Hľadám kamarátku pre moju 13-ročnú dcéru

18. júl 2020

Ahojte, moja dcéra má 13 rokov a rada by mala takú kamarátku, s ktorou by si mohla písať alebo keby dievča bolo z toho istého mesta tak aj stretnúť by sa mohli...moja dcéra kamarátky má, ale nie takú ozajstnú....je tu niekto takí, čo má tiež takú dcéru?
Ďakujem 🙂

u2jana
18. júl 2020

Ahoj odkial ste?

syslik81
18. júl 2020

ju daj na neaky kruzok co ju bude bavit tam si najde kamaratku s kt bude mat spolocny zaujem ... taka ozajstna kamaratka sa nehlada/nedohadzuje .. ta proste pride a ostane

simsalabim
18. júl 2020

@syslik81 ale niekedy pomoze dohodit... ak v okruhu zvycajnych znamych nie je spriaznena dusa a uz nevie, kde hladat.

autor
18. júl 2020

@u2jana Z Košíc

autor
18. júl 2020

@syslik81 Chodí na krúžky, ale nikto taký tam nie je...

567890
18. júl 2020

Ja mám syna, 16 r., tiež sa mu nepodarilo nájsť naozaj dobrého kamaráta/kamarátku.
Ak máš, záujem, napíš kontakt - môžu si písať cez facebook.

ivangeline
18. júl 2020

Podľa mňa je toto už moc...dohadzovat pubertiakom kamaratstva. A ešte takto. Však nech si cibria sociálne zručnosti.. Nie sú to malé deti. To vám akože oni dovolili toto takto? Nepríde im to trápne? :D

queen_mary
18. júl 2020

Toto co je preboha 😆😆

damtiporiti
18. júl 2020

@567890 chce kamošku, nie frajera

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. júl 2020

@damtiporiti ale tak kamoš byť môže...

autor
18. júl 2020

@ahoj0 ja som sa s ňou o tom rozprávala a povedala som jej, že to tu môžem napísať a ona súhlasila... chodí na veľa krúžkov, skúšala kade čo, ale všade má pocit, že ju ohovárajú a aj v škole sa necíti veľmi dobre... áno, chce kamošku a medzi jej záľuby patrí čítanie kníh, športovanie, veľmi rada chodí na prechádzky...

queen_mary
18. júl 2020

Mala by si skor pracovat na tom,a hy sa tak dcera necitila, a nie jej nakiesto toho dohadzovat online akoze kamosku.

autor
18. júl 2020

@queen_mary viem, že je to trápny príspevok, ale chcela som skúsiť či sa len niekto nenájde...ja neviem, čo by som mohla urobiť preto, aby sa tak necítila...

luccija
18. júl 2020

Popracovať na jej sebavedomi😊prečo sa tak cíti?nezapadla?je introvert?dnes už nie sú také priateľstva ako sme zažili my, ale zo spolužiačok by aspoň jednu spriaznenú dušu mohla nájsť.Myslis to dobre, ale toto nie je cesta.To si musí vybojovať sama.Pisanie jej nikdy nenahradí živý kontakt, smiech, komunikaciu

u2jana
18. júl 2020

Mne to divne ani trapne nepripafa. Ja som si tiez ako pubertacka dopisovala. Kedysi byvali v casopisoch normalne inzeraty “chcu si pisat”. Pisala som si s chalanom - nikdy sme sa nestretli ;))) a dokonca som som si pisala s dievcatom z Talianska. Bolo to davno pred socialnymi sietami.

jankapepe
18. júl 2020

Ak neodstranite príčinu prečo nemá kamarátku tak nikdy žiadnu mať nebude....a je úplne jedno akým spôsobom ju k nej budete hľadať.
? Prečo má pocit že ju všade ohovárajú?
? Chodí na veľa krúžkov.....nie je aj to jednou z príčin? Že má málo času na ,, voľný pohyb medzi rovesníkmi,,?
? Prečo sa v škole necíti dobre?

