Hrajú sa ešte vaši 13 roční chlapci?

vamajka
12. dec 2019

Chcem sa spytat hraju sa Vasi 13-rocni chalani s hrackami? Ak ano s akymi? Myslim okrem mobilov, tabletov a pod. Dakujem

bronik89
12. dec 2019

ak mas takeho syna a hra sa s hrackami, tak patris medzi stastnu mamu. moj synovec, ten len na pocitaci a s nicim inym sa nevie zahrat. este cez letom si zvykol kopat s loptou ale teraz ked je uz chladnejsie, tak vobec nic.

sonnenshein
12. dec 2019

Nie.....

siska53
12. dec 2019

@vamajka myslim, ze uz sa velmi nehravaju...skor nejake spolocenske hry ci sport, mozno nejake skladanie niecoho, modelovanie max.. ja sice mam.len 9.r., ale na seba si pamätám, ze som.sa.hrala.len so sestrou, ked chcela, je mladsia, ale ja som.len citala.knihu, telka a vonku sme.skalali gumu a tak..

simonah73
12. dec 2019

ja mam 13rocnu, takze tiez som uz nekupovala hracku k vianociam. dostane manikuru, 1000receptov svetovych sefkucharov, knihu co uz ma jeden diel, nejake oblecenie, tusim stvormesacny mobil co sme kupili, kedze na tom jej blbne fotak a spolocensku hru. tie sme si kupili aj v sobotu v inchebe na akcii Hratislava.

eliska13
12. dec 2019

@vamajka nie max Lego technic, model plastový tanky, lietadla, 3D puzzle architektúra a spoločenské hry.

andi80
12. dec 2019

môj sa ma spýtal, či by bolo veľmi detinské, ak by si vypýtal skladací tank 🙂 Dostane ho pod stromček aj s novým telefónom 🙂

bubalea
12. dec 2019

Kamoškin sa už vôbec nehrá s hračkami, teraz furt len už na počítači sedí, aj s kamošmi, pozerajú nejaké videá a podobne. Už je to vzácnosť v takom veku

eliska13
12. dec 2019

@andi80 to je milé🙂také deťo teenegeri

abdn16
12. dec 2019

tiez sa s nicim nehra, ale niekedy si rad postavi lego (technic) alebo merkur

vamajka
autor
12. dec 2019

@bronik89 Praveze sa nehra no je to skoda, lebo ked mu zoberieme mobil tak sa nudi a nevie co ma robit este si sem tam cita no inac nic, preto som rozmyslala, ze mu pod stromcek kupim auto na dialkove ovladanie len neviem ci by nezapadalo prachom

csikike
12. dec 2019

@vamajka a čo tak dron?

eliska13
12. dec 2019

@vamajka náš sa s autom dlho hral, alebo dron dostal od rodiny.Je to blbý vek tiež s tým bojujem, alebo geomag je fajn, alebo ešte Ti dám link na fajn vec u nás to hrávame je to logické musím ísť pozriet

eliska13
12. dec 2019

@vamajka

https://www.ihrysko.sk/gravity-maze-p14598?ppcb...
Ani ja niekedy neviem ako to postavit

eliska13
12. dec 2019

@vamajka https://www.mall.sk/hry-jeden-hrac/albi-sada-4-...

Toto som kúpila v Draciku iný typ lacnejší a zaujalo ho to

h2
12. dec 2019

@vamajka Ahoj, môj syn má ešte len 8, ale s klasickými hračkami sa už nehrá. ☹️

chiarinka
12. dec 2019

Ahoj, naši chalani budú mať 11 a momentálne si veľmi obľúbili rubikove kocky , aj ich starší kamaráti 🙂

elementissa
12. dec 2019

@vamajka počuj, v Draciku som teraz videla takéto veci. Ja viem, že je už iná doba, deti majú od 2 rokov tablet v ruke a jasne, ze sa už nevedia hrať.... Našej generácií hovoril majster N "deti moje osprostene", no keby videl tie znudene decká s mobilmi, aj by sa v hrobe otočil 🤷‍♀️ môj syn má síce len 2 mesiace, ale tak sa mi to páčilo, že sebe by som také kupila😁😁😁

vamajka
autor
12. dec 2019

@eliska13 to je super porozmyslam o tom

elementissa
12. dec 2019

@vamajka a ešte tam boli podobne (neviem pridať viac fotiek do postu) - veľké chemické laboratórium, great scientist kit, human body, minerals&precious stones a planetárium

vamajka
autor
12. dec 2019

@chiarinka rubikovu kocku zlozi do 1 min

vamajka
autor
12. dec 2019

@elementissa dakujem no to by ho asi nebavilo ale pre mladsich super

vamajka
autor
12. dec 2019

@h2 tiez sa nad tym pozastavujem co je toto za dobu

belllinka
12. dec 2019

Moj ma 14, obcas s kamaratom hraju monopoly, tie kde sa plati kartou, so mnou hrava Scrabble alebo Activity, ked nas je viac.

nelca84
12. dec 2019

popravde, neviem si predstaviť, že by sa môj 13-ročný puberťák hral s hračkami... on je športový typ, takže u nás fičí lopta, florbalová hokejka, snowboard a pod. Ak chceš tip na vianočný darček, tak u nás vždy poteší aj dobrý ruksak 🙂

eliska13
12. dec 2019

@elementissa to tebe tak bývalo zle v tehotenstve?😉tak máš to už za sebou gratulujem.

h2
12. dec 2019

@elementissa My sme takto pred rokom kúpili synovi (mal vtedy 7 rokov) takú súpravu s mikroskopom. Veľmi sa mu páčila, začal sa s ňou hneď hrať, všeličo skúmal, pozoroval. Tým "hneď" myslím na Vianoce večer, dostal to pod stromček. Ešte na druhý deň ho to držalo a odvtedy sa mikroskopu ani nechytil, viac ho nezaujíma. Hoci som ho viackrát volala, či si niečo nechce pozrieť pod mikroskopom. Povedal, že teraz nie, možno neskôr. Ale to "neskôr" doteraz nenastalo.

vamajka
autor
12. dec 2019

@h2 ved prave pri nicom dlho nevydrzi

kittykat22
12. dec 2019

@csikike drony su nebezpecne - pokial sa s nimi nevie, tak dietati moze vrtula odfiknut prst

julia2018
12. dec 2019

U nás(11.r dcéra) pomohlo zredukovať hračky, pretože keď má príliš veľa na výber, tak je zmätená a nevie si vybrať s čím, tak sa radšej nehrá vôbec. A mobil na prídel, to znamená, že keď príde zo školy, odovzdá mi ho a o siedmej jej ho vrátim, keď skontrolujeme všetky úlohy a povinnosti.

h2
12. dec 2019

@vamajka Vydrží. Pri tablete. 😂