Homosexualita 15 ročného syna

samasebou
21. nov 2014

Ahojte, moj 15 ročny syn si uz dlhsie mysli, ze je homosexual, zacalo to v skole na adresu jeho oblekania, spravania atd...vzdy bol taky jemnejsi, introvertnejsi..lenze ja vidim, ked mi hovori aj o babach, cize vnimam to ako keby sa len hladal..horsie je, ze vcera som mu nasla komunikacu na sociálnej sieti s rovnako mladym chalanom, ktory ho v myslienke, ze je homosexual utvrdzuje..co mam robit?..priznat, ze som mu kontrolovala chat?.zakazat mu pocitat?..vela s nim o tom bezne hovorim, ze ked bude gay, tak neumrem a nevyhodim ho, ale ze to teraz sam vediet nemoze, kedze ho laka aj to aj to,,,bojim sa, ze ked ho niekto bude v tom utvrdzovat, uz to nebude o hladani, ale o presvedceni samého seba..ako sa mam teraz zachovat?..dakujem

maribell
21. nov 2014

@samasebou podla mna sa to neda cloveku nanutit .. aj teba keby niekto zacne utvrdzovat v tom ze si homosexualne orientovana tak by si sa stala lesbickou? asi tazko ..nechaj ho tak .povec mu ze nech sa rozhodne akokolvek budes stat pri nom a lubit ho 🙂 .. nech sa rozhodne on sam .. ma dost rokov aby to vedel

samasebou
autor
21. nov 2014

@maribell som tu nova, uz som ti odpisala, ale asi zle, ked to tu nevidim..este raz...dakujem ti...len neviem, co mam teraz robit, ten chlapec na chate je jasny hetero, bojim sa, ze si z neho utahuje a syn bude len sklamany..ked som videla tie srdiecka na dobru noc, bolo mi do placu...

lyzzy
21. nov 2014

Len mu nehovor že.si.sa.mu hrabala v poste.A nič mu nezakazuj.Nechaj ho nech.sa nájde.

samasebou
autor
21. nov 2014

Dakujem baby, toto je taka tema, slzy na kraji...ide ma jebnut...celu noc som studovala na nete, preco zaco, asi to bude o chybajucom muzskom vzore, otec o neho nema vôbec zaujem..

jahodka8
21. nov 2014

Ja by som sa ho asi spýtala, či má aj niekoho v okolí kto ho priťahuje alebo mu niečo také navrhuje. V tomto veku by ti to nemal asi zatajovať. Treba mu vysvetliť, že ho možno iní chlapci na to navádzajú, chcú to skúsiť a ked je taká jemnejší, tak sa na neho zamerajú. Asi potrebuje aj inú činnosť ako soc. siete, nejaký záujmový krúžok, prípadne aj krúžok so zmiešanými skupinami aj dievčatami napr. tanec.

tiumen
21. nov 2014

Mój bratranec je tiež, má 18.. vyrastal s oboma rodičmi teda mal aj mužský vzor takže si myslím že tým to nebude..

tictactoe
21. nov 2014

@samasebou praveze si myslim ze mas pravdu a hovorim to z vlastnej skusenosti...bude jednoduchsie sa prisposobit vplyvu a tlaku okolia ako s tym bojovat. poznam niekoho kto sa presne v tomto veku tiez len "hladal", napokon kvoli ocakavaniam okolia a hanbe spravila zle rozhodnutie. dlhe roky sa trapila a nezila zivot podla svojich predstav a pocitov. vplyv okolia moze dopomoct aj k nespravnym rozhodnutiam, nerozhodne vsak za neho ci je alebo nie je gay...

samasebou
autor
21. nov 2014

@jahodka8 Ja by som sa o tom chate s nim straaasne rada porozpravala, lenze ako mu poviem, ze o tom viem?..Tiumen, tiez mozes mat pravdu, ale vies, mama v panike preklika na nete vsetko mozne aj nemozne.. 😔 .

pribinak
21. nov 2014

On sa este stale v takomto veku hlada, mizno si potrebuje skusit ake je to mat vztah s chalanom a ake s babou, tym, ze je introvert mu to mozno bude dlhsie trvat a mozno sa bude dlho odhodlavat, ale vela spravi aj prechod na strednu skolu

Urcite mu nezakazuj pocitac, je to smiesny zakaz pre 15 rocneho chalana

bondy76
21. nov 2014

@samasebou odpisala som ti v tejto diskusii... A len dopisem, ze sa snazime nebrat to tragicky...pre nas je dolezite, ze je zdravy a verime, ze bude aj stastny...

