Dovolili by ste 19-ročnému stredoškolákovi spať u frajerky?

9. nov 2023

Dovolili by ste svojmu 19 r, ktorý este neskončil ss, spať u frajerky?

didush27
9. nov 2023

Áno

nice202
9. nov 2023

Ano

luckajozko21
9. nov 2023

Ved je to dospely clovek...neviem si predstavit, ze by som sa do niecoho taketoho starala

klarissa25
9. nov 2023

Je dospely. Samozrejme

patka06
9. nov 2023

Aj keď je ešte stredoškolák, je dospelý.
Nevidím problém v tom, že prespí u frajerky, teoreticky si už ani nemusí pýtať povolenie.

ivik4
9. nov 2023

😃😃😃😃 je dospeli
Od 16tich som u frajera spavala skoro stale

nikpa
9. nov 2023

A čo to má s ukončením ss? Je dospelý, čo je to za otázku 😀 keď chcú robiť niečo na čo potrebuju byť osamote, nájdu si spôsob či ho pustis k nej spať alebo nie.

tana85
9. nov 2023

len si domyslim, ze narazas na sex. najskor by som sa uistila, ze ovlada zaklady biologie a chape dosledky. v tom treba mat jasno. vek na to ma, tam by som uz nezakazovala. radsej blizsie spoznat priatelku

dahra
9. nov 2023

u frajerky či u jej rodičov?

pribinak
9. nov 2023

Dospelý sa Tá ešte pyta? Tak si to váž, nerob zbytočne dramu a nech u frajerky prespí

januska12323
9. nov 2023

V 19 sa má pýtať akurát hostiteľov či im nebude vadiť návšteva.

tilly
9. nov 2023

Jasne. Prečo nie? Veď je dospelý. Ja som v 19 žila s mojim budúcim mužom, ale teda bola som už na vš a pracovala.

tilly
9. nov 2023

@tana85 myslíš, že to v 19 potrebuje? Pochybujem, že v dnešnej dobe má 19 a je panic...

rebrambora
9. nov 2023

Ovela skôr. 19-rocny sa uz ani nema pytat, skôr len oznamovat.

taga
9. nov 2023

Wow, najprv som sa chcela spytat, ako moze mat niekto 19 a byt este na strednej a potom som sa zamyslela,ze som bola presne ten isty pripad 🤣

patka06
9. nov 2023

@taga Odkedy je 9 ročná povinná školská dochádzka má väčšina študentov 19 v 4.ročníku na SŠ.
Napr, moja dcéra narodená v septembri bude mať 19 na začiatku 4.ročníka SŠ.
Ja som zase opačný prípad, 19 som mala až rok a 3 mesiace po maturite

tilly
9. nov 2023

@patka06 my tak podobne. Ja som mala 18 až po maturite, môj syn je tretiak.

babababka
9. nov 2023

A jej rodičia to dovolia?

jessx
9. nov 2023

🤦‍♀️veľa rodičom ani nejde o niečo konkrétne ( zmysluplnú obavu) ale skôr potrebuju mať moc. Nevadí že je dospely, vnímate to cez to že je školák a býva u vás tým pádom veci typu moje pravidla lebo byvas tu a vzťahuje sa to asi na všetko na svete..asi takto nejak to vidím a poznám to zo strany ,,dieťaťa,, že mala som aj menej ako 19 ( a zároveň som už mala vek na ,,iste veci,,) a keď matka niečo povedala, nemuselo to mat ani logické odôvodnenie ale proste len ona chcela a povedala. Len jej subjektívne názory a pocity a nie pozrieť sa na vec rozumne. Ja som bola vždy rozumná a popravde tešila som sa ako z domu odídem a udialo sa tak pomerne skoro. Keď budete dávať takéto otázky možno to bude aj prípad u vás a potom sa budete so synom už len stretávať a z diaľky pozerať ako nakladá so svojim životom. Pritom by uplne stačilo dať mu najavo svoju dôveru v tom že je rozumný a keby niečo aj dospely aby znášal následky a maximálne sa ho spýtať, kedy sa vráti domov

h2
9. nov 2023

Aj 18 ročnému. Je to dospelý človek.

alickapusinka
9. nov 2023

je to dospelý človek čo mu máš čo dovoľovať .Už je právne zodpovedný za seba. Keby neprišiel domov tak ani polícia ho nepôjde hľadať ak má vek 19 rokov. Ine je ľudské hľadisko čo sa týka vás rodičova bývanie pod vašu strechou to je druhé. Ale TY mu nemáš čo povoľovať ON sa nemusí ani pýtať ani TI hovoriť kam ide nakoľko je dospelý.

