Duálne vzdelávanie - skúsenosti

monulienka242
24. máj 2018

Ahojte, syn končí základnú školu a má možnosť v novej škole zapojiť sa do duálneho vzdelávania. Bola som na prezentácii firiem a prednášajúci tvrdil, že podpísaním zmluvy so žiakom ten nie je viazaný nastúpiť po skončení školy do závodu v ktorom "praxoval", dokonca môže duálne vzdelávanie ukončiť v hociktorom ročníku ak zistí, že to nie je cesta ktorou sa chce ďalej uberať.
Keďže je možnosť získať nejaké to štipendium, nejako sa mi to nezdá. Pýtam sa len preto, že ak prídem podpísať zmluvu tak asi na podrobné prečítanie zmluvy, príp. pochopenie všetkých právnických formúl nebude veľký priestor ....
Máte s tým niektorá skúsenosti, máte syna, ktorý takto študuje, príp. už doštudoval.
Ďakujem za každú odpoveď !

snehulaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monulienka242
autor
25. máj 2018

@snehulaa ďakujem 🙂

tomikejt
25. máj 2018

@monulienka242 ahoj, ja som písala o dualnom vzdelávani diplomovku. Za mňa určite áno. Má možnosť istého zamestnania po škole, ale nieje povinny podpísať zmluvu hneď. Získava veľa praxe a presne to zamestnavatelia vyžadujú. 😊

monulienka242
autor
25. máj 2018

@tomikejt ďakujem za odoveď, aj mne sa to pozdáva, že už počas školy získa reálnu predstavu o práci a trocha aj o živote .... 🙂 a nie je to len o učení z lavice ... 🙂

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fokuska
26. máj 2018

@monulienka242 U nas vo firme funguje tiez dualne vzdelavania, aj ja som studentov ucila a mozem len odporucat. Podmienky sa ale mozu mierne lisit, takze zmluvu si urcite treba riadne prestudovat ;)

fokuska
26. máj 2018

@lenkakravcova V Kosiciach napr SPS Elektrotechnicka s T-Systems 🙂
Ale ako pomaturitne studium.

monulienka242
autor
26. máj 2018

@lenkakravcova syn ide študovať elektrotechniku, ale vraj existuje zoznam škôl, ktoré ponúkajú duálne vzdelávanie

monulienka242
autor
27. máj 2018

@lenkakravcova našla som stránku, posielam link .... 🙂
http://www.dualnysystem.sk/ZoznamSOS.aspx

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fido_rka
8. júl 2021

@fokuska ahoj, este sa venujes dualu?

fokuska
13. júl 2021

@fido_rka Ahoj, uz nie aktivne, ale pokojne sa opytaj co ta zaujima 🙂

macocha
25. okt 2023

@tomikejt
@fokuska Ahojte, obnovujem tému s jednou dôležitou otázkou: Na koho sa dá obrátiť v prípade, že sa so zamestnávateľom a školou nezhodneme v názore, či žiačka vykonáva produktívnu alebo cvičnú prácu? Je to ozaj na názore či svojvôli zamestnávateľa?