy polrok určite nebude moct navštevovať školu-nesmie do kolektivu.Riaditel nie je nakloneny tejto forme študia,syn však velmi chce,nakolko v triede ma byt dost vela spolužiakov zo ZŠ a nechce moc začínat prvy ročnik o rok.Neviem ake argumenty použit aby s tym v škole suhlasili a či má vôbec zmysel tlačiť

ukulela
23. aug 2020

@delphineta argumentovať len tým, že ak to syn nebude zvládať a neprekde skúškami, ustupite a budete opakovať ročník. Aká je to škola? Lebo pri nejakej odbornej škole s praxou by to moh byť problém ale gympel a pod určite v pohode.

delphineta
autor
23. aug 2020

@ukulela odbor elektrotechnik,presne toto aj mna napadlo tymto argumentovat tak uvidime ako to dopadne

danusskaaa
23. aug 2020

Ahoj, bpbuzial riaditeľ môže ale nemusí vyhovieť žiadosti o taketo studium. Myslim si, ze ucivo v skole by bolo zladnutelne, ale ako prax??? Prax je v tychto odboroch dosť dôležitá a asi sa moc externým studiom nedokáže "naučiť"..?

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
delphineta
autor
23. aug 2020

Skusim
@kvevka
@danusskaaa dakujem Vam,zajtra to skusime,už teraz mam z toho stres

ukulela
23. aug 2020

@delphineta neboj sa. A argumentuj napr aj tým, že mu určite neprospeje, keby na rok stratil kontakt so školou. Vedomosti vyprchajú, učebne návyky tiež .... Prízvukuj, že ak to nebude zvládať , určite to nebudete siliť a ustupite. Ale že to minimálne chcete skúsiť, lebo syn chce a je motivovaný spolužiakmi. A zahraj aj na city, že prešiel náročnou dg a preto je dôležité, aby mal aj pozitívne stimuly a tie má napr od spolužiakov, ktorí mu môžu byť nápomocní pri zvládaní učiva.

delphineta
autor
23. aug 2020

@ukulela jooj super dakujem presne take dačo som potrebovala len som nevedela spravne sformulovat s ku tomu je to ešte pravda,lebo hocikedy nal depky uz len z toho,že nemôže ist s nimi a robit to čo oni

mogaa
23. aug 2020

@delphineta požiadať o individuálny študijný plán zo zdrav.dôvodov

mogaa
23. aug 2020

@delphineta skús ešte individuálny študijný plán na prvého pol roka kým dokončí liečbu(alebo sa mu zlepší zdrav.stav)

betulinka1
23. aug 2020

@delphineta ked nie je riaditel nakloneny skus sa obratit na veduceho odboru skolstva na prislusnej Vucke. Stredne skoly patria pod VUC. Inak dost neskoro to riesis, ked je tyzden do zaciatku skoly. Musis teraz rychlo vybavovat.

hettinka
23. aug 2020

@delphineta na odbornej škole je to problém kvôli praktickej časti výuky. Ale s potvrdením lekára by zo mohli povoliť.

judar
23. aug 2020

Uff elektrikarcina je na prax narocna a este ktomu ak je tyzden prax a tyzden teoria hlavne fyzika na zapajanie obvodov, na pol roka je to proste zaberak...ked pol roka sa neobjavi v skole bude mat riadnu prakticku dieru a darmo sa moze ucit poznamky z hodin od spoluziakov...bolo by dobre ho nejak dat aspon na ciastocnu externu prax nech potom nieje strateny keby dostane plan a musel by zapojit podla neho urcity system

delphineta
autor
23. aug 2020

@betulinka1 neni neskoro ,s riaditelom som rozpravala na začiatku prazdnin,teraz to mame iba doklepnut podla zdravotneho stavu a či mu ti dovolia lekari

delphineta
autor
23. aug 2020

@judar neda sa nijako,proste ten polrok musi byt ešte bez kolektivu

kacena4
23. aug 2020

@delphineta ahojko moja dcera uz 3 rok studuje podla individualne planu na strednej skole nie je to vobec problem skolsky zakon to umoznuje ak ti da na to peciatko lekar a specialne pedagogicky centrum skola ti to spravi. napis mi sukromnu spravu poradim dcera je ztp takze v pohode to ide. v triede maju dokonca takych co vobec nechodia do skoly a len pridu na preskusanie

ukulela
23. aug 2020

@delphineta čo sa týka praxe, možno dohodnúť spojenie cez Skype, aby aspoň videl .... Ak sú kamoši nápomocní, treba to využiť a hľadať spôsoby.

jessulienka0
27. okt 2021

ahoj mám jednu dôležitu otazku s priatelom čakame bábätko som vo 4 mesiaci ale chodim na strednu školu do 1 ročnika a chcela by som sa spýtať ako sa vybavuje individualne študium... máte s tým skusenosti? ak ano prosim poradte budem velmi rada

delphineta
autor
27. okt 2021

@jessulienka0 Treba podať žiadosť riaditelovi školy,my sme písomne davali.Uviest od kedy a dôvod

jessulienka0
27. okt 2021

@delphineta ďakujem