autor
18. júl 2020

@jankapepe Ona sa mi zdôverila, že párkrát aj počula, že ju ohovárajú a možno aj preto, lebo jej závidia... párkrát počula, že je šprt, pretože sa jej darí v škole a aj vo veľa veciach sa jej darí, tak možno jej závidia, ale ona nie je taká, že by sa vychvaľovala, alebo niečo...ona je len taká tichá trochu... krúžky...ona chodí aj chodila, už ich má menej ako mávala je to podľa nej - ako sa na to cíti...ona by aj s rovesníkmi chodila, lenže nemá s kým, nikto ju nikde nevolá, sama sa spýtať bojí

autor
18. júl 2020

A myslím si, že by sa veľmi potešila ak by sa niekto našiel...pre mňa za mňa aj chlapec...proste nejaký kamarát/kamarátka, ktorej by mohla hocikedy napísať, porozprávať sa 🙂

nikuska744
18. júl 2020

viem o čom hovoriš...baví ju učenie, je šikovná...Poznala som takého chalana, nemal žiadnych kamarátov. Chodil na súťaže, olympiády, bral prvé miesta. Ale medzi kamošov nezapadol. Lebo bol "šprt". A takých nechcú medzi seba. Závideli mu aj tie ocenenia. Šikanovali ho v triede, brali mu okuliare. Až ked odišiel na strednu školu sa to zmenilo.

nikuska744
18. júl 2020

@luccija ja by som chcela vedieť, ako sa pracuje na sebavedomí?

gabiatko_zabiatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankapepe
18. júl 2020

Hovoríš že kamarátky má....potom povieš že ju nikto nikde nevolá......tak ako?

autor
18. júl 2020

@jankapepe kamarátky má som myslela spolužiačky a z krúžkov, ale také, čo si s nimi povie 2 slová...von spolu nechodia...

h2
18. júl 2020

Ahoj, no, možno sa Ti ozve niekoľko mamičiek, čo majú zodpovedajúce dcéry. Ale to, či sa z Vašich dcér naozaj stanú kamošky, sa nedá zaručiť. Zaujalo ma, že ona by rada niekam chodila s kamoškami, ale nikto ju nevolá a sama sa bojí niekoho zavolať. No, ona má asi predstavu, že všetkých ostatných volajú, len ju nikto. Možno by sa čudovala, keby vedela, že aj iné baby sedia doma a čakajú, kým ich "niekto" zavolá von. Nech Tvoja dcéra skúsi prekonať strach a zavolať von niektorú z tých svojich kamarátok, o ktorých píšeš, že nie sú také tie ozajstné. Možno sa s niektorou zblíži. Je pravdepodobné, že aj ony takto sedia doma a čakajú. Niekto ten prvý krok urobiť musí. Tak prečo nie Tvoja dcéra?

danielinaa
18. júl 2020

@jankapepe to ju teraz budete vsetky chytat za slovicka? Ved je to trapne. Pis k veci a ked nemas co k veci napisat, nespamuj autorke forum. Nech tu neni 10 stran zbytocnych natahovaciek a aj tak sa autorka nedozvie co potrebuje. To je take konikovske zbytocne rozpitvavat.

jankapepe
18. júl 2020

To čo je za kamarátky čo si s nimi povie 2 slová...?

kvetinka75
19. júl 2020

Moja dcera bola taka ista a je. Taku lepsiu kamosku mala az na strednej. 13 rocna je dost velka na to aby si hladala sama kamaratku. Ona vyhladavala vzdy take inteligentnejsie deti. Reci o nicom ju nikdy nebavili tak tazko zapadla. A doteraz s tym ma problem. Ale je to v clveku, nie v okoli. Vzdy si rozumela so starsimi a dospelymi. Ma kopu kamaratiek a kamaratov ale ziadmych takych dovernejsich. Len tu jednu

jankapepe
19. júl 2020

@danielinaa áno očividne to význam má. Lebo po pár otázkach zrazu vidno prečo neexistuje naj kamoška. Zhodnotiť problém na základe prvých pár viet bez toho aby sa človek pozrel na vec aj zľava zprava je detinské až kontraproduktívne.

hettinka
19. júl 2020

No tak to si slečna musí nájsť sama. Moja dcéra je introvert, kamošky na Zs nemala skoro žiadne, na SS si postupne našla pár kamosov. Ale zdá sa mi, že dnes tie vzťahy už nie sú take, ako sme zažívali my, že sme mali naj-kamosku.
Teraz si decka vypisuje cez net, von spolu veľmi nechodia.
Syn má 13 a tiež má kamosov zo školy, z tréningu a von spolu nechodia.