maciatkolulu
9. nov 2023

Tak,ja autorke rozumiem,ona ho živý,predpokladám,že šatu,platí nájom,nejaké pravidlá a dohody byť musia. Keď bude samostatný a život sa sám,nech sa páči,môže si robiť čo chce. Mňa by skôr zaujímala frajerka a jej rodina. Či im to nevadí a tak. Koľko má rokov. Nuž a základ,či vedia čo a ako. Je úplne fuk,že dnešná mládež. Najmä keď človek číta tu tie témy. Velaaaa ženských zjavne nevie ako sa deti robia. A chlapom to je asi tri. Takže by som si presne na túto tému so synom hodila pokec. A úprimne by ma vôbec nezaujímalo,že má 19... lebo keď by sa zadarilo potomok,tak čo? Staral by sa super duper dospelý syn? 3.tiak na strednej🤣🤣pochybujem

jessx
9. nov 2023

@maciatkolulu neviem ja toto vidím napr inak, takze keď rodičia živia dieťa hoci je už dospely tak vlastne podmienkou za to je aby vyhovel on im v tom čo si zmyslia? Ja by som to brala asi tak že keby mám dieťa v tomto veku a bude bývať so mnou a starám sa o neho tak budem skôr čakať nejakú tu pomoc v domacnosti, nerobiť problémy a mat o ňom prehľad nech viem čo robí kam chodí..proste ako pri inom dospelom človeku akurát teda s rozdielom že mladý ešte nezarába. Ale nie preto že mu dám zadarmo jesť mu predkladať moje videnie sveta a názory .

19 ročný človek je dospely ma svoje názory a predstavu o živote atd ktorá sa nemusí zhodovať s rodičmi. Nepoviem keby je alkoholik, feťák a ide si zle chodníčky.ale obyčajný chalan/baba ktorí len robia normálne veci. Možno on nebude chcieť žiť ako rodičia.mozno bude chcieť mat jednu partnerku a možno bude chcieť byt nezadany a užívať si a my to nezmeníme, môžme len poradiť.
Ak sa odsťahuje a podarí sa mu urobiť si nechcene dieťa to už bude iné lebo býva sam? Počkajte teda do 30ky dovtedy nech nemá kontakt so žiadnou ženou, až keď bude slušne zarábať a bude zabezpečený a potom si možno urobí dieťa s nejakou s ktorou ani nebude a vnúča ledva uvidíte
Ja chápem ako sa každý boji ako dieťa donesie nechceného potomka jak macka mačence 😃 ale reálne zo 100 ľudí koľkým sa to stane

pbra40
9. nov 2023

Mna skor zaujima, kolko rokov ma frajerka 🧐

miskakyska
9. nov 2023

@babababka to je detail,ako vidíš 🙄
Všetky by kľudne nasáčkovali synov na noc k frajerkam..predsa"je dospelý"...
Nikto sa nepozastavil nad tým, či jej rodičia sú s tým v pohode, či frajerka nemá 14 rokov...načoooooo.. veď je dospelý,nech si robí čo chce a čo uzná za vhodné...

vanilkovazmrzka
9. nov 2023

A do skoly uz moze chodit sam?

4stanka4
9. nov 2023

Tak ja som mala 18, vtedy ešte priateľ 20 a aj tak som sa našich pýtala ci môžem u nich zostať spat. A nie nebolo mi to vôbec divne. Kým som bývala s nimi tak som to rešpektovala. Kolko rokov ma synova priatelka?

matkahelka
9. nov 2023

a jej rodicia su s tym v pohode? ja mam 2 dcery a s muzom mame jasno v tom, ze nas dom nebude sluzit ako noclaharen pre frajerov nasich dcer. starsia ma 15 rokov a uz sme sa o tom velmi jemne bavili. mame rodinnych priatelov, ich syn ma 21, jeho frajerka 17, pride k nim, popozeraju netflix, pokecaju a na noc ide domov. nedavno slecna nabrala odvahu, ci skor drzost opytat sa jeho rodicov, ci tam nemoze prespat. velmi strucne a jasne jej bolo vysvetlene, ako to v ich dome chodi a teda NIE.

autor
9. nov 2023

@maciatkolulu presne toho sa obavam.ja ho satim zivym.v poslednom case ho uz ani nevidam lebo je vkuse s nou.zhorsil sa aj v skole,lebo domov chodi v noci.okolo druhej.respektujem ze ma po 18 tke ale stale nie je samozivitel.Je nou úplne poblazneny a mam strach že sa nieco prihodi a dieta ostane na krku mne.nemame peniaze na rozdavanie a ledva uzivim nas.
Jej rodičia nebudu doma

autor
9. nov 2023

Ona ma o rok menej