Hrozí mi vylúčenie zo strednej školy

xxxyyy06
9. okt 2024

Dobrý večer. Som na učnovke 3, ročnej v odbore automechanik. Škola ma vôbec nebaví, prestal som tam chodiť a hrozí mi vylúčenie. Dalo by sa po ukončení štúdia ísť na inú strednú školu už 4.ročnú? Ďakujem za odpovede

simsalabim
9. okt 2024

@xxxyyy06 a ked ta ta nova skola tiez nebude bavit? Studium je aj nuda aj drina. V ktorom si rocniku? Nebude lepsie skolu dostudovat s vyucnym listom a aspon mat daky papier v ruke?

xxxyyy06
autor
9. okt 2024

@simsalabim tretiak som, ale od septembra som ani nenastupil, kvoli buzeracii zo strany majstrov odborneho vycviku (riešil som to aj s riaditeľom a nič)

simsalabim
9. okt 2024

@xxxyyy06 to je strasna skoda to teraz nechat tak. Co ak ta budu “buzerovat” aj inde? A ver, ze budu… A ak sa nad tym nestranne zamyslis, nemozu mat trosku aj v niecom pravdu?

petronelag
9. okt 2024

@xxxyyy06 A ostatní spolužiaci nenechali školu, to nie je buzerácia, ale učia vás praktické veci z práci, ktoré treba urobiť dôkladne. To si nemôže jeden žiak určovať, čo ho majú učiť.

xxxyyy06
autor
9. okt 2024

@petronelag vždy som robil, čo mi bolo povedané. Problém je inde, nebudem to tu rozoberať

patka06
9. okt 2024

@xxxyyy06 nebolo by lepšie prestúpiť na in úškolu, aby si mal aspoň výučný list?
S nedokončenou školou ťažko nájdeš zamestnanie.
Predpokladám, že nie si ešte plnoletý, čo na to hovoria rodičia?

marcellka32
9. okt 2024

Už ten rok vydrz sakra...bude to skoda

kacena4
9. okt 2024

no ak si nechodil na prax tak budes mat TAZKE ukoncit tento rocnik. do 4r na inu skolu sa TAZKO dostanes najma ak budes menit odbor, nakolko nebudes vediet maturovat z odbornych predmetov ktore si sa neucil. ak pojdes od 1r. treba podati prihlasku alebo poziadat o prestup do 1r. a zistit ci ta tam vobec vezmu. drrzim palceky

anjelicek26
9. okt 2024

Keďže ti budu chýbať predmety tak prestup ťažko. Budeš začínať od prvaku. Daj sa dokopi a ten ročník dokonči. V živote sa ešte stretneš s kadečim, nemôžeš ale vzdať veci, ktoré sú pre teba dôležité. Skončíš zo základným vzdelaním s týmto prístupom.

marcellka32
9. okt 2024

Poviem ti tak, moja mama mala len ZS, pretože ju nedali ani len na učňovku, bolo ich 10 deti, musela do práce aby finančne pomohla, taká bola doba krutá, svojej mame to vyčítala dlho, lebo chcela hoci za kaderníčku sa učiť.....maturitu si robila vo svojom 40 veku,.....vydrz, všade je niečo, na druhej škole zas ti môže niečo vadiť

lllaila
9. okt 2024

@xxxyyy06 Ahoj, v prvom rade ti chcem povedať, že všetko sa dá riešiť, aj prestup na inú školu, pravdepodobne ale z učňovky na učňovku. Len v žiadosti, ktorú budete adresovať na tú druhú školu, sa musia uviesť dôvody. Čo je ale dôležité, o prestup musí požiadať zákonný zástupca, ak si mladší ako 18 rokov.

Vyber si nejakú školu, kde by si chcel chodiť a choďte sa tam informovať, normálne, aké máte možnosti a podobne, čo najskôr. Ja som tak chcela prestúpiť z gympla na hotelovku, nakoniec som neprestúpila.

Ďalšia možnosť je, vela stredných škôl ponúka "večerné štúdium", ak už máš 18 rokov. 4 roky štúdia sú stlačené do 2 rokov, končí sa maturitou. Tam sa zvyčajne platí nejaké menšie školné. Začal by si budúci rok.

Ďalšia možnosť je Gymnázium na Kremnickej v Ba a jej podobné súkromné stredné školy, kde sa teda platí vcelku vysoké školné, ale tú školu spraví každý.

Možno by si si mohol nájsť človeka, nejaké centrum pomoci aj mailom, ktorý by ti pomohol prejsť cez túto krízu, alebo možno zájsť za psychológom (neľakaj sa), lebo veľakrát sa po konzultácii dá zvládnuť aj blbá situácia a možno by si dokončil aj túto učňovku, keby si mal podporu niekoho dospelého a skúseného, komu veríš.