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/homosexualna-orientacia-dietata-skusenosti/

anaxamon
21. nov 2014

@samasebou poslala som ti spravu...

samasebou
autor
21. nov 2014

@bondy76 dakujem moc, ved aj ja chcem len to, aby bol zdravy a stastny...tak ci onak...

jolinka
21. nov 2014

@samasebou to ze je chlapec jemny, citlivy, introvertny...vobec nehovori o jeho sexualnej orientacii, ze by bol rovno homosexual. Homosexuali su mnohi poriadni drsniaci, niekedy okolie cele roky netusi nic o ich orientacii.

Je mozne ze chlapec je aj pod vplyvom okolia, pubertiaci vedia byt drsni, ak sa niekto co len trochu odlisuje a jeho obliekanie ci spravanie pod vplyvom nejakych klise uz hned zaraduju k homosexualite. 😒
Ked chlapec nema vzor otca, je to smutne ale ani to neznamena , ze bude homosexual. Ak nim naozaj je...tak to neprekona nejakym rozhodovanim, ci nim byt ci nie 😨

Skor je dolezite aby mal v teba doveru, nehovor mu o tom co si citala, skor nezavazne rozhovory, co sa mu paci, aka hudba, obliekanie, na dievcatach na chlapcoch... Aby vedel ze bude prijaty akykolvek.

sylvia225
21. nov 2014

nehovor mu, že si to čítala, ale nejako nadhoď aj tému, že môžu byť v jeho okolí aj ľudia, ktorí si budú robiť srandu, navádzať ho a podobne. hlavne, že bude cítiť, že má u teba oporu, že ti môže povedať všetko. hľadala si kukala študovala na nete, určite vieš, že mu treba dať čas a priestor ... ak potrebuješ poplač si do vankúša, ale časom sa zmieriš aj ty a keď sa nájde on, bude tak prosto žiť .... on bude vždy syn a ty vždy jeho mama ... hlavne nech to nepreberá s cudzími ľuďmi, nech sa radšej nezdôveruje kde kade aj keď anonymne a to vieš nadhodiť aj bez priznania, čo si čítala 😉

margieamatusko
21. nov 2014

Vela sa rozpravate, aj sa ti zdoveruje. To je podla mna velmi fajn. Hlavne ho presvec, nech sa nikam neponahla, aby neurobil zle rozhodnutie. Ak nevie, nech si necha jednoducho cas. Nech sa hlada. Nic mu neutecie. Nech pocuva seba a nie druhych. Druhi nevedia co citi on. A je tu moznost, ze sa mu pacia aj baby aj chalani.

lucindao
21. nov 2014

@samasebou nehovor ze si to citala stratis u neho doveru a urcite nic ti nepovie.a porozpravat sa s nim aj to si myslim ze je zbytocne, taky chalan v takom veku sa nezdoveri s tymto mame.bude ti zatlkat ze to neni pravda.je to hormonalna choroba ktora sa neda vyliecit a ani nahovorit.musi to sam citit.a nech robi tak ako to citi on, nenahovaraj mu nic ine, iba stoj pri nom nech sa rozhodne ako chce, predsa je to tvoje dieta.a lubime deti so vsetkxmi chybami.

jolinka
21. nov 2014

@margieamatusko presne...to som chcela poradit 😉

chlapcovi treba dodat sebavedomie, tieto citlive decka, casto daju na nazor okolia. Treba ho podporovat, aby sa nekrutil podla toho co mu kto nakeca, ale co on sam citi.

