Gymnázium verzu zdravotná škola

michi56782
10. okt 2024

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na váš názor že či by som mala radšej ísť na gympel a potom na zdravotnú výšku alebo na strednú zdravotnú a potom na výšku.

hygienka
10. okt 2024

@michi56782 ak chce byť sestra odporúčam ísť na SZŠ. Sama som tak išla a mala som to o dosť jednoduchšie ako spolužiačky z gympla

deti95060810
10. okt 2024

opýtam sa inak... baví ťa matematika, fyzika, chémia, ....ak áno choď na gymn...
ak nie - tak radšej zdr.škola

lilianka28
10. okt 2024

@michi56782 čo je to zdravotná výška? Taká neexistuje. Ak myslíš ošetrovateľstvo, aby si bola sestra, tak v tom prípade určite SZŠ.
Ak myslíš medicínu, a chceš byť lekárka, tak určite gymnázium.

s1s4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavixy
10. okt 2024

No ja som napr na vyske (osetrovatelstvo) potrebovala fyziku aj chemiu na slusnej urovni (velmi slusnej…) a teda aj na prijimacky (no to bolo v Brne, na SK je to asi inak). Vyhoda spoluziacok zo SZŠ sa vyrovnala po prvom semestri praxe. Ak pojdes na SZŠ, mozes pripadne studovat externe popri zamestnani alebo popri skole brigadovat v nemocnici. Ak pojdes na gympel, mas sancu si to este rozmysliet, ja som cele 4 roky chcela ist na psychologiu a aj som isla.. az potom som zistila, ze to nie je moja cesta. Ale ako tu bolo pisane, ak chces byt sestra (alebo iny nelekarsky pracovnik), tak kludne SZŠ, ak chces byt lekarka, tak bez vahania gymnazium.

panonia
10. okt 2024

Na SZŠ a potom VŠ.