Môžeš sa napríklad aj nechať vylúčiť zo školy a ísť pracovať, kým sa ti prevetra hlava, že čo ďalej. Dôležité je, čo tvoji rodičia, ako to vidia, či sú ti nápomocní.

V každom prípade vždy má človek niekoľko možností a svet nepadá na tom, či zostanem na škole alebo nie. Ak by si zostal, uľahčí ti to budúcnosť, fakt keby ti niekto dospelý pomohol prekonávať túto situáciu alebo výber a prestup na druhú školu.

karmen118
9. okt 2024

@xxxyyy06 Už si tu raz písal - https://www.modrykonik.sk/forum/pubertak/som-tretiak-na-strednej-skole-a-nepripustili-ma-k-zaverecnym-skuskam/
Nechápem prečo si to s rodičmi a školou neriešil už cez leto/najneskôr začiatkom septembra, aby si v septembri nastúpil už na inú školu - riešili ste to vôbec, či ste len čakali čo bude? Alebo ťa nikam inam nevzali?

rozculena
9. okt 2024

@xxxyyy06 čo si robil 4 mesiace odvtedy,ako si sem písal prvý krát? Nič.Len sa zdúvaš...

lllaila
9. okt 2024

@xxxyyy06 skús napísať tu, môžeš s nimi anonymne chatovat 💜
https://ipcko.sk/

buberova
10. okt 2024

Daj sa dokopy! A sprav aspoň to nevyhnutné minimum na to aby si školu dokončil. V živote tiež ti nebudú všetci vyhovovať a tvoja náplň práce ťa nebude vždy len 100% baviť. Niekedy sa musíme proste zatnúť a vydržať.

paty277
10. okt 2024

@karmen118 ja som vedela že to nie je deja vu 🙈

Začni od rodičov prosim

anketkarka
10. okt 2024

Zatni zuby a tých pár mesiacov to vydrž. Už budeš mať aspoň niečo ukončené. Vieš, ani v práci to veľakrát nebude úplne podľa Tvojich predstáv, ale škola je aj na to, aby si sa naučil zvladať rôzne situácie. Možno v inej škole budeš mať ďalšie problémy, ak to je v Tebe a si konfliktný. Ostatní spolužiaci zvládajú a proti Tebe sú všetci. Čím to asi bude? Problém s jedným učiteľom by som pochopila, toto je pravdepodobne problém v Tebe a ponesieš si ho všade so sebou. Pred sebou neujdeš.

laurita285
10. okt 2024

Môj zlatý, teba budú buzerovať a ničiť všade. Skvelý život ťa čaká keď budeš na " konci potravinového reťazca" . Čakajú ťa v živote akurát tak najhoršie práce za najnižší plat. Gratulka!

libusak
10. okt 2024

Samozrejme, ze sa da ist od prveho rocnika na stvorrocku

mantilka
11. okt 2024

Volaj na číslo: 116111. Podľa toho ako píšeš zazivas šikanu. Nestracaj čas, tam ti poradia. Číslo mám z tohto webu: https://ldi.sk/poradna-odpiseme-ti/ Určite ti konkrétne poradia. Držím palce.

mantilka
11. okt 2024

Tu máš o tej linke viac: Môžeš nám zavolať na Linku pomoci pre deti a mládež 116111 – toto bezplatné telefónne číslo je k ti k dispozícii non-stop 24 hodín, 7 dní v týždni aj cez víkendy a sviatky. Telefonáty sú anonymné to znamená, že nám nemusíš povedať ani svoje meno, ani odkiaľ voláš. Ak si radšej píšeš, ako telefonuješ, môžeš nás kontaktovať aj cez čet – četovacie okienko nájdeš na webovej stránke www.odpisemeti.sk – na čete sme ti k dispozícii každý deň, vždy od 18:00 do 22:00 hod. alebo nám napíš email na emailovú adresu: 116111@ldi.sk Odpíšeme Ti!

luccija
11. okt 2024

@xxxyyy06 na akú inú by si chcel ísť?zbytočne zahodene roky zatni sa a choď do školy a dokončí ju.Potom choď študovať kde chces.Toto nie je riešenie zostať doma a nič.

lllaila
11. okt 2024

@mantilka ste skvelí 💜 ďakujem za všetky decká, ktorým pomôžete, robíte super vec

mantilka
11. okt 2024

@lllaila to som nasla na nete...ja nie som zapojená do toho projektu.

natalka2548
11. okt 2024

Choď tam normálne nastup máš posledný ročník nejako to dobojuj. Nerieš že ťa to nebaví...maturitu si potom dorobiš hoci kedy. Výdrž to aj cez nepríjemnosti potom si povieš že to nič nebolo. Stratíš 3 roky keď sa na to vykašleš