@samasebou casto sa ho pytaj aj pri beznych veciach, banalitach... "co si ty o tom myslis, aky je tvoj nazor" aby si zvykol rozmyslat o svojich postojoch, nie v obraze toho co mu nahovoria rovesnici.. Tu nejde o to, co sa z neho vyvrbi...ale aby si doveroval a nestal sa tak obetou nejakeho vysmievania ci nedajboze sikany... Mnohi sa mozu tvarit ze ho chapu alebo pomahaju mu...a v skutocnosti za chrbtom posmech ☹

mata95
21. nov 2014

@samasebou poznam taky pripad, chalan bol odmalička taky ak sprepačenim za vyraz prihriaty 😒 , každy si myslel že zneho vyrastie čistokrvny gay, podla obliekania, rozpravania, aj celkovo sa tak spraval, a aha vyrastol, odsťahoval sa srodičmi do čiech, všetci sme si mysleli že tam stopro najde nejakeho seberovneho chlapa a čo sa stalo? chalan ma asi 22 rokov, ženu a krasne dieťa.... sice stale vyzera ako gay ale nieje....tak držim palce, a hlavne majte strpenie a pochopenie(ale ano ved ste aj napisala že by ste ho nevyhodili ), a keby aj nahodou bol gay, aj taky ludia žiju a podporu potrebuju najmä odrodiny, ja myslim že treba dosť sil priznať si to sam sebe nie ešte ostatnym...a nie nevravte mu že ste to čitala....ja by som asi nenapadne čitala dalej (napriek tomu že sa nepatri hrabať niekomu v skuromi)ale predsa... držim palce

samasebou
autor
21. nov 2014

Dievcene, bola som ho odviezt zo skoly na rehabilitaciu, rychlo vyrastol, skolioza, takze som pauzovala...dakujem vam vsetkym za rady, som rada, ze sa mam s kym aspon takto poradit a porozpravat...viete, nie sme v Holandsku, sme na SK a reci typu buzna, teplos a podobne u nas frci stale..ja nie som z tych, co by decko zavrhli kvôli orientacii, to ani nahodou a nielen preto, ze mam len jeho, viac deti som mat nemohla, ale preto, ze je moj, nech by bol gay alebo nie.......uvidim, co bude tieto dni, neodpustim sa si ale, sledovat tu konverzaciu dalej, potajomky, Boh mi odpusti a nadhodim s nim temu, aby som sa nejako dopracovala k otvorenej debate...nikdy sme s tym problem nemali, teda aspon doteraz...

hradnapani
21. nov 2014

@samasebou tu konverzaciu dalej nesleduj ani nahodou. Toto je rodicovska zrada najtvrdsieho kalibru. Boh ti mozno odpusti, ale syn mozno nie - nepokaz si s nim vztah kvoli strate dovery. Myslim, ze v tejto chvili vies dost na to, aby si vedela reagovat a porozpravat sa s nim. Sama pises, ze je tvoj, ci je gay alebo nie, takze vobec nevidim zmysel v spehovani (intimneho) sukromia, na ktore ma mimochodom pravo, podobne ako ty na svoje. Drzim palce.

samasebou
autor
21. nov 2014

Vies, keby si pisal dennik, tak si neodvazim ho otvorit, ale toto je trochu o niecom inom.uz je v tom a cudzia osoba.a ja mu to samozrejme nepoviem..len by som chcela vidiet vsetkych rodicov, ktori by sa o dieta bali a pritom dodrzali vsetky ustavne prava..

0silvia0
21. nov 2014

@samasebou fakt to nerob, ako radí @hradnapani. Mne moja babka tiež čítala potajomky denník a žalovala mojej mame čo som tam písala... voči mame aj babke som vtedy zatvrdla a veľmi sa ma to dotklo. Človek má právo na súkromie. Ak by si čítala konverzáciu sa ti môže vypomstiť. Môžeš sa prerieknuť pri akejkoľvek maličkosti a tvojmu synovi to docvakne odkiaľ to máš... to je zrada najhrubšieho zrna. Moja dcéra si píše denník, už som na neho viac krát narazila, ale ani raz mi nenapadlo do neho nazrieť. Nerobím to, čo nechcem, aby iní robili mne.
Podľa toho, čo píšeš, máš so synom pekný otvorený vzťah - takže si ho nepokaz špehovaním

hradnapani
21. nov 2014

@samasebou ale cudzie osoby budu teraz do jeho zivota vstupovat neustale - budes mu odteraz kontrolovat postu stale?. A nemusime sa bavit ani o ustavnom prave, ale o normalnom prirodzenom, ludskom 😉

ja ta chapem, ze ta to znepokojilo a ze sa o neho bojis, ale uz si do jeho sukromia vstupila a raz to staci - ospravedlnitelne je to, ak je to neumyselne vstupenie. Ja ti to pisem v dobrom, z vlastnej skusenosti (tiez bol v hre udajny strach o mna) - ja som tu doveru k rodicovi stratila na cely zivot, v pripade straty dovery, niet cesty spat.
Rob ako myslis, ale zoznes si za to svoje "ovocie"...

jahodka8
21. nov 2014

@samasebou No ked chceš úprimnosť od neho, tak aj ty by si mala byť úprimná. Ja by som sa mu možno priznala, že som čítala čo si s tým chlapcom píšu, možno sa chce s tebou o tom rozprávať, len sa hanbí začať túto tému. No ale či sa oplatí zakazovať mu to a či sa to vôbec dá, to neviem. Ved si jeho matka a on ešte nie je plnoletý, si aj zo zákona za neho zodpovedná. Čo keby jeho niekto obvinil, že obťažuje druhého chlapca, napr. že rodičia toho druhého chlapca si to tiež prečítajú. Ľahko sa to môže zvrtnúť aj proti tebe, týka sa to aj teba a nielen jeho. Ved ty chceš chrániť svojho syna, nie jemu zle. V tomto veku sa dá dieťa ľahko ovplyvniť a zviesť na zlé. Ja nehovorím, že homosexualita je zlá alebo chorá, ale mala by si vedieť napr. kde sa zdržuje vo voľnom čase, s kým je alebo tak aj keby sa tebe niečo stalo, aby si vedela kde ho hľadať. Teraz sú všade kamery na uliciach, všetkých snímajú a ty nemôžeš vedieť s kým je v kontakte tvoj syn?

samasebou
autor
21. nov 2014

Bavila som sa s nim o tom...kedze predtým pouzival moj pocitac a vsetko bolo predvolene, nasla som si vyhovorku, ako som sa tam nechtiac dostala..najprv bol oprsknuty, potom mi povedal viac,ako by som aj zniesla 😒 vymazala som ulozene heslo, nech je ako ma byt...ako jahodka 8 hovori, stale som za neho zodpovedna a tak sa aj budem spravat..ved rodic ma byt ten, kto dieta vedie,,,,...a este nieco...kedze sme sa prestahovali, moj syn nikam nechodi, vzdy viem,kde je...introvertom vzdy chvilu trva, kym si niekoho najdu...

jahodka8
21. nov 2014

@samasebou Asi bol nakoniec rád, že sa má s kým o tom porozprávať. Práveže taký introvert ťažko sám začne takúto debatu. Chce v tom vzťahu aj nejako dalej pokračovať? No určite potrebuje aj kamarátov vo svojom veku, ale odtiaľ-potiaľ.

samasebou
autor
21. nov 2014

Moja, podla toho, ako sa usmieval,asi ano...ja nevem,ci v tom chce pokracovat,alebo nie...dala som pauzu v debate..uvidim zajtra...urobim vsetko, aby nevisel na nete, bez kamosov je to len na mne...pôjdeme do kupelov, to on ma rad 🙂 ...ja som si len povedala, ze je lepsie, ked pride domov, ze "mami toto je moj chlap", ako ked nepride vôbec a bude sa citit opusteny...

loxa
21. nov 2014

Ja mam brata homosexuala mal dobry vzor v otcovi a vedel to od svojich 10 rokov na 100% ze je gay..to sa neda v cloveku vypestovat😀 moze byt bi, ale to je len o hladani sa..nakoniec to aj tak ukaze cas..synovi povec nech je co chce, hlavne nech si da pozor na promiskuitu..tak to nezisti ze bude striedat partnerov, to pisem do buducna...drzim palce, aby bol stastny

filipal
21. nov 2014

@samasebou to naozaj veris, ze homosexualita sa môze prejavovat z chybajuceho muzskeho vzoru? V dnesnej dobe? prave teraz je na Sme clanok...http://tech.sme.sk/c/7505434/homosexualita-je-u...

samasebou
autor
21. nov 2014

Dakujem loxa...Ved to...on je chvilu do Seleny Gomez, ale vacsinou do chlapov...a este mam k tomu priatela, ktory si mysli, ze by som mu mala odrezat vtaka,ze to je jeidna cesta...takze ja bojujem na vsetkych frontoch 🙄